Perşembe, Ekim 27, 2016
tüylü devekuşu yumurtası

tüylü devekuşu yumurtası

26
tüylü devekuşu yumurtası
tüylü devekuşu yumurtası

malzemeler:
* devekuşu yumurtası* tüy desenli dekupaj kağıdı* dekupaj tutkalı* makas* fırça* boyutlu boya* sprey vernikişlem basamakları:
* tüy desenleri kenarlarından dikkatlice kesilir.*fırça yardımı ile dekupaj tutkalı kağıdın arkalarına sürülür ve yumurtanın istenilen yerlerine yapıştırılır.* dekupaj tutkalı sulandırılarak yumurtanın tüm yüzeyine sürülür ve kuruması beklenir.* altın rengi boyutlu boya ile boşluklara küçük noktalar yerleştirilir ve kuruması beklenir.* sprey vernikle verniklenir.not: bu malzeme hakkında daha önce yayınlanan yazı ise burada.

26 YORUMLAR

 1. Ben devekuşu yumurtalarını Bursa’da Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinin satış reyonundan alırdım. Orada zaman zaman bulunurdu ve bulduğumda da hiç affetmem alırdım hemen. Hem piyasaya oranla çok daha ucuza alıyordum böylece. Sizde bulunduğunuz şehirlerin veterinerlik fakültelerinden alabilirsiniz sanıyorum.Bazı şehirlerdede devekuşu çiftlikleri var onları bulup araştırmak lazım.

 2. Ben nette bakmıştım fiyatlarına 20 ila 50 TL arasında değişiyor fiyatları, boş kabukları da 10a satılıyor. Çiftlikleride araştırdım, devekuşları sadece yazın yumurtlarmış, yaz gelmesini bekliyorum..

 3. Bu aralar bende ara verdim bu işe ama geçen sene yaklaşık olarak 15 tane boyadım. Çoğunu sevdiğim ve değerbilen insanlara hediye ettim. Sattığım çalışmalarımda oldu ve onları 50-75 TL arasında satmıştım:) Karlı bir iş yani:)Ama tabi birinci elden satmak karlı bir dükkana konsinye olarak verdiğinizde size komik bir para geriye kalabilir emeğinize yazık olur.

 4. Şu ikisinin fotoğrafı var elimde zaten bunlar şuan evimde. birtanede siyahlı ve çatlatma tekniği kullanarak yaptığım var onuda fotoğraflayıp siteye aktarırım. Diğerlerini maalesef fotoğraflamadım, pişmanım tabii.

 5. paylaştığınız için çok teşekkürler, altın sarısı renkte görünenler boyutlu boya sanırım, çiçek ve yaprak desenleri peçete mi yoksa dekupaj kağıdı mı?

 6. Hepsi dekupaj kağıdı, altın sarısı boyutlu boya ile desenler yaptım evet.Sarmaşık yapraklı ve tüy desenli olan çalışmaları yumurtayı boyanmadan yaptım. Direkt olarak yüzeye yapıştırdım.

 7. harika bunlar. ellerinize sağlık. bayıldım bayıldım. bu güzellikleri nasıl kaçırıp yorum yapmamışlar. baya da olmuş hani. Siz benden çok daha eskisiniz burda fakat yine de aramıza hoşgeldiniz. bir yerlere gitmeyiniz ki görelim hep bu güzellikleri :)

 8. evet Neduk yumurtalarınızı hatırlıyorum, sizinkiler oyarak yapılmıştı sanırım, o teknik ustalık ister, yapmaya kalkarsam evde kırılmadık yumurta kalmaz.

 9. Arkadaşlar bu yumurtalar içi boş olarak satılıyor zaten.Yumurtaların altları yaklaşık olarak 10kuruş büyüklüğünde delik.Matkapla dikkatlice delinip ve içindeki yumurta vakumla çekilip alınıyormuş. Sonrada yumurtalar pastanelere otellere satılıyormuş. Çünkü bir devekuşu yumurtası yaklaşık olarak 15 tavuk yumurtasına bedel.

 10. çok çok güzel,ellerinize sağlık.madem altı delikmiş,ışıklandırma da yapılabilir herhalde.yapılabilirse muhteşem görüntüyü hayal etmeye çalışıyorum:)

 11. devekuşu yumurtası olan yerde (ister kabuğu ister kendisi) örümcek efendiler barınıp ağ öremiyor..böyle de bir bilgi var bünyede, yeri gelmişken hatırıma geldi..deneyen görür..bonny nin evde var mı acaba?

 12. Aa çok enteresan bir bilgi. Severim böyle şeyleri :) esinselin dediği gibi ışıklandırmayla daha daha harika olabilir.

 13. Çok ince uçlu maktapla delerek çalışılabilir aslında ama çok dikkat etmek gerekir. Çalışma anında çat diye çatlayabilir. İyice hesap edip delmek lazım.Bir çalışmam tam verniklenip kurumaya bıraktıktan sonra kırılmıştı. Sinirden ağlamıştım:)

 14. Tavuk yumurtasıylada yapabilirsiniz, devekuşu kadar büyük değil ama gayetde hoş ve dekoratif oluyor. N eduğun dediği gibi, bırakın devekuşunu yumurtasını kaz yumurtası bile bulamadım. Tek çare tavuk yumurtası:) ) Çift sarılı olanları iri oluyor, onlarla deneyin…