Cuma, Ekim 28, 2016

TEPSİDE BEREKET

9

Benim ilk dekupaj çalışmam.Tepsimi zımparaladıktan sonra, bal rengine boyadım.Taban kısma, süngerimle sedef rengi ahşap boyası ponponladım.Üzerine dekupaj kağıtlarından kestiğim şekilleri, altlarına transfer medyumu sürdükten sonra, tepside uygun bulduğum yerlere yapıştırdım.Mozaik jeli kullanarak boyutlandırdım.Nemli bir süngere biraz siyah ahşap boyası bulaştırarak tepsimin eskitmesini yaptım.Süngeri hep aynı istikamette sürmeniz ve bunu yaparken de fazla bastırmamanız gerekiyor arkadaşlar.En son olarak da vernikledim.

9 YORUMLAR

  1. Canım benim:)Hakikaten de zamanım olmuyor, ancak çocuklar yattıktan sonra.Gerçi yaz sıcaklarının bunaltıcılığı da şevkini kırıyor insanın.Aylar sonra dün ilk defa, bir şişeye dekupaj uyguladım.Umarım gerisi gelir, sevgili Kondor.

  2. çok çok beğendim, aynen bana da, tepsideki motifler kabartmamı acaba diye düşündürdü… özenli bir çalışma olmuş. ellerinize sağlık..

  3. Mozaik jeli ile boyutlandırmıştım, sevgili sefa97.Çok teşekkür ederim:)

  4. VALLA TEŞEKKÜRE GEREK YOK…YAPTIĞINIZ ÇALIŞMA ORTADA,BU TİP TEPSİLERDE BEN, MEYVE, DAL, GÜL, MANZARA RESİMLERİNDEN HİÇ HOŞLANMAM,AMA BU SÜPER OLMUŞ!