Sahte guguklu saat

-
sahte guguklu saat
sahte guguklu saat

Bu saat fikri, sitemizin “cin fikirler” sloganı ile uyum içinde. Akıl edip te yapana helal olsun. Ancak sitede kolaj çalışmaları, ev dekor fikirleri ve daha bir sürü çalışma var, eşelemekte fayda var derim :)

40 yorum gelmiş

 1. ebruatolyede

  Çok hoşuma gitti.Bazen becerekli olmak yetmiyor, düşünmek de gerekiyor işte :)

 2. ebruatolyede

  Size bu romen rakamlı saatlerle ilgili çok enteresan bir şey söyleyeceğim arkadaşlar. Romen rakamında 4 rakamı biliyorsunuz bir V ve sol yanında bir I ile yazılır.(Yanı IV şeklinde) ama saatlerde bunu 4 tane I ile yazarlar. (IIII) Ben seneler önce bir saat almıştım romen rakamlı ve 4dün 4tane I ile yazıldığını görünce gülmüştüm, yanlış yapıldığını düşünmüştüm ve hatta çok orjinal gelmişti bu. Ama sonra bana bunu biri söyledi, meğer eskiden saatlerde hep öyle yaparlarmış, çünkü insanlar algılayamıyormuş. Sonra dikkat ettim bütün gördüğüm saatlerde hakikaten 4, 4 tane I ile yazılmış.Bu yukardaki saatte de olduğu gibi :)

 3. e vallahi pes.! baktım bizim emekli gugukluda da durum aynı :) benim tikkatimden kaçmış olmasına bozulmuş olmam ayrı konu tabii :(

 4. cocuklacocuk

  4 olayı benim de dikkatimi çekmişti ben de anlam verememiştim demek işin aslı buymuş…saatonikicim siteye şöyle bir baktık da gerçekten çok güzel çalışmalar var

 5. sitedeki fikirler çok hoşuma gitti benimde.teşekkür ediyorum.duvarlarıma hep birşeyler yapıyordum bu saat fikrine bayıldım.evde hiç saatim yok, sanatçı evine de böyle bir saat yakışır…projelerim arasına not ettim ;)

 6. Bu kadar sahteleri yapmak için kendini yorma istersen. Gerçekleri İstanbul bit pazarında satılıyor. Her bütçeye uygun.

 7. sudenayay niçin bu kadar saldırgan davrandığınızı anlayamadım ama sizi ciddiyete davet ediyorum!!! Burası paylaşım sitesi ve bizler hazır almak yerine yapmayı tercih eden kişileriz. Lütfen seviyenize dikkat edin!!!

 8. beş elin beş parmağı da bir değildir. Paylaşım sitesinde önerilerimi paylaşıyorum. Öneriler paylaştıkça daha çok insanlar kendini geliştirirmiş. Yoksa hepimiz basmakalıp oluruz.

 9. Öneriler olumlu yönde ya da faydalıysa insanlar kendilerini geliştirir. Bu tarz davranmaya devam ettikçe <blockquote>Öneriler paylaştıkça daha çok insanlar kendini geliştirirmiş.</blockquote>gelişiminizi tamamlayamazsınız. Lütfen kişilerin emeklerine daha saygılı davranın. Tabi amacınız “sadece kendinizi” geliştirmekse,Biz burada ya kendi yaptığımız çalışmaları ya da farklı sitelerden bulduğumuz ve bizlerinde yapabileceği çalışmaları yayınlarız. Yani amacımız 3-5 kuruşu birşeyleri almak değildir.

 10. Gelişimini tamamlamış arkadaşıma; çünkü kendisini öyle tanımlıyor. Başkasına yazılan notlara neden sen cevap veriyorsun. Ben burda görüşümü açıklıyorum. Ben sadece sahte lafından hoşlanmadım. Hepsi bu? neden bu sahteyi kendi üstüne alınıyorsun. Sahte guguklu saatinden bahsettim. Ben sizin sahteliğinden, yada başka birinin sahteliğinden bahsetmedim. Burası bir görüş sitesidir. Ben insanlara sizin gibi hakaret edip, az gelişmiş demiyorum. Bu insanların kişiliğine hakarettir. Ben tekrar söylüyorum sahte lafından hoşlanmadım. Neden bunu sen üstüne alınıp bana hakaret ediyorsun. Edep sınırını zorlayan sensin. Bana direkt olarak bu işi neden beğenmedin diye medenice cevap yazabilirdin. Benim gelişmişliğim beni ilgilendirir, senin gibi çok gelişmişlerin değil.

