42 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  yaa bunu hülya avşar söylüyodu dimi:))))))34 yaşındayım bunu dinlediğimde galiba orta okula gidiyordum…yoksa lisemiydi..amaaaan her neyse …baya bi gençmişim işte….aaaah ahh maziye gittim beeeee:)))bi kurdela nakışı insanı nerelere götürüyo yaaa..çok güzel valla teşekkürler incili kız ve cici kızlar vokal grubu:))))))

 2. Avatar photo

  elbette Zeki MÜREN , Hülya da kim ayrıca :)))ya ne tatlı oldu şarkıyı tamamlamak… yüzüm güldü yine… var olun dostlar :)

 3. Avatar photo

  anaaam gacılara bak…beni bunak ettiler:)))))) ..yıl 1989 ben 14-15 yaşlarındayım..tamam kabul hülyanın sesinin en berbat dönemi ama o yaşlarda sese kim bakar..romantik olsun yeterdi işte:)))))))))))tabiki zeki müren büyük usta eline su dökemez kimse amaa 15 yaşındaki aklı bi karış havadaki kızlara zeki müren dinletemezsin hülyayı tercih ederler..inanmazsanız bakın valla söyledi işte:))))

 4. Avatar photo

  okumaya başlayınca yüzümde tebessüm oldu ne güzel devam ettirmişsiniz ben de çok severin bu parçayı.Valla haklısın eylülcüm h.avşar bile söylemiş :/

 5. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ya bir şey diycem şimdi Hükya Avşar’ın dönemi Zeki Mürenden genç bir dönem bir de plak felan demişsiniz cx cx cx olmuyor olmuyooorrrrrr :DYıl 1989 da ben 4 yaşındaydım… Hey gidi hey… Trt 1 de süpürge kafalı çizgi filmler vardı. Sabah ve akşam TRT1 İstiklal Marşı ile kapanışı yaparken ben hazır olda bitmesini beklerdim…

 6. Avatar photo

  yok çilekcim o zamanlar plaklar kalkmıştı kaset çıkmıştı…ama zeki mürenin eski plakları hala dinlenirdi…evinde pikabı olan bulduğu plağı alır kolleksiyon yapardı:))plak dinlemişliğimizde vardır o yüzden….acayip nostalji olduk yalnız…..benim nostaljim gelmişte ortaya çıkacak sebep bekliyomuş:))))

 7. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Sibel Ablam sanırım sen annemden 1-2 yaş felan büyüksün ?

 8. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  annemde 39 da kaldı zaten :DNot: Annem benden 20 yaş büyük :p O benim yaşımdayken ben 3 yaşındaymışım :p :p var sen düşün :)

 9. Avatar photo

  bende 36,5 tayım….hehe boşverin yönül yaşımız hep genç kalsın ….benimde rahmetli babannem pek severdi bu şarkıyı, Zeki Müren gibi söylemeye çalışırdı, hep kulaklarımızı tıkardık küçükken.sevgili incilikız beizi aldın nerelere götürdün sen sağolnakışta pek güzel

 10. Avatar photo

  gamycim sen şu resimlerde görünen uzun saçlı bayan değilmisin..o olsa olsa 25-26 yani …oda en çok ,attımda biraz :))))maşallah herkes genç burda demekki..yaa el işleri fimolar bunlarla uğraşan hiç yaşlanırmı ..insanda stres bırakmıyo valla..biz yırttık böyle şeylerle uğraşmayanlar düşünsün:)))

 11. Avatar photo

  eylülüm canım sağol bitanem gel sana bir yemek ısmarlayayım…evet evet oyum aynen, söylediğinin üzerine 10 küsür ekle…:) 37 bitiyor ama gönlüm genç…evet vete böyle işlerle uğraşmayanların vay halineki hamurlar süper stress alıyordert olmaz mı güzelim yaa ooooooooooherkes gibi ………..

 12. Avatar photo

  maşallah diyeyim o zaman:))))))nazar değmesin..dert herkeste varda şunu anladım ki butür şeylerle uğraşmak oturupda derdim var diye beynini kemirmekten kurtarıyor insanı…zamanın halledeceği sıkıntıların çabucak geçmesine yardım ediyor..beyin üzüntüyle değil bişeyler üretmenin verdiği mutlulukla meşgul oluyor ve doğal olarakda….neymiş efendiiim:)))))))el sanatları müdavimleri isteselerde yaşlanamıyorlaaar:))

 13. Avatar photo

  bir akıma öncülük yaptım gibi geliyor…harikasınız bayanlar sayfalara renk geldihareket geldibiz tozunu attırırız buralarınshane oku sen emi ;P

  şunu anladım ki butür şeylerle uğraşmak oturupda derdim var diye beynini kemirmekten kurtarıyor insanı…zamanın halledeceği sıkıntıların çabucak geçmesine yardım ediyor..beyin üzüntüyle değil bişeyler üretmenin verdiği mutlulukla meşgul oluyor ve doğal olarakda….neymiş efendiiim:)))))))el sanatları müdavimleri isteselerde yaşlanamıyorlaaar:))

  aynen aynen aynen

 14. Avatar photo

  aman aman aman neler olmuş buralarda iyiki bir mouse bozuldu eğlenceyi kaçırmışım ya..ama sesiber ben seni daha yaşlı tahmin ediyordum içime böyle doğmuş nedense uzak ta değilmiş yaşlarımız ha…bu arada cımırmak ne ola ki?

