10marifet, korunmaya muhtaç çocuklara elini uzatıyor

-
10marifet sergisi

Sevgili 10marifetliler,

Bunca zamandır, duyurmuş olduğumuz bağış kampanyasının detaylarını bilmeden çalışıyorsunuz, üretiyorsunuz, gönderiyorsunuz yaptıklarınızı. İhtiyacı olanlara yardım etmeye hevesli yüreğiniz ve aklınız, hesap sormaya değil de, hesapsızca katkıda bulunmaya yönlendiriyor sizi. Biz de bu arada, zor durumdaki, her türlü yardıma gereksinimi olan çocukları en önde tutup onlar için çalışan bir vakıf bulmaya uğraştık. Birkaç kere tökezledik, işler düşündüğümüz gibi gitmedi. Biz de bu çapta bir yardım işine girişmemiştik daha önce, deneyimsizliğimiz de var işin içinde. Öğreniyoruz beraberce. Sonunda, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ile bir araya geldik.

1979’da gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, kendi ifadeleriyle “her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna” inanıyor. Bu amaç doğrultusunda “Çocukköyleri” kurarak, ailesi olmayan, terk edilmiş, ihmal ya da istismara uğramış, savunmasız; yani korunmaya muhtaç çocuklara (kısaca “Koruncuk”lara), hak ettikleri yaşamın olması gereken şartlarını sunmaya çalışıyor. Devlet tarafından koruma kararı çıkartılmış 0-6 yaş arasındaki çocuklara kucak açan ve meslek sahibi oluncaya dek tüm desteği sağlayan vakıf, şu anda Bolluca Çocukköyü’ndeki 106 Koruncuğa yaşam imkanı sunuyor. Hedefleri, bu çocukköylerinin sayısını arttırmak ve daha çok korunmaya muhtaç çocuğu anne şefkatiyle büyüterek topluma kazandırmak.


Sonbaharda gerçekleştireceğimiz etkinliğimizde satılan işlerin tüm geliri, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın aile ortamında yetiştirerek hayata kazandıracağı Koruncuklar’a bağışlanacak. Biz de elimizden geldiği kadar çok iş satılmasına ve bağış miktarının artmasına ortam sağlamaya çalışacağız. Sizin desteğinize her an ihtiyacımız var. Gönderdiğiniz güzel işler bir yana, lütfen bloglarınızda ve sosyal medya hesaplarınızda bu etkinliği duyurarak bize yardımcı olun. Şuradaki görselleri bu iş için hazırladık, onları kullanabilirsiniz. Yapacağımız yardımın miktarını el birliği ile arttırabiliriz…

Teşekkürler.

 

 

20 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Ne kadar doğru bir seçim. Bu değerli amacınızı yürekten destekliyor ve sizlerin aracılığı ile böyle bir çalışmaya katkı sağlayabileceğim için mutluluk duyuyorum.
  İyi niyetle çıkılan bu yolda, zorluklar da olsa bu işe emeğini, ruhunu koyan koccamaaan bir ekibin olumlu enerjisiyle tümü kolaylıkla aşılacaktır.
  İşin içindeyken, insan yaptığının niteliğini pek hissedemez. Şimdi şöyle bir durup, arkanıza yaslanın ve derin bir nefes alın. Nereden nereye geldiniz, neleri aştınız, aşamadıklarınızdan nasıl faydalar sağladınız?
  Gördükleriniz size güç verecektir.
  Sevgiler…

 2. Avatar photo

  Çok güzel düşünmüşsünüz çocuklara yapılan yardım daha bir anlamlı gelir bana zaten… Bende bu güzel organizasyon için birşeyler hazırlıyorum ama umarım gönderim için geç kalmam çünkü hava o kadar sıcak ki ben de kargo işini sürekli erteliyorum :( Son gönderim tarihi gibi bir tarih belirlediniz mi acaba? Eğer böyle bir tarih varsa en azından bir an önce kargolayayım….. Sevgiler :)

 3. Avatar photo

  Yüreğim hop hop etti :D işin içinde çocuklar varsa dünya bir yana onlar bir yana, etkinliğe kadar daha yüzlerce kişiye duyurup desteklerini sağlayabileceğimize eminim, destekleyen herkesin yüreğine sağlık

 4. Avatar photo

  sevgili gliatasarim, sözleriniz gerçekten insanı güçlendiriyor. önerinize uydum ve her şeyi bir gözden geçirdim. yaptıklarımız mutlu etti, yapacaklarımız umut verdi. sağolun. emeğiniz çok değerli.

  sevgili yeni gelin, serginin ekim ayının ortasından önce olma durumu pek yok, o yüzden rahat olabilirsiniz. vakıf yeni belli olduğu için şu saatten sonra daha fazla iş gelmesi için her duyuru fırsatını değerlendireceğiz. o nedenle zaten o anlamda daha çok yol gideceğiz. çalışmanızı bekliyoruz.

  kesinlikle sevgili ayamaya, daha çook kişiye ulaşacağız el birliğiyle. çok güzel olacak sonuç, destekleriniz sayesinde.

 5. Avatar photo

  bir adımızın olmasına ayrıca sevindim tebrik ederim shane alnınızın akıyla satışların tamamını bitirip paracıkları koruncuklarımıza gönderirsiniz inşallah (hep beraber senin nezdinde konuşuyorum sadece :) )

 6. Avatar photo

  shane, ürünlerimizi göndermek için adres bildirir misiniz.Size kolaylıklar diliyorum. Amaç çok güzel, inşallah sonuç da çok güzel olsun.

