Yine ben…

-

Uzuun bir aradan sonra geri döndüm. Kendimi hatırlatayım dedim. Yakında yeni bloğumla tekrar burada olacağım…Bu şapkayı denemek için dikmiştim ama kalıpları çok güzel oldu, şimdi en çok kullandığım aksesuarım bu oldu. Yapılışını ve kalıbını sizlerle paylaşmak istedim. Hem çok kolay hem de şık…Aşağıdaki şekilde kalıpları var. Resim-1 ‘deki gibi 6 parça kesiyoruz(yanına dikiş payı ekleyerek).Ölçü olarak verdiğim ‘SELE’ ye açıklık getireyim:1 sele;elimizi tam olarak açtığımızda baş parmağımızla işaret parmağımızın arasında kalan ölçüdür.Not:Resim bire bir değil.Ama ölçülerle bu şekilde çizerseniz fark olmaz.
Resim-1’den 6 parça, Resim-2’den 4 parça(astar) olacak şekilde dikiyoruz.Kenarını şapkanın çapına göre ayarlıyoruz.(dikiş payı da ekliyoruz bu kalıplara)

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

16 yorum gelmiş

 1. embir

  Cakır bu çok güzel bir şapka olmuş. Ben şapka kullanmasını severim nedendir bilinmez ilk baktığımda bana cin ali’yi çağrıştırdı. Onun şapkasına benziyor :))

 2. orgueli

  Eline sağlık yaz içinde hoş olur değişik renklerde, ben ne yazıkki kalıp işinden falan anlamıyorum zaten yazıcımda yok ne yazıkki:(

 3. nalana

  Şimdi gidip baktım bloguna,reader a da ekledim. hayırlı olsun .sana minik bir öneri.Buraya yazdıklarını önce biraz daha detayla bloguna koy,sonra da linkini de vererek burada da yaz.böylece blogun da duyulmuş olur.yanlız yazarken aynısını buraya alırsan sorun oluyor ,ona dikkat et.dikiş seven kızlara bayılıyorum,hele senin kostümlerin ve öyle şeyler yapacak bir mesleğin oluşu beni kıskandırdı bile.imza :kıskanç nalanteyze

 4. chakir

  Nalan abla teşekkür ederim önerinizi de dikkate alacağım . Ayrıca benim sizi kıskanmam lazım be daha çok yeniyim.

 5. chakir tebrikler çok güzel olmuş şapkan.birazdan blogunuda ziyaret edicem.hoşgelmişsin bu arada,sevgiler

 6. ayyysun

  çoooküsel olduuuu :) kendime şapka beğenip de bir türlü takamazdım. bunu görünce bir denemek istedim olmazsa kardeşime veririm diye düşünmüştüm ama harika oldu. çok güsel bir model. birazcık da süsledim ben:) çok cici. teşekkür ;)

Bir Cevap Yazın