 15. Avatar photo

  bir de şu şarkı vardı bileniniz var mı hheeey orta yaşlı arkadaşlar;fraiseye hiç sormuyorum zaten çok gençmiş yaf.avuçlarımda halaaaaaa sıcaklığıııın sıcaklığııın sıcaklığınn vaaaarr,unuttuuu deseeee diliiiim yaalaaaaan yalaaaaaan vallahiiiiiiii yalaaaaan…..

 16. Avatar photo

  Yaşlı gösteriyorum demek. Yazdım bunu bir kenara İncili kız.Cımırmak cımcırmak ta deriz bazen; baş ve işaret parmakları arasına cımıracağın kişinin uygun bir yerini kıstırıp sıkmak suretiyle acı vermektir.O şarkı benim favorim, bıkmadan usanmadan sabah akşam söyleyebilirim. Güzel de söylerim hee.

 17. Avatar photo

  ahhh birden sanki sesiber beni cımırdı ahhhh…aman efenim sizin güzel sesinizden dinlemek nasip olur inş bizlere,yeni bir başlık açsak altınada bu şarkıyı sesiberin söylediği videoyu,ne dersin shane olur mu?

 18. Avatar photo

  Shane de gaza geldi :)Eskiden gençlik dönemlerimde yani(bu kadar yaş muhabbetine, orta yaşlı olduğumuz gözümüze sokula sokula bilir olduk haddimizi) TSM sanatçısı olmayı ciddi ciddi hayal edecek kadar uğraştım müzikle. Sonraysa evimin kadını oldum. :))

 19. Avatar photo

  oooo aramızda ses sanatçımız da varmışşbakalım daha hangi marifetler çıkacak ortayamaşaallaah maaşallahotur tabii evinin kadını olda bizde senin marifetlerini görelim, sahnelerde olaydın bakmazdın sen bize (hıh)

 20. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  incili ablaaaa biliyorum ben o şarkıyı :pBen size bir şey anlatayım belki komik gelir…5 yaşında falanım anaokuluna gidiyorum falan. Televizyondan 2 şarkı dinlemişim. Biri -adını çok sonralardan öğrendiğim- “ah bu şarkıların gözü kör olsun… Diğeride Zeki Müren’in bir şarkısıydı klibini bile hala hatırlarım. Böyle mermer sehpanın kenarında söylerdi. İşte sorarlar hani çocuklara büyünce ne olacaksın diye ben de demiştim “Zeki Müren olucam bizim evde de o sehpadan var” diye :) Artık nasıl bir bağlantıya girdiysem :DAma favorim hep “ben seni unutmak için sevmedim” olmuştur :) bir de “ben sende sevmeyi sevdim” i severim :)

 21. Avatar photo

  ahh canım ben de o klipte zeki müreni hasta olmuş zannederdim:))oturuyo ya gamy cim haklısın iyiki sesiber sanatçı değilmiş bakmazdı valla yüzümüze:))valla sevdiğimden söylüyorum küsme şimdi ha canım benim

 22. Avatar photo

  “Zeki Müren olucam bizim evde de o sehpadan var” diye :) Artık nasıl bir bağlantıya girdiysem :D

  bağlantı o zamandan beri kopukmuş çilekcim demek kii:=)))))

 23. Avatar photo

  Gerçekten de ne güzel yazışmışız. Yeniymiş gibi hayal ettim. Özledim ulen sizi. Gamyyyy, Nokturn, Çileeeek burnumun direği sızladı. Kalbim acıdı bir de:(((Gidip Nokturnumu arayayım

Bir yanıt yazın

Nefis kurdele nakışı modelleri

| | 0 Yorum

Kurdele nakışı harika bir şey değil mi? İncecik kurdelelerin bir araya gelip, büzülüp, derlenip, çiçeklenip, yapraklanıp dile geldiği harika bir işleme çeşidi bizce. 10marifet’te kurdele nakışı kategorimizde zaten oldukça fazla...

Saten kese üzerine kurdele nakışı işleme

| | 0 Yorum

Uzun zamandır kurdele nakışı yapmıyordum. Geçende diktiğim bir torbayı küçük yastık için kullanacaktım. Vazgeçip başka bir şey ile değerlendirmek istedim. Kurdelelerim evde ne işe yarayacak derken nakış aklıma geldi. Her...

Kurdele gül yapımı

| | 7 Yorum

Ne kadar da güzel öyle değil mi, bu güllerden bir yastık yapmak istiyorum, yeterince sabırlı olabilirsem tabii. Güllerin yapımı fotoğraflarla anlatılıyor bu adreste. Kurdele nakışı çok sevilen bir teknik malum. Bu...