Cuma, Ekim 28, 2016
ilk ahşap boyama çalışmalarım

ilk ahşap boyama çalışmalarım

20

merhaba arkadaşlar,bu benim ahşap boyamada yaptığım ilk iki çalışmadır.tepsinin fotoğrafı biraz kötü oldu ama hediye olarak verdiğim için resmini yeniden çekemedim.umarım beğenirsiniz.diğer çalışmalarımıda daha sonra eklemeye çalışıcam.

bu da anahtarlığımız
bu da anahtarlığımız

ahşap tepsim
ahşap tepsim

20 YORUMLAR

  1. çok teşekkür ederim arkadaşlar.gerçektende anahtarlık ilk yaptığım şeydi.ben sizleri uzun zamandır takip ediyorum.yaptığım daha bir çok şey var.fırsat buldukca diğerlerini de sizlerle paylaşacağım.tepside dekupaj kağıdı kullandım, anahtarlıkta peçeteyi hamurla kabarttım.kapısını makarnadan yaptım.

  2. pardon bbuket,

    aynı teknikle yapılmış başka bir çalışma
    aynı teknikle yapılmış başka bir çalışma

    bilgi istendiğini fark etmemiştim.hamurla peçete kabartma yapacağımız zaman aynı peçeteden 2 tane gerekli.nişasta ve tutkalla hazırlanan hamur var.bildiğinizi umarak tarif vermiyorum.hamuru peçeteye tutkal sürüp, yükseltiler olmasını istediğiniz kısımlara parça parça koyup,ikinci kat peçeteyide peçete tutkalıyla hamura yapıştırıyorsunuz.yani altta peçete arada hamur tekrar peçete.kenarlaından hamur görünmesin diye elimizle üstteki peçeteyi alta doğru hafifce kıvırıp şekil verdikten sonra kuruyunca,nerede kullanacaksak yapıştırıyoruz.bbuketbbuket

  3. çok teşekkür ederim basaksu. zahmet olmayacaksa size nişasta ve tutkallı hamuruda anlatırmısınız. çok hoşuma gitti bu çalışma heryerde kullanılabilir.

  4. rica ederim bbuket,1 ölçü nişasta,1 ölçü una ele yapışmayacak kıvamda olacak şekilde beyaz tutkal ekleyerek hamur yapıyoruz.yoğururken zemine ve eline bolca vazelin sürersen işin daha da kolaylaşır. 1 fincanı ölçü olarak kullanırsan yeterli olur.kalan hamurda ağzı sıkıca kapalı olarak buzdolabında 1 aydan fazla dayanıyor.bu hamurdan mudo’da gördüğüm afrikalı kadın panosu var. en kısa zamanda yapıp,sizlerle paylaşmayı istiyorum.