Ampul ile antika havası

-

geri dönüşüm
Saraydan kalma bu antikalar. Biraz daha yakından görmek ister misiniz?

geri dönüşüm
Tek tek görmek ister misiniz?

geri dönüşüm
Nadide bunlar… Pek kıymetli… Antika …. :))

geri dönüşüm

Eveeet…. Ampullerden yapıldı… Peçete dekupaj uyguladım. Kulp ve dökme yeri körüklü pipetten, tabanları ikişer plastik halkadan yapıldı. Gümüş ve altın renge boyandı, tepelerine birer taşlı pul, boyunlarına birine simli ip, birine de taşlı kordon takıldı. Hepsi bu… :))

62 yorum gelmiş

 1. senayatilgan

  E yuuuuuhhh. Vallahi geri dönüşüm yarışmasında nasıl uçuk fikirler çıktı inanamıyorum, gözlerime inanamıyorum ampulden bunu yapmak nasıl geldi aklınıza vallahi pes :) Çok harika olmuş hakikaten :) Yaklaşmasanız anlayamaz kimse ampul olduğunu :) Hemen beğendim tebrikler :)

 2. banuca

  ayamaya teşekkürler :)
  bizdenhayatvehobi teşekkürler :)
  gönüldenele ciiim teşekkürleeer :)
  şenayatılgan :D benim çoğu dönüşümlerime bu yorumu alıyorum zaten “yuuuhhh” :D Teşekkürler :)
  sevimlihayat cııım teşekkürler :)
  uykucuşirin teşekkürler :)
  serapcııım teşekkürleeer, sen bilirsin bunu zaten :)

 3. fiamma1

  Ellerini beline koymuş şişelerini beğenmeyeceğim işte:)) Ben de yarışıyorum bir kere, ne o öyle kafa tutuyor bana bu şişeler Allah Allah yaaa…

 4. banuca

  Fiamma hanım Fiamma hanım ne demek istiyorsunuz bakiiiim, fotoğraf hilesi filan kendinize gelin lütfen bi kerem onlar şişe değil, ampul ampul bak ellerim de belimde zaten karışmam haaa….

 5. mineornek

  Şahane olmuş banuca bayıldım. Bende yarışıyorum ama favorim oldu senin ampuller. Fiammanın ki de süper.O da ikinci favorim. Ben çekileyim bari :))

 6. Noyumberry

  İnanılmaz buldum Banucum,ampuller kırılır diye değerlendirmeyi bile düşünmezdim ama ortaya çok güzel bir tablo çıkmış eline sağlık.Bol şans diliyorum:)

 7. banuca

  Teşekkürler Nuraycııım :)
  Teşekkürler Noyumberrycim, ben de kırılır diye pek değerlendirmiyordum, ama peçete dekopaj tutar diye düşündüm :)
  Fiamma sen çık aradan bakiiiim….. kızıyorum baaaaak…… :)))))

 8. banuca

  Hep bu Fiammanın yüzünden… bak keçeleri kazanamayacağım, bana rakip çıkıyor oyları bölüyor habire… Fiamma çekilsene aradan yaaaa:)))))))))))

 9. ssserpil

  görmek ıcın gec kalmışım :))) selcen cım soyledı de gördum…cok hoşşş cok guzel olmuşş..ellerınıze saglık..bolşanslar….

 10. fiamma1

  Ohh Banu, ben de seni kaybettim aranıp duruyordum yazılarımda, face de blog da nerede nöbettesin diye:)) Ohhh çok şükür buldum buradaymışsın:) Ayrılma buradan, uslu dur!

 11. mineornek

  Geçtin beni ne yapayım :) Tamamen kıskançlıktan….:) :) Yok yok şaka, Favorimin şampiyon olmasına ancak sevinebilirim. Her şeyi bırak, bir fotoğraf aşığı olarak sunumuna bayıldım. Hadi bakalım bayrak sende kaptırma kimseye….