 11. Birincisi benim gelişimimi tamamlamamla ilgili birşey yazmadım. Lütfen yorumumu dikkatlice okuyun ve yazdığımı “algılamaya çalışın”ikincisi gelişim ömür boyu süren birşeydir. Sadece fiziksel olarak algılanmaması gerekir.Üçüncüsü ben insanlara saygısız davranmam “asla” sadece hak ettikleri gibi davranırım. Hatta hakkettiklerinden çok daha iyi davranırım ki örnek alsınlar ve bu sayede onlara bir katkım olsumDördücüsü ben tanımadığım insanlara “sen” diyecek kadar samimi olup onlara “hakaret”de etmemBeşincisi yazdığınız yorumu ben yanlış algıladıysan niçin siz beni “uygun” bir uslupla uyarıp yanlış anladığımı hatırlatmak yerine böyle bir yorum yazmak zorunda hissediyorsunuz?Altıncısı bu rada yazılan yorumu başkasına yazılan bir yorum olarak algılamadım. Çünkü az önce benzer tarzda ve sizin yazdığınız bir yorumu daha okudum. Kişiye özel yorum yazmak isterseniz bunu kişinin posta kutusu mektup yazmak suretiyle yapabilirsiniz, paylaşım sitesinde herkesin göreceği bir yorum yazarsanız kişilerde bununla ilgili yorumlarını yazmakta özgürdürYedincisi buradaki arkadaşlar sahte değildir (genelde diyelim bazen “bazı” istisnalar çıkabiliyor. Bu sebeple bizler burada yazan yorumları üzerimize alınmayız. Sadece yanlış ya da eksik bilgiye sahip olan arkadaşlarımızı uyarırız. Bunu da doğruyu, daha iyiyi bilsinler diye yaparız.Sekizincisi medeni olanın kim olduğunu yorumları okuyan insanlar kolaylıkla anlayabilirler.

 12. Cevap hakkı cevap hakkını doğururmuş. Anlamış değilim bunu insanların kişiliğine neden atfediyorsun. Bir takıyı bu kadar büyyütüyorsunuz. ‘ Bu tarz davranmaya devam ettikçe gelişiminizi tamamlayamazsınız.’yazan değilmisiniz. Bana birşey öğretmek gibi bir görev mi verdiler. Sonuçta bana yazabilirsiniz ki bunu neden beğenmedin bende açıklardım ki sahte lafında hoşlanmadım.Yani benim bir olayı büyütecek kadar ne sizin gibi vaktim var, ne de farkındayım burası forum değil ki yazışalım.Kaldı ki görmediğim insanı kendime düşman edinebilecek kadar acizlenip, yüklenmem. Yazdıkça ben de kendimi savunma ihtiyacını bana verirsiniz.Dolayısıyla yazdığım yazılar , bir başkasının emek vererek yaptığı bir şey üstüne. Tabi ki beğenmek, beğenmemek karşı tarafa düşüyor. Ben tekrar söylüyorum ben kişiliğe değil, sahte lafına söyledim. Ama bukadar neden alındınız anlamıyorum. Benim insanların özel adreslerini alıp ne yazmamı bekliyorsunuz. Görmediğim insanın saçının renginimi, yada mesleğini mi eleştireyim. Ben medeni olmazsam size yazışmam. Dikkat edin size kullandım. Çünkü çok gelişmişliğin yanında farkındayım seviyelisiniz,kültürlüsünüz, çünkü sayıları çok güzel yerli yerinde kullanmışsınızdır. Artık ne diyeyim arkadaşların, ve kendin kendinle gurur duyuyorsunuzdur.

