Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

-

odullu-yarisma

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok :) E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle:

1. olan kişi 350 TL
2. olan kişi 250 TL
3. olan kişi 150 TL değerinde HOBIUM malzemesi seçme şansı kazanacak.

Yarışmaya katılıp kazanmak için yapmanız gereken şey, aşağıda verdiğimiz konu başlıkları dahilinde güzel açıklamalı, tarifli, iyi fotoğraflı, anlatım aşamalı paylaşımlar yapmak. Ya sıfırdan yeni bir iş yapıp onun aşamalarını da fotoğraflayarak anlatırsınız ya da elinizde bu kategorilerde iş varsa okuyanın anlayacağı şekilde tarifini detaylı olarak verirsiniz, size kalmış.

Konularımız şunlar:

* bebek battaniyeleri
* panço modelleri
* bere modelleri
* atkı modelleri
* boyunluk modelleri
* mobilya boyama çalışmaları
* cam boyama çalışmaları
* porselen / seramik boyama çalışmaları
* lamba yapımı
* saat yapımı

Haydi, bekliyoruz. 7 Ocak Perşembe gece yarısına kadar yayına “anlatımlı” olarak en fazla yazısı girmiş olan 1., 2. ve 3. kişiler ödül paketlerinin sahibi olacak.

Şimdiden mutlu yıllar!

35 yorum gelmiş

 1. shane

  @stargirl; aslında bir çeşitlendirme yapmaya çalıştık ama… o zaman biraz konu başlıklarını arttıralım hadi :)

 2. laylayhobim

  Ayyyy tam benlikmis aslinda bereler baddaniyeler ama ama katilamicam malasef :( cunku yarida kalir katilsamda katilan herkese basarilar diliyorum super yarisma olmus hemde 3 kisi kazanicak on marifet hediyeleriyle coşturuyorrrrr iyiki varsinizzz <3

 3. shane

  @laylayhobim; daha çok yarışma yaparız; siz sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın da en önemlisi o :)

 4. Pufidik Butik

  Merhabalar bu kategoriye kavanoz boyamak ve süslemek dahilmi? ve saat yapmak derken kullanılmayan bir saat aparatlarını süsleyerek bir tasarım oluşturmak mı yoksa saatin mekanık bölümünüdemi bizim yapmamız söz konusu ? birinci neye göre seçilecek tıklanma sayısına göre mi bilgilendirebilirmisiniz :) şimdide çok teşekkür ederim :)

 5. cherry blossom girl

  @Pufidik Butik; eğer kavanoz cam ise dahil : )
  Saat yapımından kastımız da saat mekanizmasını kullanarak yapılmış yeni tasarımlar. Bakın geri dönüşüm/yenileme kategorisi içinde saat yapımı örneklerini şurada inceleyebilirsiniz.

  7 Ocak Perşembe gece yarısına kadar belirlenmiş olan içeriklerde en çok yazı gönderen ilk 3 kullanıcı ödülleri kapıyor : )
  Küçük bir hatırlatma; yazılar pek tabii ki anlatımlı, kullanılan malzeme ve teknik konusunda bilgilendirici ve mümkünse yapım aşamaları gösterilen fotoğraflı olmalı.

 6. shane

  @CE_REN_LE; buraya yazı paylaşımı olarak yapacaksınız.
  @kecezamani; bebek battaniyesi ise katılın tabii.

 7. Pufidik Butik

  merhaba biraz çok soru sormuş gibi olacagım ama sitenizde yeniyim o yuzden mazur görün :) sanırım calışmalarımızı “sende gönder” butonuna basarak hangi kategoride yaptığımız secip gönderiyoruz ,fakat özellikle bu yarışma için gönderdiğimizi nasıl belirteceğiz öğrenebilirmiyim, ve bir kişi sadece bir kategoridemi katılabiliyor yoksa birden çok kategoride veya bir kategoriden bir kaç çalışma ile katılanlardan mı en çok çalışma yollayanı şececeksiniz? ve bu kategoriler içerisine keçe ile yapılan yılbaşı süslerinide ekleyebilmeniz mümkün mü acaba :)

 8. shane

  @pufidik butik; rica ederiz, tabii sorun. tek yapmanız gereken, siz de gönderin butonu ile paylaşımınızı yapmak. bu belirttiğimiz konuları kapsıyor ise ve detaylı, bilgi verici, açıklayıcı bir paylaşım ise biz yarışma için gönderilmiş yazılar içinde sayıyoruz zaten paylaşımınızı. sizin özel bir şey yapmanıza hiç gerek yok. bu maddelere dahil edebileceğiniz istediğiniz kadar çalışmayı paylaşın. zaten bu maddeler içinde en fazla anlatımlı yazısı yayına girmiş olan 3 kişi kazanacak. dolayısı ile paylaşım sayısı önemli. ama keçe yılbaşı süsleri kategorilere dahil değil. bekliyoruz paylaşımlarınızı, sevgiler.

 9. Gülhan

  öncelikle yarışma ve hediyeler için size ve hobiuma teşekkürler. yarışma konularına kapı süsü ve atık değerlendirme katagorileri de ekleyebilir misiniz acaba? :)

 10. shane

  @Gülhan; şu an artık kategori ekleyemiyoruz ama bir daha sefere neden olmasın…

  @Amigurumiatolyesi; boyunluk modellerinde zaten sadece çocuk ve bebek diye bir ifade yok ki. Herkes için olabilir :)

 11. YarnCraft

  Birşey daha sormak istiyorum ben bebek battaniyesi yazısı görünce heyecanlandım galiba bütün bebek örgülerini anladım sanırım bebek örgüleri (yelek vs) ve bebek patikleri yarışmaya dahilmi?