 7. Avatar photo

  sevgili yagmuryurek; zaten hepimizin işi bu. hep beraber sahiplendik, onun cesaretiyle gidiyor zaten. kutlayacağız sonunda bu ortak başarımızı :)

  tabii ki sevgili nowacraft; postaneden attım bile adresimizi size.

 8. Avatar photo

  tv’ lerde düzenlenen yardım kampanyalarını izlerdim bir sürü şirket büyük paralar bağışlardı, sonra anlaşıldı ki toplanan paraların, büyük paralar bağışlayanlardan değil , geçimini zar zor sağlayan insanların küçük bağışlarından oluştuğunu öğrendim . benim küçük katkım ne fark yaratabilir diye düşünürüz oysa ki o küçük katkılar bir araya geldiğinde tüm zenginlerin bağışlarını geride bırakacak bir başarı gösteriyor. inşallah bu sergide çok büyük kazançlar sağlar, güzel amacına ulaşır ,güzel kuzularımızın yüzü güler :)

 9. Avatar photo

  iyi niyetle başlayan içinde sevgi barındıran bir projenin başarıya ulaşmaması zor olsa gerek:)
  gönderilen tüm ürünler satılacak ve çocukların geleceğine ufakta olsa bir ışık olacak
  Katılımın artmasını diliyorum ve yeni şeyler tasarlıyorum göndermek için

 10. Avatar photo

  sırf şu güzel şeyleri okuduğum zaman hissettiklerim bile iyi ki girişmişiz bu işe dedirtiyor bana… ne harika insanlarsınız. ne mutlu ki varsınız, yoksa bu pek çok şeyin yanlış gittiği dünyada insan umutlanmakta zorluk çekerdi… elinize, gönlünüze sağlık.

 11. Avatar photo

  sahanesiniz muhteşemsiniz biz arkanızdayız bunu geleneksel hale getirin hem alarak hem bagışla katkıda bulunmak isteriz ::)

 12. Avatar photo

  Yapılan etkinlik ve katkı sağlıyacağı adres kesinlikle çok yerinde olmuş.Ben birşeyler yapıp yollamayı çooook istiyorum ama ne yapabilirim ona karar veremiyorum :((( yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 13. Avatar photo

  sevgili gullale; evet bunu geleneksel hale getirmek bizim de istediğimiz bir şey oldu. hatta her sene başka bir ilde sergi olsun diye düşünülüyor, eğer ki mümkün olursa. bakalım…

  sevgili deliisibunlar; satılabileceğini düşündüğünüz herhangi bir şey olabilir, keçe aksesuarlarınız var, her zaman ilgi çekiyor malum keçe. çok sağolun şimdiden… istediğiniz zaman haber verin, postaneden adresimizi göndereyim size.

 14. Avatar photo

  Hepimiz anneyiz yada doğuştan bize verilen annelik iç güdüsüne sahibiz bunu biliyorum… Onun için çocuk dendiğinde akan suların durduğunu yukarıdaki ailesi olmayan çocukları görüp yüreğinizin ‘cız’ ettiğini o kadar iyi biliyorumki… Ne yapsam ne etsem de daha fazlasını göndersem diye düşünüp duruyordur herkes…. Çocuklar için yapılan yatırımlar en doğru yatırımlardır ben buna inanıyorum… Biz kendi çocuklarımızdan sorumluyuz ama o çocuklardan herkes biraz sorumlu… Onun için herkesin birazcık dediği yardımlar dağ gibi olacak bunu biliyorum…. Masumiyet kazansın…..

 15. Avatar photo

  kesinlikle doğru söylüyorsunuz, onlardan da sorumluyuz, evet. bu projeyi gelenekselleştirip her sene gerçekleştirdiğimizde, belki daha da geliştireceğiz, daha da büyüteceğiz ve kollarımız birazcık daha, birazcık daha fazla açabileceğiz. başka bir şey yapmayacağız demek değil bu tabii… önemli olan bir araya gelmek, gönül birliği etmek, ihtiyaçların farkında ve yardıma hazır olmak. gerisi gelecek ve dediğiniz gibi masumiyet kazanacak.

 16. Avatar photo

  shane yeni ilimiz ANKARA :) ben şimdiden burda yapacaklarımızı hayal ediyorum .İşin şakası nerde olduğundan çok ne sebeple yapıldığı önemli.Nerde yapılırsa yapılsın elimizden geleni yaparız.
  her sene aynı kuruluş için yapılmazsa
  down sendromlu çocuklar içinde birşeyler yapabiliriz.
  diyeceksinki bu seneyi yapmadan gelecek seneyi düşünüyor ben bu sene yapılacak olan yardımlaşmanın tohum olduğunu düşünüyorum yani seneye fidanlar sonra ağaçlar sonra meyveler artarak gidecek:)))

 17. Avatar photo

  doğru diyorsunuz, bu ilk deneyim. bundan sonrası daha kolay gidecektir muhtemelen. tamamdır, ikinci ilimiz Ankara olsun :) hep aynı kuruluş için de olmayabilir tabii ki, hem böylece bu vakıflarla bir şekilde yakınlaşmış ve onlar için başka neler yapabileceğimizi görmüş oluruz. başka ne şekillerde yardım edilebileceğini bilir, ona göre başka şekillerde el ele de veririz…

 18. Avatar photo

  ah ah ne kadar güzel bir haber bu çok sevindim :) emeklerinize sağlık sevgili shane ,ilerliyoruz bakın. ben o kadar umutluyum ki bu proje müthiş patlayacak buyuyecek ve ses getirecek cunku yurekler çalışıyor :)

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...