Pazar, Ekim 23, 2016
Somon güllerle bordo takım

Somon güllerle bordo takım

13

Hiç gözünüz korkmasın…Eğer ahşap boyamaya bir parça aşinalığınız varsa böyle bir takımı siz de kolayca hazırlayabilirsiniz.Aşinalığım yok diyenler için pratik bilgiler aşağıda, böyle buyurun.-Önce mdf kutu, çerçeve veya seramik tabak, takımımızın parçalarını bordo akrilik boyayla boyuyoruz.(Yüzeyin pürüzsüz durması için kuruduktan sonra zımparalayıp yeni bir kat boyayabilirsiniz)Sonra eskitme yapıyoruz. İpucu : Eğer boyama konusunda acemiyseniz pürüzsüz boyayacağım diye kendinizi paralamak yerine acemiliklerinizin sonuçlarını size ait bir tarz, bir teknikmiş gibi sunabilirsiniz. Diyelim ki ne yapsanız olmuyor kutuda fırça izleri kalıyor…E uğraşmayın siz de pürüzsüz olsun diye… hatta fırça veya buruşturduğunuz bir poşetle göstere göstere boyaya efektler verin.Yani gördüğünüz bir modeli tıpa tıp tekrar etmektense elinizdeki imkanlarla size özel, sadece sizde olan yeni birşeyler yaratın. Bu işte tecrübesi olanlar bilirler, en güzel işler aslında bazen tesadüfen veya hatta kazayla ortaya çıkar. Sonra sevdikleriniz bu çalışmanızın aynısından bir tane daha istediğinde onlara ne diyeceğinizi bilemezsiniz.Diyeceğim o ki hepimiz bu işlerde öğrenciyiz , her gün yeni birşeyler öğreniyoruz.Deneyerek, yanılarak ama hiç yılmadan…veeeesıra seramik güllerimizi boyamaya geldi-Yaprak ve gonca kısımları için hangisi elimizde mevcutsa , akrilik,guaj veya suluboya kullabiliriz .-Gülleri en kolay nasıl boyarım derseniz size cevabım yağlıboya olacak.Çocuklarınızın resim çalışmalarında kullandığı yağlıboyaları kullanabilirsiniz ya da kırtasiyelerden bütün takımı almadan, lazım olan renkleri tek tek de satın alabilirsiniz .Bize somon güller için yumuşak bir ton kırmızı yeterli. Devamı ise şöyle;-Yağlıboyamızı terebentinle inceltiyoruz ve gülümüzün her yanını boyuyoruz.Sonra temiz bir kumaşla boyanın fazlasını siliyoruz.Boyamız kırmızı renkte olsa da biz güllerin üzerindeki boyayı sildiğimizde geriye sadece pembe renk kalacak.Gülün iç kısımları ise iyice silinmediği için daha koyu renkte olacak .Bu da bize sanki oturup , uğraşıp gölgeli bir gül boyamışız gibi kolay yoldan güzel bir sonuç verecek.-Gülleri boyayınca kutu üzerine bir tanzim oluşturup beyaz tutkalla yapıştırıyoruz.Vernik ve parmak yaldızla son bir rötuştan sonra işimizi bitiriyoruz.En iyi dileklerimle

13 YORUMLAR

  1. Hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlarSevgili BeyazKKelebek , seramik objeleri bulabileceğin mağaza adreslerini burada yazmanın uygun olmayacağını düşündüğüm için( reklam olmasın diye ) özel mesaj olarak yolluyorumHerkese sevgiler

  2. Reklam olsun, RTÜK yasaklayacak değil ya. Hem tüm okuyanların nerden alınacağına dair fikri olur, bilhassa da benim:)) Ben sizin bu yazınızda ki kuş evini hamurla yapmaya çalıştım ama pek böyle şirin olmadı:)) O yüzden aparatların alacağımız yerin adresi lazım sevgili Benden.

  3. Sevgili kriizantem , yorumlarını okuduktan sonra yüzümde hep bir tebessüm kalıyor…Yeniden teşekkür ederimEğer gerçekten site kurallarına aykırı değilse seramik objeler için şu adresleri verebilirimAnkara’da yaşayanlar için ŞıkDüğme Hobi Dünyası -İzmir Caddesindeİstanbul’da ise sanırım Semih Yener Hobby Craft Store ( Bakırköy ve Kadıköy’de şubeleri var diye biliyorum)Ama bak eğer RTÜK siteyi kapatırsa ben masumum :))

  4. Ben zorladım derim, gelip benim evi kapatırlar:) Ama aslında bende bilmiyorum bu reklam olayını, belkide yasaktır haaa. Yalnız bana izmitteki adresler lazımdı, neyse istanbula gidince alırım artık. Teşekkürler Benden:)