Teliz

-
orta
orta

İşte buydu dediğim sibellanın lavanta keselerine alternatif kumaş..Adı teliz..6 yıl falan oldu bunu yapalı..Öyle ahım şahım bir şey değil ama ben bunun gibi, kendir ip gibi malzemelerle yapılan işleri çok çok seviyorum..O kadar çok kullandım ki bu örtüleri,hanidir unutmuşum çekmede…ütü mütü süremeden koydum artık idare edin..

bıdık olanın bir büyüğü
bıdık olanın bir büyüğü
bıdık olan
bıdık olan

Teliz örtülere yemeni de işleniyor işte o bir harika..O zamanlar almıştım yemenilerimi ve bir sürü teliz, ama fırsatı olmamıştı yapmaya..Bundan da belli zati:=)))))

eenn büyüğüüü
eenn büyüğüüü

5 yorum gelmiş

 1. sefa97

  evet, kumaş telis. bizim burada çuval yapımında kullanılır.benim de bir örtüm(yemeni kumaşı ile yapılmış) vardı bundan, anneme verdim. hala kullanıyor.ben de, lavanta torbasıda var..ayrıca arkadaşım, bu telis kumaşından diktiği bir giyisi ile BURDA dergisinin yarışmasına katılıp birincilik ödülünü almıştı.kurdela ile süslemekde değişik ve çok hoş olmuş…ellerine sağlık:)

 2. dombilii

  ortaokulda ben de yapmıştım. örtmenimiz herkes doğal elyaf çuval alacak gelecek dedi. sorduk soruşturduk.aldık. bi de baktık ki telis miş.

 3. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  bende kumaş boyama yapmıştım :) annem çeyizime koydu :D

 4. orgueli

  sefa97 aynısından benimde vardı yemenili anılarımı canlandırdın nokturn oğlum örtüyü kesince çöpü boyladı…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin