Çarşamba, Ekim 26, 2016
Kolay Mühür Yapılışı

Kolay Mühür Yapılışı

19
Kolay Mühür Yapımı
Kolay Mühür Yapımı

Geçen gece bir şey denerken bu yöntemi keşfettim. Belki bilinen bir şeydir fakat ben ilgilenmediğim için konuyla görmedim.Rastladığım kitap ve sitelerde bu damgaları genelde scrapbook yapılışlarında kullanıyorlar. Olayın adı ise onlarda “rubber stamping” diye geçiyor. Bizdeki isimleriyle stampa, mühür, damga…Çocuklarınız ve kendiniz için yapabilir bir çok yerde kullanabilirsiniz.Yapılışı ise oldukça basit ve de kolay…Umarım beğenirsiniz ;)

19 YORUMLAR

  1. biliyorum o sitelerde bahsettiğin damgaları hatta daha evelde buraya bir konu açmıştımama senin yaratıcı mantığını sevdim , sadece kafam şuna takıldı: silikon kaygan yani tutucu olmayan bir yüze sahipnasıl olupta mürekkebi emipte başka bir yüzeye bu kadar rahat nakil edebildi. Hani sanki damganın yüzeyi kadifemsi olsa daha mı rahat olurdu diye düşündüm..AAayy ayrıntı yazarken sıkıdım…uf ve de puf..ama bakıyorum kalp trs. gayet başarılı olmuş demek ki silikon yeterli..

  2. yaratıcı çileğim benimm..ben bu fikre bayıldım bayıldımmmm…dün akşam o dediğin aliminyum kaplardan vardı..Atayım mı atmayayım mı derken vallahi sen geldin aklıma şimdi dedim çilekcik olsa bana ne kızardı atıyorum diye:))

  3. süper çilekçiğim, çok güzel, verimli ve bir o kadar da pratik bir yöntem.Anlatımın çok başarılı.Hiç soru işaretim kalmadı.teşekkürler

  4. Bu stampa yapma işini bizim de ilgimizi çekiyordu. Kullanım alanı o kadar geniş ki… basit bir metod da bulmuştuk ama Fraise senin ki kadar değilmiş. Çok yaratıcı olmuş, super olmuş. Teşekkürler

  5. Yorumlar için çok teşekkürler :)Şimdi Kondor Ablam soruna cevap vereyim cocuklacocuk da sormuş gerçi sitede cevap yazdım ama buraya da yazayım tam olsun :)Ben bu mevzu bahis kasenin iç tarafını kullandım. Alüminyum tabakayla bir kere tanıştım hayatımda o da sanırım 11 yaşında falandım yüzey görünümlerini hatırlamıyorum ama bu tabağın mat kısmına sürdüm silikonu bu belki bir etken olabilir. Bir de benim silikonum öyle cilalı yüzey gibi durmuyor kondor ablamın dediği gibi hafif kadifemsi duruyor.Bu gece 2 deneme çalışması daha yapayım ben. Biri bu folyonun parlak kısmına olsun. Diğerinde de desen üzerine minik noktalarla pürüz yaratmayı deneyeyim. Sanırım bunlarıda denersem aklımızdaki soru işaretleri tamamen biter :)Nokturn Abla sakın atma bak o tabakları. Neler neler çıkar varya onlardan hele sizin takılar için. :)

  6. Annem de öyle diyor :) Bnm odamda büyük bir kütüphan var onun altındaki 2 dolabı bana verdi annem bir de şu kullanmadığımız kutular varya onların içinde saklıyorum herşeyi :) Zaten düzleştirince falan az yer kaplıyorlar ;)

  7. ı ıh Almanya’da yaşamıyorum Türkiye’deyim lisede dilim Almanca’ydı.

  8. Evet sonuçları bildiriyorum:Şimdi yukarda bahsettiğim her iki şekilde de denedim stampamı sonuçlar yukardakiyle aynı çok bir şey fark etmiyor. Sanırım işin sırrı şurada. Şimdi ben düzleştirme işleminden geçiriyorum ya bu folyoyu hani çocukken çokomel kağıtlarına falan yapardık onun gibi. İşte neyse o düzleştirme işleminde farketmesek de folyoda hafif bir doku oluşuyor. Düzleştirme yönünüze doğru. İşte o dokuyu da dolduruyor bu silikon mereti. Sonra folyoyu sökerken bu dokununda payı oluyor ve silikonumuz kendinden hafif dokulu olarak çıkıyor. Büyüteçle inceledim :) Egemen’in mikroskobunu kullanıcaktım izin vermedi küçük bey.Böylece sanırım olaya bir açıklama getirdim :)

  9. evet deli bu kız10 marifet kasabasının delisi yapalım ;Phehe Gamy diye yaptım ki hiç sormayın hahahahhaabeceremedim….çok iyi anlatmışsın anlatmaya da güzelcimsilikona mürekkep işlemedi benim, bi de daha pürüssüz yapmam gerek anladım ;)

  10. ya arkadaşlar ben verilen linke giremiyorum nasıl yapıldıgını bir türlu bulamadım bana yardımcı olursanız sevinirim aciıl yardım bekliyorum