Cuma, Ekim 28, 2016
Kağıt bardak altlığından dekoratif duvar süsü yapımı

Kağıt bardak altlığından dekoratif duvar süsü yapımı

8

duvar süsü yapımı
Merhabalar, internette birçok mecrada çeşit çeşit materyaller kullanılarak yapılmış duvar panoları mevcut. Benim de aklıma evde bulunan kağıt bardak altlıklarından çoklu pano yapmak geldi. Küçük hacimli ve herhangi bir kesim gerektirmediği için kolay da oldu yapımı.

duvar süsü yapımı
Zemin rengini oluşturmak için 2 kat boyadığımız kağıtlarımız iyice kuruyana dek bekliyoruz. Ardından kağıtların tamamını mumluyoruz. Mumlama işlemi eskitme görünümü vermek için taban rengine ulaşmamızı sağlayacaktır.
Son kat boyamız da kuruyunca istediğimiz şekilde çok sert olmamak kaydıyla zımpara yaparak panoyu yer yer eskitiyoruz. Ahşap görünümü vermek için eşit aralıklarla çok net belli olmayacak çizgiler yaratacak şekilde zımparalayabilirsiniz.
Son olarak da yaratmak istediğiniz konsepte uygun dekupaj desenlerini kesip merdane yardımıyla açtığınız hamura dekupaj tutkalıyla yapıştırıyor, bu desenleri kretuar yardımıyla verevli olarak kesiyoruz. Desenleri yine dekupaj tutkalıyla panoya istediğimiz yerlerine yapıştırıyoruz. Ben sadece çiçeklere kabartma uyguladım.
Son olarak verniklemeyi de unutmayalım :)

Bu arada panodaki delikleri şarjlı vidalama aletiyle yaptım. İpler ise bildiğimiz ince dikiş ipinin 3-4 kez katlanmış hali :) Çünkü evde başka bir ip, tel vs bir şey yoktu. Siz elinizde var olan malzemeleri kullanabilirsiniz.

duvar süsü yapımı

duvar süsü yapımı

İşte bu kadar kolay bir çalışma, daha fazlası ve panomun duvarımdaki yeri için bloguma buyrun :)
Sevgiler ♥

8 YORUMLAR

  1. Ama çok çok çok güzel olmuş.Burada yazmak yetmez blogunuza da yazıcam katmerli katmerli.Fikir çok güzel.Aferin size :)) Aklınıza sağlık…

  2. :))) ”çoktandır aklıma gelen bir şeyi hayata geçirmiş oldum ” aynı şeyleri yaşıyormuşuz desem… :)))İnanın çok mutlu oldum.Ev bıdı bıdı bir sürü farklı farklı malzemelerle doldu.Gel gör ki hayata geçirmeye zaman bulamıyorum. :) Çalışıyorum ve en keyif aldığım şeyleri arada arada siteleri ziyaret ederek takip edebiliyorum.Offff of…

  3. Umarım vakit ayırabilirsiniz ben de çalışıyorken zaman bulamıyordum ama iş arama sürecinde yapmak istediklerimi deneme fırsatı buldum. Aslında bir başlangıç önemli olan. Malzemeleri de alınca yapıyorsunuz ufaktan bir şeyler :)

  4. :)) 2 gün önce 2 yaşını dolduran bir de kurabiyem var :D Ama dediğiniz gibi.Başlangıç noktasını koyduk mu olur sanki (kendimi avutuyorum :)) Teşekkür ederim yanıt verdiğiniz için :)

  5. Hem çalışan bir kadın hem de 2 yaşındaki bir çocuğun annesi olmak, ev işlerini yönetirken bununla beraber ufak tefek de olsa hobilerine vakit ayırabilmek inanılmaz olsa gerek :)

  6. :) Teşekkür ederim.Şey gibi…___hızlı çekim___ :)) Ama sizin dediğiniz cümle ile dillendireyim yine…”El emeğiyle de ev dekorasyonunda ufak dokunuşlar yapmanın mutluluğu ise bir başkaymış.” Süper oluyor yapıp söylemek :)