ZAMANE KÜPLERİ

-

Bir ara küp çalışmalarına merak sarmıştım. İşte o dönemden kalma küplerim. Üzerine seramik hamurundan küçük küçük nazar boncukları yapıp yapıştırdıktan sonra tek tek boyandı. Sonrada zemin, en son olarakta vernikleme işlemi.Eskiden küpler böyle mi idi? Çocukluğumdan hatırlıyorumda minik testilere boduç, ibrik denir ve içine su doldurulurdu. Hatta sular kesilince en yakın pınardan su taşırdık. Annem bize ağır olmasın diye ibrik veya boducu verirdi, kıyamazdı bize. Şimdi ise süsleyip püsleyip dekoratif amaçlı kullanmaktayız. Testi ve küplerimizinde işlevselliğini değiştirdik…Meraklıları için her birini ayrıca fotoğrafladım. Umarım beğenirsiniz.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

26 yorum gelmiş

  1. banuca

    Bakıyorum herkez eskilerden bir demet sunuyor, eski şeyler çok güzel değilmi? Ve onları böyle güzel güzel değerlendirince anılarla beraber yaşamaya devam ediyorlar, baktıkça neler neler geliyor insanın gözünün önüne…Çok güzel olmuşlar, benim zevkime çok uyuyor ya, bayıldım…

  2. Noblesse

    hamurdan minik minik nazar boncukları yapıp boyamak…gerçi sabrınız kusursuz patchwork işlerinizden belli ya.Ellerinize sağlık, çok güzeller.

Bir Cevap Yazın