Çarşamba, Ekim 26, 2016
Fayansları kırmadan yenilemek…

Fayansları kırmadan yenilemek…

10

Bu fayansları kırıp dökmeden değiştirmek nasıl olur?Merak ediyorsanız buradan…

10 YORUMLAR

  1. elinize sağlık,çok güzel. çok uğraşmışsınızdır.ben de daha önce mozaik jeli kullanmıştım. benim kullandığım marka mı öyle bilmiyorum ama kıvam olarak çok koyu değil,fayanstan akmadı mı?

  2. Sonuç harika olmuş. Yapmışken umarım tüm beyaz fayansları kaplamışsınızdır. Birden klasik bir modelden modern görünüme dönüşmüş. Ellerinize sağlık.Merak ettim metalik boya dediğiniz şu ahşap boyamalarda kullanılan cinsten mi farklı bir şeymi? Verniksiz akmayacak mı?

  3. harika olmuş.:)ben de merak ettim. malum mutfak ta fayanslar sık silinir.boyalar çıkarmı?canınız sağolsun derim ama o güzelim emeğinize KIYAMAMçok çok güzel ellerinize sağlık. güle güle kullanın

  4. Güzel yorumlarınız için arkadaşlarım sağolun.:))Yapım aşaması aslında çok uzun sürmedi amanasıl olacak endişesi vardı.mtnaz eskiden desensizolan beyaz fayansları olduğu gibi bıraktım,RICH marka metalik boya(krem renk) kullandım.basaksu ,mozaik sıvısı da RICH idi ve çok akıcı değildi.Esas yazmayı unutmuşum,boyamaya başlamadanönce fayanslara biraz marangoz tutkalı sürdüm.Kuruduktan sonra boyaya başladım.Bu da hafif pürtüklübir yüzey dokusu sağladı.Metalik boya,kuruyuncavernik sürülmüş gibi parlak oluyor.Sağlam duruyor şimdisemyıl tabi çok aşırı şekilde silmem,dikkatli kullanırız:)

  5. yazıdaki linki güncelledik. bu tarz değişiklikler için bize mail atmalısınız, yorumlarda belki gözden kaçabilir, hepsine bakmaya çalışsak da… sevgiler.