10marifet, korunmaya muhtaç çocuklara elini uzatıyor

-
10marifet sergisi

Sevgili 10marifetliler,

Bunca zamandır, duyurmuş olduğumuz bağış kampanyasının detaylarını bilmeden çalışıyorsunuz, üretiyorsunuz, gönderiyorsunuz yaptıklarınızı. İhtiyacı olanlara yardım etmeye hevesli yüreğiniz ve aklınız, hesap sormaya değil de, hesapsızca katkıda bulunmaya yönlendiriyor sizi. Biz de bu arada, zor durumdaki, her türlü yardıma gereksinimi olan çocukları en önde tutup onlar için çalışan bir vakıf bulmaya uğraştık. Birkaç kere tökezledik, işler düşündüğümüz gibi gitmedi. Biz de bu çapta bir yardım işine girişmemiştik daha önce, deneyimsizliğimiz de var işin içinde. Öğreniyoruz beraberce. Sonunda, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ile bir araya geldik.

1979’da gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, kendi ifadeleriyle “her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna” inanıyor. Bu amaç doğrultusunda “Çocukköyleri” kurarak, ailesi olmayan, terk edilmiş, ihmal ya da istismara uğramış, savunmasız; yani korunmaya muhtaç çocuklara (kısaca “Koruncuk”lara), hak ettikleri yaşamın olması gereken şartlarını sunmaya çalışıyor. Devlet tarafından koruma kararı çıkartılmış 0-6 yaş arasındaki çocuklara kucak açan ve meslek sahibi oluncaya dek tüm desteği sağlayan vakıf, şu anda Bolluca Çocukköyü’ndeki 106 Koruncuğa yaşam imkanı sunuyor. Hedefleri, bu çocukköylerinin sayısını arttırmak ve daha çok korunmaya muhtaç çocuğu anne şefkatiyle büyüterek topluma kazandırmak.


Sonbaharda gerçekleştireceğimiz etkinliğimizde satılan işlerin tüm geliri, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın aile ortamında yetiştirerek hayata kazandıracağı Koruncuklar’a bağışlanacak. Biz de elimizden geldiği kadar çok iş satılmasına ve bağış miktarının artmasına ortam sağlamaya çalışacağız. Sizin desteğinize her an ihtiyacımız var. Gönderdiğiniz güzel işler bir yana, lütfen bloglarınızda ve sosyal medya hesaplarınızda bu etkinliği duyurarak bize yardımcı olun. Şuradaki görselleri bu iş için hazırladık, onları kullanabilirsiniz. Yapacağımız yardımın miktarını el birliği ile arttırabiliriz…

Teşekkürler.

 

 

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

20 yorum gelmiş

 1. gliatasarim

  Ne kadar doğru bir seçim. Bu değerli amacınızı yürekten destekliyor ve sizlerin aracılığı ile böyle bir çalışmaya katkı sağlayabileceğim için mutluluk duyuyorum.
  İyi niyetle çıkılan bu yolda, zorluklar da olsa bu işe emeğini, ruhunu koyan koccamaaan bir ekibin olumlu enerjisiyle tümü kolaylıkla aşılacaktır.
  İşin içindeyken, insan yaptığının niteliğini pek hissedemez. Şimdi şöyle bir durup, arkanıza yaslanın ve derin bir nefes alın. Nereden nereye geldiniz, neleri aştınız, aşamadıklarınızdan nasıl faydalar sağladınız?
  Gördükleriniz size güç verecektir.
  Sevgiler…

 2. yeni gelin

  Çok güzel düşünmüşsünüz çocuklara yapılan yardım daha bir anlamlı gelir bana zaten… Bende bu güzel organizasyon için birşeyler hazırlıyorum ama umarım gönderim için geç kalmam çünkü hava o kadar sıcak ki ben de kargo işini sürekli erteliyorum :( Son gönderim tarihi gibi bir tarih belirlediniz mi acaba? Eğer böyle bir tarih varsa en azından bir an önce kargolayayım….. Sevgiler :)

 3. ayamaya

  Yüreğim hop hop etti :D işin içinde çocuklar varsa dünya bir yana onlar bir yana, etkinliğe kadar daha yüzlerce kişiye duyurup desteklerini sağlayabileceğimize eminim, destekleyen herkesin yüreğine sağlık

 4. shane

  sevgili gliatasarim, sözleriniz gerçekten insanı güçlendiriyor. önerinize uydum ve her şeyi bir gözden geçirdim. yaptıklarımız mutlu etti, yapacaklarımız umut verdi. sağolun. emeğiniz çok değerli.

  sevgili yeni gelin, serginin ekim ayının ortasından önce olma durumu pek yok, o yüzden rahat olabilirsiniz. vakıf yeni belli olduğu için şu saatten sonra daha fazla iş gelmesi için her duyuru fırsatını değerlendireceğiz. o nedenle zaten o anlamda daha çok yol gideceğiz. çalışmanızı bekliyoruz.

  kesinlikle sevgili ayamaya, daha çook kişiye ulaşacağız el birliğiyle. çok güzel olacak sonuç, destekleriniz sayesinde.

 5. yagmuryurek

  bir adımızın olmasına ayrıca sevindim tebrik ederim shane alnınızın akıyla satışların tamamını bitirip paracıkları koruncuklarımıza gönderirsiniz inşallah (hep beraber senin nezdinde konuşuyorum sadece :) )

 6. nowacraft

  shane, ürünlerimizi göndermek için adres bildirir misiniz.Size kolaylıklar diliyorum. Amaç çok güzel, inşallah sonuç da çok güzel olsun.