 12. shane

  @Amigurumiatolyesi; belirtilen kategorilerde sadece yazı bekliyoruz. Tekrar edelim:

  * bebek battaniyeleri
  * panço modelleri
  * bere modelleri
  * atkı modelleri
  * boyunluk modelleri
  * mobilya boyama çalışmaları
  * cam boyama çalışmaları
  * porselen / seramik boyama çalışmaları
  * lamba yapımı
  * saat yapımı

  Bebek battaniyesinden başka bebek giysisi dahil değil bu seferki yarışmamıza. Hadi bekliyoruz paylaşımlarınızı.

 13. YarnCraft

  Teşekkür ederim kusura bakmayın yazdıkdan sonra fark ettim sorunun sacmalıgını olsaydı eklerdiniz zaten :D heyecanıma verin artık umarım yetiştirebilirim

 14. ZlmCreations

  Aklıma bir şey takıldı. Doğru mu anlamışım? Paylaşacağımız yazılar daha önce blog, instagram, facebook gibi hesaplarımızda yayınlanmış da olabilir öyle mi?

 15. shane

  @ZlmCreations; tabii ki olabilir. Zaten bu tüm yayınlarınız için geçerli. Tek istediğimiz, metinlerin birebir kopya olmaması diğer yayınlarınızla. Çünkü öyle olunca Google, bu içeriği çalıntı diye yorumlayabiliyor. Bu da bir site için iyi değildir. O nedenle, buraya yolladığınız tüm metinler için ricamız, blogunuzda ya da sosyal medya hesaplarınızdaki metinden kopyalanarak değil, değiştirilerek aktarılmış olması. Genel bir bilgi olsun bu.

 16. cherry blossom girl

  @Nilar Hanım, belirlemiş olduğumuz konu başlıkları ile ilgili en çok anlatımlı yazı gönderen ilk 3 kişi kazanıyor. Anlatımlı yazıdan kastımız da; paylaşılan çalışmanın malzeme ve tekniğinin belirtildiği, okuyan kişinin açıklamanızı okuyarak ve işin fotoğraflarına bakarak o iş hakkında fikir sahibi olup, benzer bir iş yapmasına yardımcı olacak bir içerik olması.

  Konularımız şunlar:

  * bebek battaniyeleri
  * panço modelleri
  * bere modelleri
  * atkı modelleri
  * boyunluk modelleri
  * mobilya boyama çalışmaları
  * cam boyama çalışmaları
  * porselen / seramik boyama çalışmaları
  * lamba yapımı
  * saat yapımı

 17. beyaz begonvil

  porselen bardak yada tabak vs gibi objeleri porselen kalemi ile anlatımlı bir şekilde boyarsak bu da yarışmaya dahil konular içerisinde yer alır mı ?

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Kavanoz seti çekilişi

| | 0 Yorum

Merhabalar…  Kavanozlarım için çekiliş vakti İş hayatıma son verip, evimin kadını olmamı güzel bir çekilişle kutlayalım istedim. Artık evimin kadını, çocuklarımın anasıyım. Bol bol da buralardayım:) Fotoğrafta gördüğünüz 3’lü cupcake...

Amigurumi köpek workshop

| | 0 Yorum

Merhaba sevgili dostlar, amigurumi konusunda yıllardır edinmiş olduğum tecrübelerimi sizlerle paylaşmak amacıyla 6 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da bir workshop düzenledik. Workshopda amigurumunin tüm incelikleri, püf noktaları paylaşılacaktır. Çok iyi örgü...

Polimer kilden minyatür obje eğitimi

| | 0 Yorum

Polimer kilden minyatür obje eğitimi ile ilgilenenler için harika haber; 8 Mart Cumartesi günü Beşiktaş’taki eğitime katılabilirler. Kontejyan 4 kişiliktir. taktakye Gizem Karataş Not:🗒eğitime gelirken herhangi bir malzeme getirmiyorsunuz. Gelirken...

Polimer kil hediye fırsatı

| | 0 Yorum

Polimer kil / fimo hamuru ile hazırlamış olduğum minyatürler, hediyelikler, süs eşyaları ve aksesuar gibi pek çok çalışmam var. Takipçilerime sürpriz olarak 25 TL üzerinde sipariş verenlere bir hediyem var...

Fiyonk detaylı bebek taytı – çekiliş

| | 0 Yorum

Fiyonk detaylı bebek taytı modelim için çekiliş vakti Fiyonklu bebek bandanası ile kombinledim, çekilişte sadece ispanyol paça bebek taytını hediye ediyorum. Kazanan kişiye özel dikim tayt dikilicektir. (Bebekler için) Gerekli...

Polimer kil minyatür eğitimi

| | 0 Yorum

Polimer kil ile ilgili birbirinden farklı teknikleri uygulamalı olarak öğrenmek ister misiniz? Peki öğrenirken de eğlenmek ister misiniz? Polimer kil (fimo) minyatür obje eğitimi tam size göre. 📎Birebir ilgi ve...

Fimo minyatür obje eğitimi

| | 0 Yorum

Hafta içi eğitim isteyenlere 10 Kasım 2016 Perşembe 2016 polimer Kil (fimo) minyatür obje eğitimi Yepyeni tekniklerle ve indirimli eğitim kaçırmayın. Kayıt ve Bilgi için Whatsapp 0538 551 08 99...