Cuma, Ekim 28, 2016
Baskılı ekmekliğim

Baskılı ekmekliğim

16

Mdf ekmekliği boyadıktan sonra hazır satılan baskı kalıplarıyla desenledim. Yan yüzeylerin iç kısımlarına yeşille deri dokusu efekti verdim.

üstten görünüş
üstten görünüş

Ekmekliğin her yüzü farklı bir desen taşıdığı için tek tek fotoğrafladım.

16 YORUMLAR

  1. Eveeet, anlatmaya başlıyorum; krem rengine boyadığım yüzeye boyanın çabuk kurumasını engelleyen ve kayganlık sağlayan Glazing Medium sürdükten sonra ( Deri dokusu vermek için satılan aparatlar var fakat ben benimkini cam silinen güderi gibi bezlerden yaptım, bulabilirsem bir ara fotoğraflayıp gönderirim.) yaptığım aparatla yeşil boyayı tamponlayarak sürdüm. Bir de bunun tersi de yapılabiliyor. Yani glazing mediumdan sonra yeşil boya sürülüp kuru olan aparatla tamponlanarak alttaki rengin görünmesi sağlanıyor. Bilmem anlatabildim mi? Çalışmaların uygulamasız sadece sözle anlatılması biraz zor oluyor da.

  2. valla sibella en sonunda sorulardan bunalıp “hepinizi döverim ” diye baarıcak :)bahisler açıldı:* evet baarıcak* hayır baarmıcak* soruları umursamayıp balık tutmak için soluğu salacakta alıcak

  3. Hayır baarmıyorum. Bize bu tekniği öğretirken ismini deri dokusu dediler. Aslında sanırım birbirine daha yakın renklerle yapılması daha doğru yani aynı rengin iki tonu gibi.( Öyle de bir tepsi çalışmam vardı daha sonra onu da gönderirim.) Ama ben görüntüsünü çok seviyorum her şekilde kullanıyorum.

  4. deri dokusu derken ben deri dokusu göremedim o yüzden…alaca alaca duruyor deri görüntüsünden ziyade yani benim kör gözlerimden öyle gözüküyor diyeyim o vakit:)

  5. Kutunun kenarlarındaki deri dokusunun detay fotoğrafını gönderiyorum. Daha sonra da bu tekniği daha doğru gösterecek tepsimi göndericem.