Salı, Ekim 25, 2016
Turuncu eteğim

Turuncu eteğim

16

etek
Örgü çiçeklerle süslediğim eteğim. Bir hikayesi var mı bilmiyorum, ama belki gelincik tarlası görmek ister canınız. O zaman benim bloga bakıverin  kuzum! :)

Paylaş
zulaltan
Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

16 YORUMLAR

 1. Senaat ,sana az kumaş gider zeten ne olcek yaparım :) yolun izmirden geçerse yaparım ama gelmen lazım provasız olmaz :) sana beyazını yaparız tam kuğu olursun :)

 2. yağmuryürek, sayende ben de gördüm:)
  ellerine sağlık Filizciim, ben çok seviyorum böyle uzuuun etekleri amaaa inceler için benim gibi balıklara olmaaayooo :/

 3. amannn bi şey kaçırmadınız canımmm :)
  Serpil de benim blogun reklam bölümü gibi sürekli çalışıyor.
  çok teşekkürler yağmuryürek :)
  selcen, bu etek diz altında bitiyor ,ayak bileklerine kadar uzun değil yani . senin neren balık eti yahuu !! burada balık olan , ama kılçıklısından benimmm :)ben de etten çok kılçık yani kemik var da :)

 4. eski halim daha beterdi, bu incelmiş halim ,eski halimle kırkpınar yağlı güreşlerine katılırdım beeee güreşçi diye :)