Cuma, Ekim 21, 2016
Anahtarlarımın evi

Anahtarlarımın evi

7

Anahtarlarım için ahşap boyama ev anahtarlık yaptım.

malzemeler:

* ev şeklinde mdf obje * fuşya rengi akrilik boya* krem rengi akrilik boya* çatlatma medyumu* altın rengi parmak yaldız* dekupaj tutkalı* gül desenli peçete* altın rengi boyutlu boya* su bazlı vernik* fırça* sünger zımpara

işlem basamakları:

* mdf obje sünger zımpara ile zımparalanır ve nemli bir bez ile tozu alınır.

* fuşya rengi akrilik boya ile boyanır. kuruduktan sonra bir kez daha zımparalanır ve bir kat daha fuşya rengi boya ile obje boyanır.

* evin çatısının ön yüzüne ve kapı bölümlerine çatlatma medyumu sürülür. medyum kuruduktan sonra krem rengi akrilik boya, medyumun uygulandığı bölümlere tek seferde geçiş yapılarak sürülür ve böylece kısa bir süre sonra çatlama gerçekleşir.

*peçeteden gül deseni kesilir ve üç katlı olan peçete tek kata ayrılır. kesilen gül deseni evin kapı bölümlerine yerleştirilir. sulandırılmış dekupaj tutkalı fırça ile peçetenin merkezinden kenarlarına gelecek şekilde dikkatlice sürülür. ıslanan peçete üzerinde buruşmalar oluştu ise parmağımıza aldığımız dekupaj tutkalı ile buruşuk yerler düzeltilir.

* altın sarısı boyutlu boya ile evin çatı kısmına ve kenarlarına küçük noktalar ve çizgiler geçilir.

* obje kuruduktan sonra su bazlı vernik ile verniklenir.Böylece anahtarlarınızın da sevimli pembe bir evi olur.

7 YORUMLAR

  1. eski tarihmiş..bu anlatım ikinci süper,harika bir anlatım benim için…artık korkmuyorum bu ahşap işinden(sefa senin fimo gibi bende bundan ürküyordum işte).. Bonyyamon sana nasıl teşekkür etsem azz…o kadar güzel açıklamışsın ki artık ben de yapabilirim diyorum yani şu işi…sesim sana da teşekkür nereden de buldun da çıkardın bu güzel şeyi…

  2. Bonnyamon’ de kayıp üyelerden..okul yoğun herhalde aklımda yalnış kalmadıysa öğrenciydi. Bende atlamışım allah ya. ay ne güzel bahçeleri vardı onların şimdi yine kıskanç oldum

  3. Benim için çoook pembe :/ ve de çok kapılı anahtarlarımı almak içinde kapı açmak istemem .Mümkünse düz ve de fazla pembe olmasın.

  4. evet ya… çok pembe… mümkünse mavi olsun ve kapaklı olmasın…hatta şöyle basket yapabileceğim…gibi bi kutu veya çanak olsun:)

  5. şimdi inanmıcaksın sayın sefa007 ama bu fikrini çok tuttum :) basket potası şeklinde bi anahtarlık yaptır ablana da şööle shaq o’neill gibi smacı basalım rahata erelim..(kobe gibi bi üçlük te olabilir)

  6. VALLA İNANAMADIM!SEN BENİMLE AYNI FİKİRDE OLACAKSIN, YAPMA GÖZÜNÜ SEVDİĞİM… SENİN MARİFETTEKİ EN SON FİKİR BİRLİĞİ YAPACAĞIN KİŞİ BENİMDİR!EMİİİİİİİİİİNİM!