Pazartesi, Ekim 24, 2016
Şirin patiklerim, bebişler için

Şirin patiklerim, bebişler için

6

patik
Bu şirin patişlerle uğraşmaya başladım, nasıl olmuşlar? :)

patik
Bunlardan her renk yaptım, o kadar sevimli oldular ki yeni doğan için de yaptım ama elimde kalmadılar :)

Paylaş
oyku
ev hanmıyım evde dikiş dikerim ve çocuklarımla vakit geçiririm.evde degişik şeylerle ugraşmayı severim.mutfakta vakit geçirmeyi,evimle ailemle ilgilenmek en büyük sevincimdir

6 YORUMLAR

 1. çok teşekkürler sizin yaptıklarınızda bir harika yapılışı yazarsanız çok teşekkür ederim kağıttan yaptığınız keseleriinnn :)

 2. Sevgili Oyku Hanım :)

  Blogunuza ulaştım ancak izleyici buttonu olmadığı için izlemeye alamadım. İzleyiciler kısmı eklerseniz hemen izlemeye alacağım sizi.

  Keselerimle ilgili bana yazdığınız yorumun altına nasıl yapıldıklarını yazmıştım görmediniz sanırım buradan tekrar iletiyorum. Kağıt kese değil ama iplikten keseler yapıyorum :D

  Anlaşılmayan birşey olursa memnuniyetle cevaplandırırım :D

  Yapılışları aslında çok basit. Bu keseleri yaparken parlak, tok duruşu olan ve tığ ile çalışması kolay ipler seçiyorum. Renge uygun seçtiğiö güpür ya da gerçek oyalardan; yuvarlandığında içine eşya -el vs. rahat girecek büyüklükte kesip başlıyorum.
  Güpürün ya da oyanın altına tığ ile batıp çıkacak şekilde başlayıp ilk sıradan itibaren uçları güpür ya da oyanın uçlarını birleştirerek yuvarlıyorum. Böylece çantanın ağız genişliği belirleniyor.
  Ondan sonra yaptığım; her sırada aynı yere iki kez batarak önce ilmik sayılarını çoğaltıp istediğim büyüklüğe göre örmek (çoğu zaman 15-25 sıra arası örüyorum)
  Bu genişletme işi; ilmikleri azaltmaya başlayınca kumaş gibi dalga ve büzülme efekti veriyor. İstediğim büyüklüğe gelince de her sırada küçültmeye başlıyorum. Onu da iki ilmek yap sonra bir atlayarak tekrar iki yap şeklinde azaltıyorum. En sonunda kapatıp dikmeden püskülde takıyorum.
  Özetle böyle – umarım anlaşılmıştır.
  Ben dümdüz örüyorum ama isteyen becerisine göre desen katıp çok daha güzel işler çıkarabilir. (Tığ ile becerebildiğim sadece bu iş – başka birşey de yapamam zaten )

  Sevgiler

 3. anlatımınız için çok tşekkürler anladım çok güzeller bayıldım bende yapmaya çalışıcağım bu arada izleyici butonu nasıl ekleniyor bilmiyorum onuda sölerseniz çok teşekkür ederim blogu kullanmayı tam bilmiyorum zaen yeni açtım daha öncede açmıştım ama sizin demeniz üzerine anladım ki o blog degilmiş biraz çabayla bugün yenisini açtım ama dedigim gibi izleyici butonunu bilmiyorum ki :)