Dolabın Serüveni 1 :)

-

Bir varmış bir yokmuş, bi bayan varmış; mutfağında çok küçük eski bi dolabı varmıış. Onu yenilemek için boyamaya karar verip bi kutu sprey akrilik beyaz boya almış. Başlamış dolabını boyamaya. Aaa birde ne görsün burdaki gibi güzel sonuç alamamış boya olmamış 2. resimdeki gibi damlacıklar olmuuş.Ne kadar uzaktan ve az sıksada damla oluşumunu engelleyememiş. Oda diğer dolapta kullandığı metalik boyayla boyamaya karar vermiiş. Ama oda olmamışş bakın dolaba ne olmuuş :))

Aslında metalikle güzel olmuş ama onun olmamasına sebep boyası dolabın yarısında bitmiiş, e diğer yarısını boyayana kadarda öyle kalmasını istemeyince, malum kutu kaplamak için aldığı ambalaj kağıtları gözüne çarpmıış ve tamam bu demiiş :D Siyah beyazlı olanı ölçmüş biçmiş bir bakmış ki dolabı kaplamaya yetmiyor, pembeliyi almış bakmış oda yetmiyor:))

Haydii hepsi yarım. Oda olsun mutfak benim göz benim zevk benim demiiş:) Ortaya bi karışık yapmıış. Eşi gelmiiş beğenmiiş, mutfak renklenmiş demiş. Dolaplarını size göstermek için resimlemiş ama resimleri bulanık çıkmıış. Aslında parlak ve renkli görünüyormuuş. Geçicide olsa mutfağının böyle görünmesi onun çok hoşuna gitmiiiş.

Abisinin metalik daha hoş olmuş aslında demesi üzerine, gelecekte dolabı metalik yapma fikri kafasına yerleşmiiiş.Dolabın ikinci serüveninde görüşmek üzeree.:))

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

38 yorum gelmiş

 1. farfin

  farfininde canı çok sıkılırken bu yazıyı görüp neşelenmiş:)dolapların kaplı halini,anlatımı pek bi beğenmiş ve ellerine sağlık favorim nefis olmuş demiş,böyle güzel desenli kağıtları nereden bulduğunu da çook merak etmiş:)))))))

 2. superisi034

  farfininde canı çok sıkılırken bu yazıyı görüp neşelenmiş:)dolapların kaplı halini,anlatımı pek bi beğenmiş ve ellerine sağlık favorim nefis olmuş demiş,böyle güzel desenli kağıtları nereden bulduğunu da çook merak etmiş:)))))))

  farfinime katılıyorum =) o kağıtları nerden aldığını da çok merak ettim favoricim =)

 3. gunesedogru

  byfavori güneşedoğrunun gazabından korkmaktaymış “allamm ben ne ettim…:((( şimdi beni “en berbat proje” dalında birinci seçerlerse nerelere saklanacağım diye panik halinde bir orayaa bir burayaa volta atmaktaymış

 4. Noblesse

  mutfakta ve banyoda metalik renk bana hep hastaneyi hatırlatır o nedenle hiç sevmem.İki desenli renk yerine favorim bazı kapaklar desenli, bazılarıda içindeki renkten düz olsun.Soğuk bir görüntü yerine cıvıl cıvıl işte, güneşedoğrumda ne zor beğeniyor aaaaaaaa ama.

 5. Noblesse

  yani güneşedoğrum diyorumki birkaç farklı desenli kağıt yerine tek desen olsun ve o desenin içindeki renklerden biri seçilip bazı kapaklarda düz renk olsun.

 6. BynFavori42

  Hepinize teşkkürler. Nuryüzlüm canım annannem Cuma gün RAB’bine kavuştu. Kollarımda can verdi. İçim yanıyor. Aranızda olamayacağım dua ile kalın.

 7. mavisofra

  ayy inanmıyorum gözlerim doldu buara hep kötü haberler alıyorum:((((canım sende bırakma kendini anne destek ol güçlü olun allah sabır versin nur içinde yatsın mübarek günde vefat etmiş ALLAH amel defteri sag tarafından açılan kullarından eylesin

 8. superisi034

  mavisofra diyor ki;ayy inanmıyorum gözlerim doldu buara hep kötü haberler alıyorum:((((canım sende bırakma kendini anne destek ol güçlü olun allah sabır versin nur içinde yatsın mübarek günde vefat etmiş ALLAH amel defteri sag tarafından açılan kullarından eylesin

  Katılıyorum başın sağolsun cnm favorim :'(

 9. asilkan35

  başın sagolsun mekanı cennet olsun bende cuma günü konyadaydım bilsem taziye ziyaretinde bulunurdum 25 yıl aradan sonra annemin mezarını ziyaretettim .anne acısıj.iyibilirim.allah geride kalanlara sabır versin

 10. BynFavori42

  minihobi diyor ki;bence de çok iyi etmiş o bayan, otantik rüzgarlar estirmiş mutfağında:)

  tşkler minişim,

  farfin diyor ki;farfininde canı çok sıkılırken bu yazıyı görüp neşelenmiş:)dolapların kaplı halini,anlatımı pek bi beğenmiş ve ellerine sağlık favorim nefis olmuş demiş,böyle güzel desenli kağıtları nereden bulduğunu da çook merak etmiş:)))))))

  kağıtları bi marketten aldım yapıştırmalı olanlardan değil ama ambalaj kağıdı olarak geçiyor defter kaparı gibi. Yorumun için tşkler farfişim.