 13. <blockquote>Dikkat edin size kullandım</blockquote><blockquote>Artık ne diyeyim arkadaşların, ve kendin kendinle gurur duyuyorsunuzdur.</blockquote>hay yarabbim ya siz nasıl bir insansınız benim yazdıklarımı kendi seviyenizle tekrar bana yazıyorsunuz. Ben bunları size seviyenizi göstermek için değil (zaten bunun farkındasınızdır) anlamanız algılamanız için yazıyorum. Ben avukat değilim, böyle bir misyonla da yazmıyorum. İşimi merak ediyorsanız eğitim uzmanıyım. Yetişkin eğitimleri veriyorum. Hani belki ucundan kıyısında size de yardımcı olurum diye yazmıştım ama yazdıklarınızdan da anladığım kadarıyla zamanımı boşa harcıyorum ya da bu kadar kısa zamanda sizin düşüncelerinizi, halinizi, tavrınızı değiştirmem mümkün değil. Eğitim vikipedia’da şu şekilde tanımlanmıştır; Eğitim, bireyin doğumundan ölümüne süregelen bir olgu olduğundan ve politik, sosyal, kültürel ve bireysel boyutları aynı anda içinde bulundurduğundan, tanımının yapılması zor bir kavramdır. Bireylerin toplumun standartlarını, inançlarını ve yaşama yollarını kazanmasında etkili olan tüm sosyal süreçlerdir.Kişinin yaşadığı toplum içinde değeri olan , yetenek, tutum ve diğer davranış biçimlerini geliştirdiği süreçlerin tümüdür. Seçilmiş ve kontrollü bir çevrenin (özellikle okulun ) etkisi altında sosyal yeterlik ve optimum bireysel gelişmeyi sağlayan sosyal bir süreçtir. Eğitim, önceden saptanmış esaslara göre insanların davranışlarında belli gelişmeler sağlamaya yarayan planlı etkiler dizgesizdir. Eğitim, bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla kasıtlı olarak istedik değişme meydana getirme sürecidir.Size iyi geceler diliyorum.

 14. Bunları aklıımda tutarım,sizin gibi bir insanla yazışmak onur verdi. Sizin bütün insani vasıflarınız yanında, felsefe konularında fikir yürütme yeteneğiniz var. Ama Yarabbi, bütün bu özellikleri niye sadece bu kuluna gösterdin, eğitim ,iç güzellik vs.. Gerçekten sizi çok takdir ediyorum. Bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim. Sevgiyle kalın. Bu arada kendinizle gurur duymayı unutmayın diyorum.İyi akşamlar.

 15. huzurlukedi

  Gerginlik yaratmanız hiç hoş değil.sudenayay belki espri yapmak için sahteleri şurda burda falan demek istemiştir,embir emeğe saygı diye uyarmıştır o da haklı.Keşke böyle olmasaydı.akşam akşam ikiside sinir oldu.

 16. aaaaaaaaaa………..ben bunu çok eski yazı diye okuyorum nedense .. dün akşam mı olmuş bu alla alla…… olay kapanmış gitmiş tekrardan konu hakkında yazıpta ateşi körüklememk lazım …hımm……gelelim SAHTE guguklu saate …..gerçekten çok değişik bir çalışma……sitede harika şeyler var…..teekkürler s12 paylaşım için ……

 17. üzerime saadet hırkamı giydiğimden olsa gerek pek birşey anlamadım olan bitenden..sudenayay üyesi bana bir atıfta bulundu ise “yapmaya uğraşma” diye zaten ben yapmadım. ilave olarak, yazının alt kısmında verilen linklere girildiğinde görüleceği üzere değişik fikirler içeren bir site tanıtımıdır yazı..asıl rahatsızlık “sahte” kelimesi ise, onu da argomuzda müstesna bir yer edinen “çakma” kelimesi ile değiştirebilirim. “guguklu taklidi yapan dijital saat” te alternatif olabilir.

