Pazar, Ekim 23, 2016
Ahşap boyama takı dolabı

Ahşap boyama takı dolabı

2

ahsap-boyama-taki-dolabi-1
Bir yıldır kenarda bekleyen takı dolabına el atmaya karar verdim sonunda. Ne yapacağıma bir türlü karar veremedim. Bir yerden başlamak gerekir dedim. Elime beyaz boyayı aldım ama sadece beyaz da olmasını istemiyordum. Kolay çatlatma yapayım dedim. Taban rengine uzun süre düşündükten sonra bebek pembesine karar verdim.
Tabanı 3 kat pembe boya ile boyadım.

ahsap-boyama-taki-dolabi-2
Daha sonra çatlatma medyumunu sürerek bir süre bekledim. Medyum kurumadan beyaz boyayı sürdüm. Çatlamasını bekledim. Kuruması içi uzun süre gerekiyor.

ahsap-boyama-taki-dolabi-3
Kuruduktan sonra ne yapacağıma bir türlü karar veremedim. Kumaşla mı çalışsam, dekupaj mı yapsam derken kelebek stencillerim aklıma geldi. Elime aldım gül kurusu rengini başladım süngerle baskı yapmaya. Kelebeğin desenleri ince olduğu için boyayı süngerden iyice sıyırmak gerekiyor. Yoksa desenler çıkmıyor. Çekmecelerin içini sadece pembeye boyadım. Verniğini de attıktan sonra kullanıma hazır.

ahsap-boyama-taki-dolabi-4

ahsap-boyama-taki-dolabi-5

2 YORUMLAR

  1. Merhaba gerçektende harika olmuş, o kadar değişik bir havası olmuş ki, kelebek deseninide harika seçmişsiniz. Bu tür desenleri nerden bulabiliriz ?
    ————————————–