 7. shane

  sevgili yagmuryurek; zaten hepimizin işi bu. hep beraber sahiplendik, onun cesaretiyle gidiyor zaten. kutlayacağız sonunda bu ortak başarımızı :)

  tabii ki sevgili nowacraft; postaneden attım bile adresimizi size.

 8. zulaltan

  tv’ lerde düzenlenen yardım kampanyalarını izlerdim bir sürü şirket büyük paralar bağışlardı, sonra anlaşıldı ki toplanan paraların, büyük paralar bağışlayanlardan değil , geçimini zar zor sağlayan insanların küçük bağışlarından oluştuğunu öğrendim . benim küçük katkım ne fark yaratabilir diye düşünürüz oysa ki o küçük katkılar bir araya geldiğinde tüm zenginlerin bağışlarını geride bırakacak bir başarı gösteriyor. inşallah bu sergide çok büyük kazançlar sağlar, güzel amacına ulaşır ,güzel kuzularımızın yüzü güler :)

 9. tugbacanyurt

  iyi niyetle başlayan içinde sevgi barındıran bir projenin başarıya ulaşmaması zor olsa gerek:)
  gönderilen tüm ürünler satılacak ve çocukların geleceğine ufakta olsa bir ışık olacak
  Katılımın artmasını diliyorum ve yeni şeyler tasarlıyorum göndermek için

 10. shane

  sırf şu güzel şeyleri okuduğum zaman hissettiklerim bile iyi ki girişmişiz bu işe dedirtiyor bana… ne harika insanlarsınız. ne mutlu ki varsınız, yoksa bu pek çok şeyin yanlış gittiği dünyada insan umutlanmakta zorluk çekerdi… elinize, gönlünüze sağlık.

 11. gullale

  sahanesiniz muhteşemsiniz biz arkanızdayız bunu geleneksel hale getirin hem alarak hem bagışla katkıda bulunmak isteriz ::)

 12. deliisibunlar

  Yapılan etkinlik ve katkı sağlıyacağı adres kesinlikle çok yerinde olmuş.Ben birşeyler yapıp yollamayı çooook istiyorum ama ne yapabilirim ona karar veremiyorum :((( yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 13. shane

  sevgili gullale; evet bunu geleneksel hale getirmek bizim de istediğimiz bir şey oldu. hatta her sene başka bir ilde sergi olsun diye düşünülüyor, eğer ki mümkün olursa. bakalım…

  sevgili deliisibunlar; satılabileceğini düşündüğünüz herhangi bir şey olabilir, keçe aksesuarlarınız var, her zaman ilgi çekiyor malum keçe. çok sağolun şimdiden… istediğiniz zaman haber verin, postaneden adresimizi göndereyim size.

 14. senayatilgan

  Hepimiz anneyiz yada doğuştan bize verilen annelik iç güdüsüne sahibiz bunu biliyorum… Onun için çocuk dendiğinde akan suların durduğunu yukarıdaki ailesi olmayan çocukları görüp yüreğinizin ‘cız’ ettiğini o kadar iyi biliyorumki… Ne yapsam ne etsem de daha fazlasını göndersem diye düşünüp duruyordur herkes…. Çocuklar için yapılan yatırımlar en doğru yatırımlardır ben buna inanıyorum… Biz kendi çocuklarımızdan sorumluyuz ama o çocuklardan herkes biraz sorumlu… Onun için herkesin birazcık dediği yardımlar dağ gibi olacak bunu biliyorum…. Masumiyet kazansın…..

 15. shane

  kesinlikle doğru söylüyorsunuz, onlardan da sorumluyuz, evet. bu projeyi gelenekselleştirip her sene gerçekleştirdiğimizde, belki daha da geliştireceğiz, daha da büyüteceğiz ve kollarımız birazcık daha, birazcık daha fazla açabileceğiz. başka bir şey yapmayacağız demek değil bu tabii… önemli olan bir araya gelmek, gönül birliği etmek, ihtiyaçların farkında ve yardıma hazır olmak. gerisi gelecek ve dediğiniz gibi masumiyet kazanacak.

 16. tugbacanyurt

  shane yeni ilimiz ANKARA :) ben şimdiden burda yapacaklarımızı hayal ediyorum .İşin şakası nerde olduğundan çok ne sebeple yapıldığı önemli.Nerde yapılırsa yapılsın elimizden geleni yaparız.
  her sene aynı kuruluş için yapılmazsa
  down sendromlu çocuklar içinde birşeyler yapabiliriz.
  diyeceksinki bu seneyi yapmadan gelecek seneyi düşünüyor ben bu sene yapılacak olan yardımlaşmanın tohum olduğunu düşünüyorum yani seneye fidanlar sonra ağaçlar sonra meyveler artarak gidecek:)))

 17. shane

  doğru diyorsunuz, bu ilk deneyim. bundan sonrası daha kolay gidecektir muhtemelen. tamamdır, ikinci ilimiz Ankara olsun :) hep aynı kuruluş için de olmayabilir tabii ki, hem böylece bu vakıflarla bir şekilde yakınlaşmış ve onlar için başka neler yapabileceğimizi görmüş oluruz. başka ne şekillerde yardım edilebileceğini bilir, ona göre başka şekillerde el ele de veririz…

 18. esinsel

  ah ah ne kadar güzel bir haber bu çok sevindim :) emeklerinize sağlık sevgili shane ,ilerliyoruz bakın. ben o kadar umutluyum ki bu proje müthiş patlayacak buyuyecek ve ses getirecek cunku yurekler çalışıyor :)

Bir Cevap Yazın