 12. banuca

  Ben de seni kıskanmıştım zaten Minecim, keçe aşkına yarışıyorum :D Senin projeni çok sevdim, zaten eski sandalyelerimdeydi benim de gözüm, verandaya benzer bir oturma köşesi düşünüyordum, sen yapmışsın bile, kıskanmaz mıyııım :D

 13. fiamma1

  Sevgili Mineciğim, yok yokkk Banu birinci olursa vekaleten törenle ödülünü teslim almaya ben gideceğim, ona da fotodan keçeleri gösterip el salla Banu diye pankart açacağım az daha yaşaması lazım yani:))
  Sevgili Banum peşinden dolanmıyorum, sesin çıkmayınca merak edip nerdesin onu buluyorum, tik yaptı yani
  :))

 14. mineornek

  Keçe değilde keşke geçen yarışmadaki keçe kesme makinesi olsaydı ödül, Taşınma telaşıyla katılamamıştım o yarışmaya. Çok istiyorum o makineden ama çok pahallı. Bak o zaman her türlü suikasti yapardım :) :) :)

 15. banuca

  Minecim, söz sana öyle bir alet ödüllü yarışma olursa yarışmaya katılmayıp bütün oyları senin için toplayacağım ^_^

 16. banuca

  Sen benim yanıma geldiysen sonum ne olur bilemiyorum yani Fiammacııım :D
  Canım sıkıldı bu oyların inişlerine çıkışlarına :(

 17. banuca

  Çekildim bile Minecim, sonradan canım sıkılacağına, şimdi 290 oyla memnun mesut ayrılayım daha iyi :)
  Fiammaaaaaa rahatlaaaa :D :D :D

 18. munures

  çok güzel bir fikir bu, harika olmuş, ellerinize sağlık, çekilmişsiniz üzüldüm, takip etmediğim için yarışmayı, ne nasıl gidiyor bilmiyorum ama bu çok güzel bir iş olmuş …

 19. fiamma1

  Vallahi hiç rahatlatmadı beni çekilmem, aksine çok da üzdüüüü, insan,çekilirken oylarını bana devrettiğini beyan ederdi, öyle paldır küldür nereye hemşerimmmm bensiz hele ki? Ödülü teslim alma hevesimi bile kursağımda bıraktın üstelik keçeden pankart hazırlıyordum tam da:(

 20. shane

  sevgili arkadaşlar, sorun nedir, ne oldu inanın anlamadım. bütün yazıların altını okumamız çok zor, işe yetişemeyiz öyle yaparsak. bir hoşluk olsun, muhabbet dönsün diye küçük bir yarışma yapalım, ödülü de kendi keçelerimizden verelim dedik. biliyoruz ki bu kadar naif ve sorunsuz bir ortamda bile ne zaman yarışma yapsak illa ki memnuniyetsiz olanlar oldu. insanın doğasında bu var. dolayısıyla her seferinde işi olumlu tarafından almaya çalıştık. her zaman da öyle yapacağız diye düşünüyorum. eski sistemde “tuttum” özelliği vardı, wordpress’e geçince ondan vazgeçmek zorunda kaldık, gerçi o varken de sıkıntı yaşanıyordu. neyse, sonuç olarak malumunuz, bir yarışma yapılıyorsa bir şekilde kazananların belirlenmesi lazım. şu an ortada bir merci, bir jüri vs olmayacağına göre, eh ben de kendi zevkime göre “şunu seçtim” dersem ters kaçacağına göre, bir şekilde topluluğun oylamasını kullanmaktan başka çare yok. bunu da elimizdeki araçlarla yapmamız lazım. en kullanışlısı da facebook beğen özelliği idi. artık insanlar bunu nasıl kullanır, 50 kişi bir arada gruplaşıp oy mu verir, sonra vaz mı geçer, bunlar bizim elimizde olan şeyler değil. onları kontrol edemeyeceğimize göre, tek çare yarışma yapmamak. veya oylama konusunda bizi üzmeyecek, pratik başka bir şey varsa aklınıza gelen lütfen paylaşın, bir daha sefere onu kullanalım.

