Tığ işi ile kolay bebek yeleği yapımı

-

tig-isi-bebek-yelegi-orgusu-anlatimli-1
Merhaba herkese. Bugün sizlere tığ işi kolay bir bebek yeleği yapımını anlatacağım. Sizler de yapıp bebeklerinize giydirebilirsiniz. Aşamaları görelim.

*Öncelikle bebe yünü ve tığımızı alıyoruz.
*135 zincir çektik. Zincirin üzerine 3 zincir çekip aralıklı direkler yapıyoruz. 1 sıra yapıyoruz bu işlemi.
*Direklerin üzerine dolgular yapıyoruz artırmalı. Sadece düğmeli kısmı artırmıyoruz. Düğme olacak kısımdan sonra 7 sıra dolgu yapıp arasını atlayıp tekrar 7 sıra dolgu yapıyoruz.
*Her sırada 1 er artırıyoruz. 7 dolgudan sonra üst sırayı 8 dolgu yaparak devam ediyoruz. Böyle artırmalı olarak 12 sırayı tamamlıyoruz.
*Sırayı tamamlayınca ve örümcek dediğimiz büyük zincir ve aralara 4 er zincir den mini çiçekler yapıp alt kısmını yapıyoruz.
*3 sıra yaptıktan sonra koltuk kısmını ayırıyoruz. Üst kısım dolgunun 3. sırasını takip ederekten başladığımız mini çiçek ve örümceği 3 sıra sayarak koltuk kısmını yapıyoruz. Ve devam ediyoruz.
*17 sıra çiçek ve örümcek yaparak tamalıyoruz.

tig-isi-bebek-yelegi-orgusu-anlatimli-8

tig-isi-bebek-yelegi-orgusu-anlatimli-19

tig-isi-bebek-yelegi-orgusu-anlatimli-2

tig-isi-bebek-yelegi-orgusu-anlatimli-3

tig-isi-bebek-yelegi-orgusu-anlatimli-4

tig-isi-bebek-yelegi-orgusu-anlatimli-5

tig-isi-bebek-yelegi-orgusu-anlatimli-6

tig-isi-bebek-yelegi-orgusu-anlatimli-7

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
stargirl

Daha küçükken başladım haroşa öğrenmeye,zaman geçti,ortaokulda lif örmeyi öğrendim,çeşitli ürünler yaptım liften,meslek lisesinde sanayi nakış bölümünü okudum,ve daha çok şey öğrendim,zaman geçti evde olmama rağmen hiçbir kurs görmeyerek kendimi geliştirdim, şimdi ise her türlü el işinden keçe, nakış, iğne oyası, dikiş, aksesuar,takı ve daha yaptığım bir sürü el işi beni bugünlere getirdi.....

Bir Cevap Yazın