 18. ay pardon ya guguklu kuşa “hoşt ” denmez ama neyse.O köpek içindi saldırınca derdik öten kuşa ne denirse.saat12 ben bu konunu<strong>gerçekten</strong> ama <strong>gerçekten</strong> görmemişim dur bi siteyi gezeyim.

 19. yeni üyemizin nalan ablanın yayınladığı çaput kolyesine yazdığı yorumlar vardı ki onları silmiş, birde <a href=”http://www.10marifet.org/yazi/neduk-un-kolyesi-9″>neduk ablanın kolyesi</a> için yazdığı şu yorumu vardı<blockquote>sudenayay diyor ki;Bunun daha büyüklerini rica etsem yaparmısın. Bizim köyde bazı cinslere nazar boncuğu olarak kullanacağım.</blockquote>birde burada benzer yorumu görünce dayanamadım kendisini uyardım. İşte olay bundan ibarettir.

 20. embirciğim dert etme.onların köyden gelen bir olaymış bu.mazur görelim.üzüm üzüme bakarken olmuş

 21. :))) evet canım ya haklısın bu da bu konuda son yorumum olsun. Biz bakıpda etkilenmeyelim :))

 22. huzurlukedi

  boşver,anneni güldürecek birşeyler bul.eskiden yaptığı şeyleri yada çok güldüğünüz anlarda olanlardan.onu bunu boşver keyiflen ve anneye yansıt…

 23. evet haklısın huzurlukedicik, yarın anneme gidicem onun ördüğü yeni çalışmaları fotolayıp sizlerle paylaşırım.

 24. emmmbiiir bak saat12 yi aramışsın (SEMYILın yazısındagördüm.) işte burada Asyaaaa, SEMYIILLLL nerdesinizbuldum hani sıkıştıracakmışsınız Kondorla ikisiniişte buradalarrrrr.

 25. sıkıştırdık ama söylemedi bende tamam dedim süprizse bekleyelim ve görelim :))

 26. hııııı konuşturamadık supersky :)))))bekleyelim bakalım bizde… kızlar ben kaçtım artık ptesi görüşürüz… benden bu kadar akşama yemekli çokkkkk büyük misafirlerim var…… çok öptüm :))))

 27. öyle hemen pes etmem ben suppersky..değil embir ve diğer üyeler tüm pilli gelse ağzımdan tek kelime çıkmaz..israil’de özel eğitim aldım bu konuda ..sat komandosu eğitimi gibi :)

 28. ben bilmem ordaki yazıda gördüm… elma elmaa diyeparçalıyorlardı kendilerini ondn sölediydim.Ammmmaaaa KONDOR a söylemişsin. hemideeeklima rüşveti ile hıhhh sat komandosu gibi eğitim almışmış…. tekkelime çıkmazmış da mışşş güleyim bariii ha haaa hhhhaaa

 29. ama klima zayıf noktamdı..sat eğitimi alırken klima olayını hesaba katmamışlar olsa gerek, dilim çözüldü bi an için..akıllı insanmış kondor ne diyim..

 30. :))))))) tüm pilli gelse diyorsun ya bir akıllı pilli gelinceçüzülüyorsun…. (kondor akıllı pilli, tebrikler bu arada)neyse bende beklemeyi seçiyorum….rahat ol yoksa benden de kaçamazsınnnn

 31. demekki herkesin zayıf bir noktası oluyormuş önemli olan onu bulmak dimi. kondor tebrikler.

 32. iyide ben boşboğazın biriyim.ya rüşvetimi alayım yada zart diye yazaveririm buraya.aloo sana diyim saat.söylüyorum bak.s……ilkharfi girdim ona göre

 33. ben buldum valla da buldum billada buldum :)) ama buraya yazmayım da süpriz bozulmasın kondor postaneye yazıyorum :))

 34. guguklu saat olsunda,varsin sahte olsun:) hem tablo, hem saat, cok begendim.site de harika,paylasim icin tesekkurler.