  Banu hanım işini çekmek istedi, nezaketle belirtti. vazgeçirmek istedik, yine rica edince zorla tutmamız mümkün olmadığına göre kabul etmek zorunda kaldık. bazı yorumlarda terslik mi yaşandı, bilemiyorum, inanın görmedim ama madem ki rahatsız olduğu bir şey oldu, o zaman yapabileceğimiz bir şey yok. ben isterim ki herkes keyifli vakit geçirsin, bir şeyleri çok ciddiye almadan zevkini çıkarsın. zira bizim amacımız sadece oydu. yoksa durum dururken ne gereği var, bize ekstra ilgilenecek bir şey daha demek bu. sadece güzel bir şey yapmak istedik, hala da öyle bence, gerçekten büyütülecek bir şey olduğunu zannetmiyorum.

  diyeceğim o ki, lütfen kimse birbirini kırmasın ki büyük bir çoğunluğun zaten bunu yapmayacağını biliyorum, zevkle bakalım güzel işlerinize, isteyen oylasın isteyen oyunu geri çeksin, bunlara dertlenmeyelim. facebook oylarının artıp azalması ile bizim hiçbir alakamız olamaz, ilk defa da kullandık aslına bakarsanız bunu oylama için. insanlar grup halinde oy veriyor, geri çekiyor anladığım kadarıyla, bilemiyorum.

  size büyütmeyin deyip ben çok konuştum ama üzülüyorum inanın yanlış anlaşmalar olunca, sizler sıkılınca. birkaç kişi bir şeyler yapıyor, sonra birileri dertleniyor, gerek yok. bizim niyetimiz iyi, facebook oylarıyla bir ilgimiz yok, çoğunluk da aslında güzel güzel olayı takip ediyor. lütfen kimse kırılmasın, işini çekmesin, kimsenin tadı kaçmasın.

  sevgiler…

 21. fiamma1

  Sevgili Aylinciğim, Ben eve geldim şok oldum Banu’nun işi çekilince açıkcası. Yapılan çalışmaları değerlendirmesini yapmak haddim değil, ben juri değilim, adil olmak adına insanların sebebini bilmediği bir oy artması ve kaybetmesi var sözkonusu olan ve onların içinde kuşku oluşmuş. Ben belki sistem mükerrer bir şey yapmıştır o saatlerde diye düşündüm bu konuda ve bekledim ki sizlerden bir açıklama gelir diye. Kendi adıma yazayım benim tek amacım eğlenmek biraz hareket olsun düşüncesiydi konu da geri dönüşüm olunca,ne ödül ne de dereceye girmek falan kaygım yok.Yarışma kaygım da yok. Ama bu bilinmeyen ve kimsenin müdahale edemediği bir sistemi açıklayabilmekte hiç kolay olmasa gerek arkadaşlara. Banu nun yaptığı çalışma oylamada 1. gidiyordu. O da bu şaibe altında kalmak istemedi ki eskilerden biri olarak ki çok da haklı. Bilmediğim bir sistemde aynı kaygıyı ben de duyarım. Yarışma sonlanacağı saate yakın bir saatte ya bana da olursa aynı durum diye de devam etmekten de rahatsızlık duyarım. Takiciyim arkadaşın yazısındaki yorumlara bakarsanız çok sevineceğim, senin son yazdığın yarışma ile ilgili yazıya da yazmışlar üstelik sıkıntılarını. Burada verilecek hediyenin hiç bir önemi yok, konu hediye de ödül de değil bizler için hoşluk olsun kimse kırılmasın güle oynaya yarışılsındı, ama önce bu yarışmaya katılanları sonra da Banuyu ikna edecektiniz ki o da herhangi bir dereceye girmesi ve kazanması durumunda şaibe altında kalmayacağını bilsin ve ikna olsun ve yarışmadan çekilmesin. Umarım arkadaşlar ikna olurlar bir yolla ama bu hangi yolla olacak bunu inan ben de bilmiyorum. Herkese bol keyifli, az gözyaşlı, neşeli bir yarışmaya devam etmelerini diliyorum…

