Eskileri Yenileme Etkinliği ve Yarışma

-

10 marifetçiler olarak hobilere, el emeğine ilgimiz var. Hepimizin ayrı ayrı projeleri, ayrı ayrı uğraşıları var. Kimimiz kaatı, kimimiz ahşap veya kumaş boyama, kimimiz amigurumi.. Sonuçta hepimizin sevdiği bir hobisi var. Peki yeni malzemelerle birşeyler yapmak yerine, eskileri yenilemeye ne dersiniz? Birlikte böyle bir etkinlik başlatsak? Eskilerin değerlendirmesi çok çok daha kıymetli gibi geliyor bana. Hem atılmamış değerlendirilmiş olur, hem de eski ve yeni haliolarak yayınlar birbirimizi de teşvik ederiz.. Her ne olursa olsun, bir öncesi bir de sonrası fotoğrafın olması yeterli olsun etkinlik için. Ayrıca şöyle de bir fikrim var, yazımız yayınlandığında başlayan ve 2 ay süren bir etkinlik olsun bu. Sürenin sonunda, 10marifette yayınlanan tüm yenileme projeleri için bir ödül töreni yapalım. Her yazının yorumu, onun oyu sayılsın. Ayrıca yorum bırakmayıpğ yazıyı tutanalr varsa, onları da bir oy kabul ederiz. Birinci olanı da yeni bir yazı ile kutlarız. Ödülü de 10marifetin yenileme yarışmasında birincilik olur:) Yani manevi bir ödül. Hem bakarsınız 10marifet bizim içinbir sponsor bulur da farklı bir ödül de koyarız ortaya:) Ne dersiniz? Var mısınız eskileri yenileyip yarışmaya katılmaya?

70 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Ben keyifle katılırım. Çok da zevk alırım üstelik.Aslında son günlerde yaptığım çalışmaların neredeyse tamamı elimdeki malzemelerin yaniden değerlendirilmesi çalışmaları.Hedefimde böylece evdeki çöplerimi azaltmak. Şu anda onay bekleyen böyle 3 adet çalışmam var.Ne iyi düşünmüşsünüz.

 2. Avatar photo

  bu arada,yorumu ayrı,tutanları ayrı düşünmek hesaplamak falan karıştırır biraz olayı,hem de zor.oylar sadece tutma şeklinde sayılabilir,benim fikrim ;)

 3. Avatar photo

  çok güzel bir fikir ben de katılabilirim bu yarışmayabu tür etkinlikler sayesinde bir çok şey öğreniyoruz ve uyguluyoruz süper olur ayrıca bencede sadece tutma şeklinde olursa daha iyi olur

 4. Avatar photo

  findikkurdum diyor ki;bu arada,yorumu ayrı,tutanları ayrı düşünmek hesaplamak falan karıştırır biraz olayı,hem de zor.oylar sadece tutma şeklinde sayılabilir,benim fikrim ;)

  katılıyorum bencede tutulan sayısı kriter olsun..bende varımmmmmmmmmmmmmmmm…

 5. Avatar photo

  harika, katılım ne kadar çok olursa o kadar zengin olacak bu etkinlik. tutanların sayısına bakmak aslında dediğiniz gibi çok daha kolay olabilir.

 6. Avatar photo

  arkadaşlar bu yazı 2 mayısta yayınlandığı için, etkinlik ve yarışmamız2 MAYIS – 2 TEMMUZ 2010 tarihleri arasında geçerlidir. 10 marifette bu tarihler arasında yayınlanan yenileme projeleriniz ile katılabilirsiniz etkinliğe. bu arada mavisofranın da sorusunu yanıtlamış olduk.

 7. Avatar photo

  Çok güzel düşünmüşsün arkadaşım, tam da benlik ama bakalım bu moralle ne yapabilirsem. Herkese kolay gelsin…

 8. Avatar photo

  bu iki ay içerisinde yaptığımız projeleri, hangisi ile katılacaksak buraya yorum olarak bırakalım yayınlanma tarihi ile. böylece takibi kolaylaşsın.

 9. Hilalcim direk başlıkta not düşülsün. Yenileme yarismasi-(proje adı/başlık) böylelikle bakmak isteyenler devamına bakar ve oylar. Kolay gelsin.

