Perşembe, Ekim 27, 2016
DeLi KıZLaR TaKı KuLüBüNdE tOpLaNdI

DeLi KıZLaR TaKı KuLüBüNdE tOpLaNdI

43
Oyalı deli kız
Oyalı deli kız

Takı Kulübünde zaman zaman düzenlendiğimiz ödüllü etkinliklerden sonuncusu ” deli kızın çeyizi” temalıydı. Katılım bu akşam sona erdi. Oylamaya katılmak isterseniz buyrun. Adaylardan birkaç örnek.

Laz Uşakları
Laz Uşakları
Püsküllü deli kız
Püsküllü deli kız
Düğmeli deli kız
Düğmeli deli kız

43 YORUMLAR

 1. İlk takıda kullanılan malzemeler sahibinin sesinden:Deli kızın çeyizindekiler:Eşarp, iğne oyası, firkete ile örülmüş püskül, tığla örülmüş çiçek, altın paralar, pullar, zincir, sedef deniz kabuğu, ortası incili çiçek, değerli taş, kristal örme çiçek, kum boncuklarla yapılmış ağ örgüsü çiçekler, telden yapılmış pomponlar, tel ve boncukla yapılmış yıldız çiçeği, küçük lastik saç bağları, simli ip2. takıda kullanılan malzemeler sahibinin sesinden:Kaç gündür örgü makarasinda minyatür çorap örmeyi kafama koymustum.Bu sabah denedim.(istedigim gibi olmasada oldu).Sonrasinda püskülden kiz yapayim dedim derken gelin yaptim.Damadi da yaptim.Bende senin için temasi köy dügünü olan bir taki yaptim.Eski yazmalardan ikisinin uçlarindan alarak 4 lü saç örgüsü ördüm.Oyalarida sabah yaptim ip oyasi denen, ip üzerine yapilan oyadir.Kizin tarafina çeyizini,damadin tarafina balikçilik yaptigini belirtmek için baliklari,(laz ya),dügünde kiza takacagi takilari,besi biryerdeye ve burma bilezikleri atlamadim.Ortaya da nikah yüzüklerini kurdelesiyle koydum.Malzemelerden hiç birisini almadim evden.Bu arada gelinle damat oynuyor figürlerini ayarlamaya çalistim ve gelinin ;gelin telleri siyah örük saçi,altin kemeri,damadinda; kirmizi kusagi olmazsa olmazdi.

 2. AMA OLMADI ŞİMDİ BU YARIŞMAYI BİLDİRMEDİN, OYLAMAYI BİLDİRİYORSUN..CIK CIK..TAM ABAZA İŞİ :)OLDU BU YA..NEYSE OYLARIZ ARKADAŞIM SENİ Mİ KIRACAĞIZ.

 3. oylamak için, üye mi olmamız lazım?valla niye haber vermedin yarışmayı..hı?s12 çok bozulacak şimdi… haberin olsun…!

 4. normalde seçimlerde filan hiç oy vermemişimdir, ama bu kez oyunu vermiş sorumlu vatandaş edasıyla yarışma sonucunu bekliyom..benim oyum kime gitti acaba?

 5. Çok güzel bir katılım oldu. Ben üyelerimle gurur duydum. Hele açıklamalara bayıldım. Seçim yapmak gerçekten çok zor.

 6. Çok eğlenceli gidiyor oylama, sizlerin de sayesinde. ;) Bir dahakine sizler de katılın. Yakında tel dizayn teknikleriyle ilgili ödev projeleri var. Oradan başlayabilirsiniz.

 7. sesiber diyor ki;Çok eğlenceli gidiyor oylama, sizlerin de sayesinde. ;) Bir dahakine sizler de katılın. Yakında tel dizayn teknikleriyle ilgili ödev projeleri var. Oradan başlayabilirsiniz.

  Süper tel sararım Sibel Abla :) Tel sarar miray tel sarar tel bulamazsa ne sarar :) Ben bir defa telle bir şey yapmıştım onun da hani sizin gibi profesyonellerin arasında bir yer edineceğini sanmıyorum :)

 8. Biz de öyle başladık Çilekçim, sonra sen de şaşırırsın yaptıklarına. :) Zaten en basitten, hiç bilmeyenleri hedef alarak başlayacağım projelere.

 9. Oldukça iyi görünüyor, biraz rehabiliteyle topluma kazandırmak mümkün. :)Canımmm sen gel bizim kulübe bak neler yaptıracağım sana. Okul falan yok mu senin, sabbaha kadar oturur mu öğrenci kısmısı.

 10. çilekçim senden ne işler çıkar ohoooo!..sen bi gel;seni bi yoğuralım hamur sağlam hemen tutar:=) kabarma süre ve boyutu sana bağlı artık:)

 11. beni 1.5 senedir yoğuruyorlar ve ben bundan çok memnunum.ablacıklarım olmasa varya ben zır cahil bişeydim hala:))yoğurulmaya hazırlan ve gel…

 12. Uyuyan güzel bırak başı maşı acele et. Bu akşam oylama son. Anketi 22.00 de kapatacağım. Gördüğün kadarıyla karar ver. :)İncilikız söz birdahakine haberiniz olacak.Neslim biz yoğurduk ama sen de cici çocuk çıktın, ilk ödev yapan, her eleştiriyi, öneriyi lehine harika değerlendiren, azimli biri olarak yüzümüzü kara çıkartmadın.Mirayı( Fraise) da sana benzetiyorum. :)

 13. yaa ben ne bahtsızım yaaağlam istiyorumneden?neden haberim yok?katılırdım nacizane ben dehalime bak, her şeye maydanoz olmaya çalışıyorum

 14. saka 9 numara mı senindi? tebrik ederim. eline sağlık..doğrusu gerçekten worldtakıclup ta 455$ a satılır..kişisel tahminim bu yönde

 15. Sakacım hoşgeldin, buradan da tebrik ederim. İki çalışman da birbirinden güzeldi.Neslim sanırım kaçırdığın ilk ve tek ödevdi bu.

 16. Hoşbuldum Sesiber.Ben de Nesli’nin katılacağından o kadar emindim ki. Hatta düğmeli takıyı o yaptı sandım. Bir dahaki yarışmaya katılırsın artık Nesli.