Mobilya boyama; ahşap raf yenileme

-

mobilya-boyama-diy-ahsap-rafa-dekupaj-yapimi
Evinizin dekorasyonunda kendi yaptığınız ürünlere yer vermek istiyorsanız ham ahşap ürünler bunun için ideal. Ham ahşap ürünleri hobi marketlerden ya da benim yaptığım gibi mobilya atölyelerinden bulabilirsiniz. Aldığınız ürünün yüzeyini ya da kenarlarını hafifçe zımparalamanız gerekebilir. Daha sonra bir bez yardımıyla tozunu alın. Bu iş için su bazlı ahşap boyası kullanmak zorunda değilsiniz.
Ben bu kez yeni bir boya denedim. Polisan’ın anti-ageing kokusuz parlak boyasını tavsiye ederim. Kokusuz oluşu bir avantaj. Parlak oluşuyla zımpara ve vernik gerektirmiyor. İki kat uygulamak yetiyor.
İki uygulama arasında en az 6 saat beklemelisiniz. Düz renk olarak kalabileceği gibi tamamen kuruyunca üzerine fırça ile desenler ya da dekupaj da yapabilirsiniz. Ben dekupaj yaptım.
Dekupaj için kırtasiyeden baskı almak lazım, püskürtmeli yazıcılardan alınan çıktıyla dekupaj olmuyor, aklınızda bulunsun.
Dekupaj yapacağınız desenin kenarlarındaki fazlalıkları düzgünce kesip çıkarın. Bir kaba koyduğunuz dekupaj tutkalını desenin arkasına yumuşak bir fırçayla ortadan kenarlara doğru yavaşça sürün.
Kağıdın tamamı tutkallanınca uygulamak istediğiniz yere dikkatlice yerleştirin.
Hava kabarcığı kalmaması içi yine ortasından kenarlarına doğru elinizle yavaşça sıyırarak yapıştırın.
Üzerine fırçayla birkaç kat daha tutkal sürün.
Dekupaj kuruyunca zarar görmemesi için parlak vernikle vernikleyin. Ben desenle uyumlu olması için en son olarak rafın yan kısımlarına pembe ahşap boyası ile dokunuşlar yaptım ve sabitlenmesi için onların üzerini de vernikledim.

mobilya-boyama-diy-ahsap-rafa-dekupaj-yapimi-1

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Gülhan

üretmeyi, renklerle oynamayı seven hobi aşığı bir anneyim. kişiliğim gereği hobinin tek bir çeşidiyle değil farklı işlerle uğraşmayı çok seviyorum. bana instagramda gulhanin_hobi_bahcesi hesabımdan ulaşabilirsiniz.

2 yorum gelmiş

Bir Cevap Yazın