 22. banuca

  Açıklaman için teşekkürler sevgili Shane..
  Desteğin için sana da teşekkürler Fiammacım…

  Ben ne dertlendim, ne de ciddiye aldım, eski günlerde olduğu gibi birlikte eğleniriz diye dönüş yapmıştım ve gene aynı amaçla yarışmaya katılmıştım, hediyesi filan önemli değildi yani, ama ne eski eğlencesi kalmış, ne de tadı :(
  Hoşçakalın…

 23. brnnyvz

  banucum çekilmen beni gerçekten çok üzdü oylarımın gitmesinden daha çok üzüldüm buna vazgeçme imkanı varsa geri gel benim ya da bir kaç arkadaşın başına gelmiş olsa dahi bu herkesin başına gelcek diye bişey olmaz kıyamam:((((( bizimki bir şanssızlık örneği sensiz yarışma olmaz o güzel işinle aramızda ol bak ben bile oylar yarıya indiği halde yarışmadayım geri dön arkadaşım shaneye buradan çok çok teşekkürler ayrıntılı bilgileri için dilerim herşey yoluna girer sevgilerle

 24. brnnyvz

  arkadaşım bu durum hepimizin canını sıktı hediye değil dediğiniz gibi önemli olan hevesli neşeli espirilerle sevinçlerle dolu bir faaliyette bulunabilme canınızı sıkmayın işiniz birinciliğe değer bir iş emin olun ki derim ki bir dönüş yapın lütfen

 25. fiamma1

  Hep destek tam destek sana Banucuğum gülelim eğlenelim, gönüller hoş olsun kimse üzülmesin kimse kırılmasın anlamında özellikle ama tüm kıskançlığıma rağmen antika ampullerin benim favorim 3 eserden biriydi. Biz yine güler eğleniriz yarışmak bahane buradaki başlayıp süre gelen dostluklar şahane…

  Shaneciğim bizler sanırım yarışmaya alışık değiliz, bazen heyecanlar hissedilenler, her yarışmayı bilmeden de olsa yazılan yorumlarla kaosa bir anda sokabiliyor, Banu kendisi çekti yaptığı çalışmayı ki haksız da değil göreceğin üzere , bunu daha önce de yaşayıp üzülenler oldu dolayısıyla yine de sizler vazgeçmeyin böylesi hoşluklar yapmaya sonuçta mutlaka ki doğru bir sistem kurulabilecektir bu anlamda, hatta daha sık tekrarlayın, aylık olarak her ne kadar benim yüreğim kaldırmaz diye okuyor olacağını bilsem de bu satırları, cesaretiniz kırılmasın bu anlamda ama seslerin çatlamasına da müsade edilmesin ki kırgınlıklar yaşanmasın…

  Son bir şey daha yazacağım 10marifet konusunda eski sistemini bilen bizler için takip çok zorlaştı, eski hali ile dilediğimiz yazıya dönebiliyorduk ki bu wordpres’in eksik yanı bu anlamda zamanla düzeltilebilir mi bilmiyorum ama inşallah diyorum…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Video: Soft transfer ile dekupaj nasıl yapılır?

| | 2 Yorum

Dekupaj sever misiniz? Ahşap boyama ve süsleme tekniklerinin en sevilen, sonucu en göz dolduran, en sık yapılanlarından biri dekupaj, diğer adıyla transfer. Sıklıkla peçete kullanılarak yapılan peçete dekupaj uygulamasının yanı...

Ahşap tepsiye kolay transfer nasıl yapılır?

| | 6 Yorum

Kolay transfer tekniğini denemek, denerken de sizinle paylaşmak istedim. Neyse ki artık böyle güzel transfer desenleri çıktı da 5 dakikada nefis objeler yapabiliyoruz. Dekoratif ahşap boyama ve süsleme tekniklerinin en...