 10. Avatar photo

  Şulecim evet başlıkta da belirtilsin, buraya da yine yorum bırakılsın ki gözden kaçmasın. katılım artıyor ne güzel, eminim çok iyi işler çıkacak

 11. yalnizkurt71[pilli_silinen_hesap]

  oooooooo cümbür cemaat burda kardşimin fikri süper valla. katılımcı arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum..))

 12. Avatar photo

  Hoş bir fikir. Bende katılmayı düşünüyorum.Eskileri yenilemek çok ilgimi çeker;üstelik de yarışmanın bizlere gerek fikir ,gerekse bilgi yönünden çok şey katacağını düşünüyorum…Hepiniz Allah’a emanet olun:)))

 13. Avatar photo

  Çok güzel bir fikir bende katılmak isterim gerçi benim kısçelerle uğraşmaktan bişeyler yapmaya pek fırsatım olmuyor ama elimde bekleyen bi iki projem var bende onları bitiririm :) işallah son güne kalmam :(

 14. Avatar photo

  yenileme yada geri dönüşüm bende varım kimbilir ne ilginç projeler çıkacak bu aralar fikir yönünden iyice tıkanmıştım

 15. Avatar photo

  benimde bir sorum olacak bende katılmak isterim fakat ben hala bu sitede yaptıklarımı paylaşmayı bile beceremedim kac kez denedim olmadı sizler hepiniz hesap actınızdamı üye oldunuz siteye bu sorumun sebebi karsıma hesap acma olayı cıktıgından acaba bununla ilgilimi yolladıgım paylasımlarımın yayınlanmaması?

 16. Avatar photo

  Birşey sorucam belki cevabı vardır ama ben göremedim: peki sadece bir ürünle mi katılıcaz, bir kaç yenileme ile katılsak olur mu acaba?

 17. Avatar photo

  fblinilsen zaten kayıtlı kullanıcısın, yazılarını ekleyebilirsin ama eminim yayınlanmadıysa bir yanlışlıktan ( link verme vs gibi ) yayınlanmamıştır. bir yardımım olursa yazı eklemekle ilgili her şeyi sorabilirsin

 18. Avatar photo

  kendi yarışmanı kendin yap organizasyonu da marifet kasabası sakinlerine yakışırdı zaten :) elinize sağlık. bir naçizane önerim olacak: sadece başlıkta değil etiket olarak da yarışmanın belirtilmesi her şeyi kolaylaştırır. “yenileme yarışması” ifadesi kabul ediliyor ise onu etiketler arasına da eklerseniz daha sağlıklı bir şekilde ilerlenir. eğer ilgi gösterilen bir etkinlik haline gelirse biz de kendi düzenlediğimiz yarışmalarda olduğu gibi sayfanın sağ kısmında link veririz, bulması daha da kolay olur.

 19. Avatar photo

  shane, haklısın etiket kısmına yazarsak gerçekten süper olur bulmak adına. İlgi gören bir etkinlik olacağı kanaatindeyim, ben çalışmalara haftasonu başlıyorum kısmetse:))Fene hoşgeldin:)

 20. Avatar photo

  arkadaşlar yarışmaya katılacağınız projelerinizi yayınlarken etiket kısmına “eskileri yenileme etkinliği” yazarsanız çok iyi olacak..

 21. Avatar photo

  hilaltimur diyor ki;İlgi gören bir etkinlik olacağı kanaatindeyim, ben çalışmalara haftasonu başlıyorum kısmetse:))

  ben başladım bile :))

 22. Avatar photo

  bence de sadece adında acemi geçiyor yoksa hiç de acemice değil yaptıkalrın, sen de katıl aramıza gel :)pinkly sen de hoşgeldin:)

 23. Avatar photo

  hilaltimur diyor ki;yaa bu arada arkadaşlar, yazılan yorumdan nasıl alıntı yapıyorsunuz :S

  hilaltimur, yorum yazarken bak “link” butonunun yanındaki (sağındaki) butona tıklıyorsun, otomatik olarak “blockquote” etiketi ekliyor yorumuna, sonra istediğin yorumu kopyalayıp bu iki etiketin arasına yapıştırıyorsun.