 35. arkadaşlar bu yazılarınızı bende okudum ve gerçekten içinizdeki bu nostaljik duyguyu canlandırın ve evlerinize birertane bu saatlerden alın derim bunun enkolay ve cazip olan yoluda cazipal.com diye bir internet mağzasından bulabilirsiniz veya <a href=”http://www.cazipal.com/Regal-Guguklu-Duvar-Saati-KR-9506,PR-64095.html”>buraya</a> tıklayabilirisiniz

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Video: edding’le Sevgililer Günü kupa boyama

| | 0 Yorum

Sevgililer Günü hediyesi olarak güzel bir kupa boyama çalışması yapmaya ne dersiniz? edding porselen kalemleri ile seramik ve porselen kalemleri dilediğimiz gibi boyayıp süsleyebiliyoruz. Peki biz bu güzel bardağı nasıl...

Paskalya yumurtası nasıl boyanır?

| | 2 Yorum

Paskalya yumurtası nasıl boyanır bugün sizlere bunu göstermeye çalışacağım. İsterseniz elinize fırçayı alıp şekillendirebileceğiniz gibi, isterseniz de ebru boyalarıyla evinizde birbirinden orijinal ve kolay boyamalar yapabilirsiniz. Ebru boyasıyla neredeyse her şeyi...

Eski telefon ve daktilo boyama çalışmaları

| | 0 Yorum

Eski telefon ve antika boyama çalışmaları ne kadar sevilir oldu. Eski, nostaljik, antika, vintage, retro; hangi terimi kullanırsanız kullanın, sonuç değişmiyor: Eskiden evlerimizde, ofislerimizde yer alan ama bugün modası geçmiş,...

Akrilik ile seramik boyama

| | 0 Yorum

Yeğenim Ceylin’e aldığım seramik kumbarayı boyamak istedik. Ceylin’in hevesle bu projeye dahil olduğunu söyleyebilirim. Seramik boyarken kullandığımız malzemeler: akrilik boya, ponpon fırça, kıl fırça, sim, su bazlı vernik. Kırmızı akrilik...

Plastik çanta nasıl süslenir?

| | 0 Yorum

Evdeki kedi battaniyelere rahat vermiyor. Bu battaniye çantası fikri bu açıdan bu açıdan bana çok cazip geldi. Dantel görünümlü plastik büyük bir çantayı süsledim ve istediğim gibi bir battaniye çantam oldu....

Video: Porselen kalemi nasıl kullanılır?

| | 2 Yorum

Porselen kalemi ile tabakların, bardakların üzerine çizim, boyama yapmak, desen çalışmak çok zevkli ve çok da kolay. edding porcelain brushpen ile çalışmalar yaptık biz de ve tabii ki videolu bir anlatım...

İskelet Jack-porselen boyama bardak yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba. Artık desenlerini beğenmediğiniz bardaklara canlılık getirmenin ya da boş sade bardağınıza kişisellik ve eğlence katmanın yolu, porselen bardak boyama yöntemi olabilir. Peki porselen boyama nasıl yapılır? Aslında bu iş...

Porselen fincan üzerine dekupaj

| | 0 Yorum

Herkese merhaba, yarışma heyecanı hızla devam ediyor. Ben de yeğenim için daha eskiden boyadığım porselen fincanı paylaşmak istiyorum. Malzemeler: Kullanılmayan porselen fincan Dekupaj yapılacak resimlerin çıktısı Dekupaj tutkalı Uygun bir...

Porselen nasıl boyanır?

| | 0 Yorum

Yarışma var dediler geldik;) Porselen boyamayla başlıyorum işe. Daha önce siyah porselen kalemiyle porselen kupamı çizdiğim kediyle şenlendirmiştim. Şimdi aynı kupayı biraz daha renklendireyim istedim ve hemen kedinin arka taraftaki...

Kedili mug – porselen fincan nasıl boyanır?

| | 2 Yorum

Hepinize selam. Elimizde olan sade kupaları nasıl eğlenceli hale dönüştürebiliriz onu anlatacağım bugün. Yapım aşamalarını çektiğim videodan fotoğrafladığım için çok net görünmeyebilir. Çıktı almadan kendimiz çizeceğiz. Hemen anlatmaya geçiyorum. Malzemeler: Evimizde...