 11. BynFavori42

  superisi034 diyor ki;farfinime katılıyorum =) o kağıtları nerden aldığını da çok merak ettim favoricim =)

  tşkler superisi :)) yukarda belirttim Konya’dayım ben burda bi marketten aldım.

 12. BynFavori42

  gunesedogru diyor ki;byfavori güneşedoğrunun gazabından korkmaktaymış “allamm ben ne ettim…:((( şimdi beni “en berbat proje” dalında birinci seçerlerse nerelere saklanacağım diye panik halinde bir orayaa bir burayaa volta atmaktaymış

  yok canııım çok rahatmış berbatlık göreceli bi kavram olduğu için herkesin görüşüne saygı duyup dolabının ikinci halindeki fikirlerini de merak etmekeymiş.

 13. BynFavori42

  alonenes diyor ki;favorim ikisi aynı anda çok göz yorucu olmuş.ikinci serüveni bekleyelim en iyisi:))

  evet benimde gözüm yorulmaya başladı gönüldenele ablamın makrodan aldıklarından alıp onlarla kaplayacağım inşALLAH

 14. BynFavori42

  mavisofra diyor ki;fark katmış tarz yaaratmış benim arkadaşımmm

  03bellinda diyor ki;emek verilen işler önünde saygıyla eğiliyorum:)))

  bende yorumlarınıza tebessüm ediyorum:)

 15. absynthe

  aa güzel olmuş bence, benim mutfak dolaplarım da aynen bu şekilde ahşap. 1 liraya aldığım mor kaplama kağıdını deneyebilirim :))

 16. BynFavori42

  nalana diyor ki;oklavayı al gel güneşe doğrum,ben de süpürge ile arkandayımbir güzel girişelim favoriye

  gunesedogru diyor ki;mavi ile belinda nasılda üfürmüşler nalancım :))))))) kalkan olabilirler favorinin önünde :)))))

  mavisofra diyor ki;durun durun bize vurun o daha küçük:)))))))))))))))))))))

  :)))) hepinize tşkler

 17. BynFavori42

  Noblesse diyor ki;mutfakta ve banyoda metalik renk bana hep hastaneyi hatırlatır o nedenle hiç sevmem.İki desenli renk yerine favorim bazı kapaklar desenli, bazılarıda içindeki renkten düz olsun.Soğuk bir görüntü yerine cıvıl cıvıl işte, güneşedoğrumda ne zor beğeniyor aaaaaaaa ama.

  :))) tşkler pozitif düşüncelerin için canım ablam, evet kenardaki pembe çiçekliler kalıp ortadakiler sadece siyah olabilirdi bende sıkıldım artık:) tşkler

 18. BynFavori42

  Noblesse diyor ki;favorim başın sağolsun, allah sabırlar versin.

  sağol ablam ALLAH razı olsun

  mavisofra diyor ki;ayy inanmıyorum gözlerim doldu buara hep kötü haberler alıyorum:((((canım sende bırakma kendini anne destek ol güçlü olun allah sabır versin nur içinde yatsın mübarek günde vefat etmiş ALLAH amel defteri sag tarafından açılan kullarından eylesin

  Amin ALLAH razı olsun canım

  gunesedogru diyor ki;Sabır dilerim canım nur içinde yatsın

  amin, tşkler ablam

 19. BynFavori42

  superisi034 diyor ki;Katılıyorum başın sağolsun cnm favorim :'(

  Siz sağolun canım:(

  minihobi diyor ki;başın sağolsun canım, yeni gördüm çok üzüldümallah rahmet eylesin, sizlere de sabır versin:(

  ALLAH razı olsun, siz sağolun canım

  aslimavi diyor ki;başın sagolsun favorim:( çok üzüldüm:( biliyorum ne desem boş:(

  tşkler aslım dostlar sağolsun, :((

  asilkan35 diyor ki;başın sagolsun mekanı cennet olsun bende cuma günü konyadaydım bilsem taziye ziyaretinde bulunurdum 25 yıl aradan sonra annemin mezarını ziyaretettim .anne acısıj.iyibilirim.allah geride kalanlara sabır versin

  düşünmeniz yeter tşkler ALLAH razı olsun.

 20. BynFavori42

  absynthe diyor ki;aa güzel olmuş bence, benim mutfak dolaplarım da aynen bu şekilde ahşap. 1 liraya aldığım mor kaplama kağıdını deneyebilirim :))

  Mor hemde benze güzel olur benim gibi karışık yapma sade daha hoş olur eminim.

 21. dolunay82

  ben bu yazını gözden kaçırmışım.değişiklik iyi olmuş dolaplarında.ama göz yormasına katılıyorum.neyse değişiklik iyidir.bi ara yeniden değiştirirsin.yeterki sağlık olsun.annannene tekrar allahtan rahmet diliyorum.

Bir Cevap Yazın