 24. Avatar photo

  pinkly diyor ki;hilaltimur, yorum yazarken bak “link” butonunun yanındaki (sağındaki) butona tıklıyorsun, otomatik olarak “blockquote” etiketi ekliyor yorumuna, sonra istediğin yorumu kopyalayıp bu iki etiketin arasına yapıştırıyorsun.

  aa sanırım yaptım, teşekkürler pinkly:))

 25. Avatar photo

  adadenizi diyor ki;noldu yarışma, başladımı peki12 Mayıs 2010 11:38

  evet adadenizi, yarışma başladı. 2 mayısta bu yazı yayınlandığı için, 2 mayıs – 2 temmuz arası yaptıklarımız e 10marifette yayınladıklarımız için geçerli yarışmamız. ben hatta kirli çamaşır sepetimi yaptım bakalım heralde yakında yayınlanır:))

 26. Avatar photo

  hilaltimur diyor ki;ben çok beğendim çalışmanı pinkly. ellerine sağlık

  Beğenmene sevindim hilaltimur, teşekkürler :)

 27. Avatar photo

  şimdilik bi iş yapıp paylaşamıyorum ama yarışmada daha önce yaptığım işimi paylaşmak isterim ..

  soba borusundan bir iş….

 28. Avatar photo

  mrsde49, harika bir fikir bu ellerine sağlık bayıldım doğrusu. Nerden aklına geldi soba borusundan bu şık çiçekliği yapmak.. Bu arada yarışma tarihleri belli eğer senin bu iş de tarihler arasındaysa elbette.. sevgiler

 29. Avatar photo

  Yarışmamız Sonuçlandı – İşte Dereceye Girenleriş yoğunluğum nedeniyle sonuçları açıklamakta biraz geciktim. Öncelikle bu nedenle özür diliyorum. Yarışmaya aşağıdaki yenilemeler ile katılım oldu:6 haziran Teneke kutu yenileme – Hilal Timur ( 13 yorum + 5 tutulma = 18 )22 Mayıs Ayakkabılık yenileme – Hilal Timur (22 yorum + 5 tutulma= 27 )16 Mayıs sandalye yenileme – Adadenizi (12 yorum + 7 tutulma = 19 )15 mayıs – tabak yenilem – Hilal Timur (5 yorum + 3 tutulma= 8 )14 Mayıs – Babet yenileme – pinkly ( 14 yorum + 7 tutulma = 21 )13 Mayıs – kirli çamaşır sepeti yenileme – Hilal Timur ( 9 yorum + 3 tutulma= 12 )24 Mayıs – Kutu yenileme – sybella ( 15 yorum + 5 tutulma = 20 )bu durumda1. lik ödülü: Ayakkabılık2.lik ödülü: Babet3.lük ödülü KutuMansiyon ödülü: SandalyeSevgili Pinkly, Sybella ve Adadenizi bana adreslerini ulaştırırlarsa, onlara el emeği birkeç cici göndermek istiyorum. Çam sakızı çoban armağanı. Etkinliğe gösterdikleri emek için teşekkürler.

 30. Avatar photo

  arkadaşlar hepinizin emeğine sağlı hepside çok güzel olmuşlar.ben burda yeniyim paylaşımlarınızı sürekli takip ediyorum ama ben nasıl paylaşım yapıcam onu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 31. Avatar photo

  sevgili hilal çok güzel bir etkinlik düzenlemişsin,ben geç öğrenmiş olsam da bidahaki projelerde bulunmak isterim.sevgili utkucum eğer palaşmak istediğin bir ürünün varsa resmini çekip 10marifetten yazı yolla linkini tıklayarak paylaşabilirsin.kolay gelsin.

 32. Avatar photo

  Hilalcim çok güzel bir etkinlikti canım, teşekkür ederiz. Ayrıca burada da güzel bir etkinlikte dereceye girmek te ayrı bir mutluluk oldu benim için, teşekkürler…

 33. Avatar photo

  hilalcim, öncelikle seni tebrik ederim :) hediye için de çok teşekkür ederim, çok incesin. özelden adresimi vereyim. aslında seni zahmete sokacağım için üzülüyorum ama hediye insanın içinden geldiği için hediyeyi geri çevirmek bana kabalık gibi geliyor :)

 34. Avatar photo

  pinkly, tebrikler canım. nazik düşüncen için de teşekkürler. umarım çam sakızı çoban armağanı hediyemi beğenirsin. sevgilerimle

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...