Çiçekli tüllü çocuk elbisesi ve taç

-


Çiçekli tüllü çocuk elbisesi ve taç kombini hazırladım. Terzilik ve dikiş yeteneğiniz varsa ve bir de bolca malzemeniz varsa pek de zor değil aslında bu abiye çocuk elbisesini dikmek:)
Üst kısmı ve etek uçları ışıltılı payet süslemeli elbise modelimizin belinde çiçekli broş bulunmakta. Arka kısmında kocaman bir fiyonk yapıp bağlayabileceğiniz tül bulunmakta.

Elbisemizin yapım aşamasının ilk basamağında çocuğun ölçülerine uygun metrede en kaliteli kumaşları temin etmek yer alıyor. Elbisenin üst gövdesi için yer yer payet süslemeli ışıltılı kumaş tercih ettik. Etek kısımları için 1. kalite yumuşacık tül tercih ettik. Üst eteğin uçlarına kurdele ve payetli kumaştan dikerek etek kısmını hareketli hale getirdik. Ayrıca eteğin kabarık durması için en alt kısımda kat kat tül kullanıp uçlarını volanlı olarak kullandık.
Ön kısım için gösterdiğimiz şıklığı arka kısımda da uygulamak için elbisenin arka kısmına uzun tüller bıraktık. Bu tüller arkadan fiyonk şeklinde bağlanarak hem çocuğu sıkıca rahat bir şekilde kavrayıp hem de şıklık yaratacak güzel bir ayrıntı olarak göze hitap etti.
Elbisenin ön kısmında beline çiçek süslemesi de ekledik. Hatta en göz alıcı parçalardan biri olacak şekilde elbisenin renklerine uygun tonlarda saç bandı da hazırladık. Tam bir prenses konsepti oldu.

Bu güzel elbise ve saç bandını ister sevdiğiniz bir prensese hediye edebilirsiniz isterseniz düğün, nikah, kına, nişan, doğum günü, okul gösterisi gibi özel günlerinizde kızınız için abiye elbise modelleri arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Hatta anne kız bir örnek olmak isteyenler için anne kız kombini şeklinde dikilebilir. Ayrıca saç bantları da anne kız olarak hazırlanabilir, lohusa aksesuarları arayan anne adayları için de hoş bir saç aksesuarı olabilir. Kapalı anneler için uzun kollu dikilebilir. Ve çiçek süslemeleri broş iğneli yapılarak şal üzerine kolayca monte edilebilir.

Umarım bu çalışmam siz değerli annelerimiz için fikir oluşturmuştur.

Diğer tüllü çocuk elbisesi modelleri ve saç bandı modelleri için bana aşağıda bulunan profilimden ve sosyal medya linklerimden ulaşabilirsiniz.
Sevgiler ve denemek isteyenlere kolaylıklar dilerim…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

♥Her Tasarımın Bir Öykü’sü Olmalı♥ Anneler ve Yavruları İçin Kişiye Özel Tasarımlar yapan bir Anne bir Öğretmen ve bir Tasarımcı. Hobisini iş edinmiş şanslı bir Kişi. Anne-Kız & Anne-Oğul Tasarım Kıyafetler, Bebekler için Tasarım Kıyafetler, Hastane Çıkışları, Lohusa Setleri, Anne Kız Tasarım Elbiseler, Saç Aksesuarları, Konsept Süslemeler, Mevlüt Setleri, Organizasyon Süslemeleri gibi aklınıza gelebilecek tüm özel günleriniz için Kişiye Özel ürünler hazırlamaktayız. Ürünlerimizin Güncel Takibini Yapabilmeniz İçin Sayfa Adreslerimiz www.oykulutasarimlar.com www.instagram.com/oykulutasarimlar www.facebook.com/oykulutasarimlar

Katlı çocuk elbisesi dikimi

| | 0 Yorum

Kızlara çok yakışan fırfırlı elbiseleri dikmek çok da zor değil, burada resimli olarak anlatılmış, bir takip edin. Belki siz de dikersiniz cesaret alıp. burada anlatmışlar....

Tülbentten tiril tiril elbise diktim

| | 24 Yorum

Kendime yaptığım tülbent plaj elbisesinden sonra, içi çok göründüğü için dörtlü modelini denedim. Dört tane tülbenti kullanınca astar olarak da yine tülbent kullanmış oldum ve uyumlu oldu; içinden çiçeklerin görünmesi...