Stencil ve boya ile teneke kutu yenileme

-

stencil-ile-teneke-kutu-yenileme
Yok yok ayakkabı kutusu değil bu, çay kutusu. Vakti zamanında seçim mevzuatları gereği kapı kapı dolaşıp içinde çay bulunan promosyon amaçlı dağıtılan o teneke kutular var ya, işte onlar!
Çoğu kez atmayı planladım ama kutulardan birini eşim tezgahında kullandığı için attırmıyordu, diğerini de kayınvalidem oğluma kuru boya kutusu yapmıştı o yüzden atamıyordum. Velhasılı kelam, bu işlere girdikten sonra gözüme ilk kestirdiklerim onlar oldu :)

İşte ilk kutum; kahverengi değil bordo.
Elimde kırmızı ve lacivert akrilik boya vardı, kırmızıya bir minik damla lacivert karıştırdım ve öyle boyadım. Tabii bu kadar sade kalsın istemedim ve ilk stencil denememi bu kutu üzerinde yapmaya karar verdim. Daha sonra parlak su bazlı vernikle vernikleyip kutuyu tamamladım.

akrilik-boya-ile-teneke-kutu-yenileme
Bu da ikinci kutu… Bir önceki kutuda akrilik boya kullanmıştım, bunda ise mavi enamel cam boyasına, beyaz enamel cam boyası kullanarak elde ettiğim boyayı kullandım kutunun kendisinde. Kapağını da resim transferi yapmayı planladığım için direk beyaza boyadım. Kapağın kenarları gözüme çok boş gelince, kontür rölyefle kenarlara kafama göre desenler yaptım, 2 yuvarlak çizdim aralarına çizgi çektim falan bir şeyler uydurdum işte :)

Kapağı mat vernikle 2 kat vernikledim, kutunun kendisine ise boya işlemi bittikten sonra çatlatma uyguladım ve 2 kat parlak vernikle verniklendi kendisi. En sonunda alt kısmına oğluşumun doğum şekerlerinde kullandığımız kurdeleden kullandım, ellerimle üstüne bir de fiyonk iliştiriverdim. Bu kadar maviyi bir arada görünce nazar boncuksuz da olmaz dedim, bir de nazar boncuğu ekledim…

akrilik-boya-ile-teneke-kutu-yenileme-1

akrilik-boya-ile-teneke-kutu-yenileme-2

buradan bloguma da beklerim. Sevgiler..

gulcanakyazi

Meraklı, herşeye hevesli, "çocukta yaparım kariyerde" modunda, o da olmazsa hobilerim var diyen biriyim. Örerim, boyarım, tasarlarım.. yaparım da yaparım, tabi kendimce.. hobilerim arttıkça daha çok paylaşma isteği doğdu içimde. bu yüzden buradayım, paylaşalım güzelleşelim :) Sevgiler..

Bir Cevap Yazın