Ahşap kutu üzerine kolay dekupaj yapımı

| | 0 Yorum

Hatırlar mısınız TRT 1’de bir ptogram vardı hani Cem Yılmaz da anlatır menopozlu teyze İlk kez ahşap boyamaya başlayacaksanız küçük kutudan başlayın, haydi hep beraber yapalım gerekli malzemeler Boyanacak kutu...

Kavanoza dekupaj nasıl uygulanır?

| | 0 Yorum

Sıradan bir kavanozu dekoratif boyama ve dekupaj ile özelleştirebilir, farklı bir süs objesi haline sokabilirsiniz. Peki cam kavanoza dekupaj nasıl yapılır? Kendi çalışmamı aşamaları ile anlatayım: Öncelikle kavanozumu Rich enamel...

Ahşap boyama – zor transfer tekniği

| | 3 Yorum

Merhabalar. Senelerdir 10marifet üyesiyim ilk kez bir yazı girme girişiminde bulunuyorum. Belki de bunda hafta sonu fuarda tanıştığım 10 marifet yetkilisi tatlı hanımların etkisi büyüktür kim bilir? Bugün size yaklaşık...

Kağıt dekupaj nasıl yapılır?

| | 3 Yorum

Kızım odasına desenli priz elde etmek için dekupaj çalışması yaptım. Hem bir kendin yap projesi örneği olsun, hem de dekupaj nasıl yapılır örnek bir çalışma paylaşmış olayım istedim. Desenli prizler...

Ahşap tepsi boyama ve dekupaj uygulaması

| | 0 Yorum

Malzemeler: *Ahşap tespi *Ahşap boya *Dekupaj çıktısı *Vernik *Tutkal Yapımı: Tepsimizi 6-7 kat, aralarda kurumasını bekleyerek, boyuyoruz Dekupaj için kullanacağım desen Word’ten aldığım Elif’in mutfağı yazısının harflerini de kesiyorum Önce...

Metal kutu üzerine dekupaj – anlatımlı

| | 0 Yorum

Merhabalar herkese. Cici bici işlere devam, kutuları değerlendirelim, atmayalım, boyayalım, dekupaj yapalım. Sonra istediğimiz yerde kullanalım. İster çalışma odamızda kalemlik, ister makyaj fırçalarımızı koyalım ya da altından delikler açıp içine...

Metal kutu üzerine dekupaj uygulaması

| | 0 Yorum

Merhaba. Elimde bulunan metal kutu ile dekupaj uygulaması yapıp süsledim, şimdi bunu nasıl yaptığımı anlatmaya çalışacağım. Malzemeler: -Metal kutu -Akrilik boya iki renk -Dekupaj için çıktı -Tutkal -Ponpon fırça Öncelikle...

Dekupaj tekniği ile askı boyama

| | 8 Yorum

Herkese selamlar. Yine bir dekupaj çalışması. Sanırım herkesi dekupajdan bıktıracağım, her yere uygulanabilir olması çok sık yapmama sebep oluyor Şimdi gelelim bu sefer nereye uyguladığıma… Evdeki ahşap askılar da dekupaj...

Dekupajlı taştan bardak altlığı yapımı

| | 6 Yorum

Herkese selamlar. Doğal taşlarla yapılmış her şeye bayılıyorum. Doğal taş bardak altlığı ve harika bir peçete bulunca hemen işe koyuldum. Yapımı çok çok kolay, tek ihtiyacımız olan peçete tutkalı. Doğal...

Sargı bezine dekupaj ile vazo süsleme

| | 2 Yorum

Herkese selamlar. Kursta ilk gördüğümde çok şaşırdım, sargı bezinin burada ne işi var diye düşündüm:) Meğer neler yapılabiliyormuş neler… Şimdi gelelim benim nasıl yaptığıma. Gerekli malzemeler: dekupaj tutkalı, sargı bezi,...