Salı, Ekim 25, 2016
MDF TEPSİDEN ANNENİZİN MUTFAĞI İÇİN PANO

MDF TEPSİDEN ANNENİZİN MUTFAĞI İÇİN PANO

37
.

Sıradan bir mdf tepsiyi alıp annemiz, büyükannemiz, ablamız , teyzemiz kısaca sevdiğimiz bir büyüğümüzü mutlu edecek ,gülümsetecek bir pano hazırlıyoruz.İşimiz aslında çok kolay- Tepsimizi zımparalayıp, tozunu alıp temizliyoruz.Tepsinin kenar kısımlarını koyu mavi , iç kısmını ise beyaz akrilik boyayla boyuyoruz.-Ben tepsinin iç kısmına açık mavi boyayla kareler boyadım.Boyayı bir miktar sıvılaştırıp , fırçayla önce enine çizgiler çizdim.Kurumasını bekleyip sonra da dikine çizgilerle ekoseyi tamamladım.Eliniz bu türlü çalışmalara alışıksa siz de böyle boyayabilirsiniz .Ya da kağıt bantlar kullanarak daha kontrollü bir şekilde ekoseler yapabilirsiniz.-Size biraz daha kolay bir yöntem de önerebilirim.Aşağıda tepsinin içine yazdığım mesajı bulacaksınız. Bu metni copy-past yapın , ya da siz kendi özel mesajınızı hazırlayın ve bunu bir resim düzenleme programında güzel bir fontla yazın.Dilerseniz ekoseli ,dilerseniz çiçekli bir arka plan da ekleyerek hazırladığınız bu tasarımı A3 ebatlarında renkli çıktı olarak alın. -Bu hazırladığınız kağıdı dekopaj tutkalı ile tepsiye yapıştırabilirsiniz. Böylece hem boyama hem de bu yazıyı tepsiye yazma derdinden de kurtulmuş olursunuz.************************************ANNEMİN MUTFAĞINAHOŞGELDİNİZKendisi mükemmel bir ahçı olduğu gibigerektiğinde doktor veya teknik direktör,dikkatli bir hesap uzmanı , ev işlerinde bir sihirbazhiç çatlamayan bir sabır taşıdertliyseniz bir sırdaş ve harika bir arkadaş da olabilir…ama aslında Obenim bi tanecikCanım Annemdir ..!************************************-Yok ben kendi ellerimle yazmak istiyorum derseniz o zaman boyamanızı bitirdikten sonra dilerseniz ince bir fırçayla ve siyah akrilik boyayla ,isterseniz kontur şeklindeki boyalarla mesajınızı tepsiye yazabilirsiniz.-Akrilik boyayla tepsimizin üzerine rastgele, minik minik çiçekler çiçekler boyuyoruz.-Seramik papatyalarımızı boyuyoruz.Yaprakların yeşilini mümkünse açıklı koyulu boyuyoruz.-Papatyaları tepsimize yazımızla uyumlu bir formda diziyoruz ve yapıştırıyoruz.-Tahta kaşık ve çatalımızı da boyayıp tepsimize çapraz şekilde yapıştırıyoruz.-Panomuz mutfakta kullanılacağı için , yağa toza karşı korumak amaçlı iyice verniklemeyi ihmal etmiyoruz.Dilersek su bazlı vernik , dilersek sprey vernikle birkaç kat vernikliyoruz.-Duvara asmak için arkasına bir askı ekleyerek çalışmamızı tamamlıyoruz.-Ben sizlere bu çalışmayı model resme bağlı kalarak anlatmaya çalıştım.Tabii ki siz , kendi zevkinize göre değişiklikler ve ilaveler yaparak çok daha güzel bir pano hazırlayabilirsiniz.Sevgilerimle

37 YORUMLAR

  1. Bayıldım, hem fikre, hem tepsi panoya. Elinize sağlık ne güzel fikirler veriyorsunuz ve anlatıyorsunuz. Bu ara babalar için düşünüyoruz tabi ama burdan yola çıkılabilir belki, değişik bir objenin üzerine çalışılabilir.

  2. süper bir fikir.elinize gönlünüze sağlık.yapılışını da çok güzel anlatmışsınız.özel günlerde bu fikirden yola çıkılarak neler yapılır.çok teşekkürler paylaşımınız için.

  3. Tepsiye aşık oldum resmen:)) Bu ne güzellik?Anneyi mutlu etmek için yapıldığından bambaşka bir güzelliği var. Ellerinize aklınıza sağlık.

  4. çok güzel yaa gerçekten harika olmuş tebrik ederim bir anne olarak böyle bir hediye almak beni çok duygulandırırdı ben alamayacağım için (2 oğlum var)seneye anneme yapabilirim çok güzel bir fikir

  5. inanılmaz güzel bir çalışma, kutlarım.Tam benlik bişey bu. Sanırım siz yeni üyelerdensiniz. Bilgilerini paylaşmayı seven becerikli bir kişinin aramıza katılması ne güzel. Eminim ki daha birçok işinizle tutulmayı hak edeceksiniz. Başarılarınız devamı dileğiyle.

  6. Güzel sözleriniz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum.Çok incesiniz, beni cesaretlendirdiniz.O zaman yeni yazımı yazmaya hemen başlıyorum yani yakında yeni projeler geliyorSevgilerimle

  7. söyleyecek söz bulamıyorum, harika. proje de süper amacı da müthiş anlatım da harika :) kardeşim gelsin de annecime yapalım biz de :)