10marifet İstanbul buluşması – kahvaltı

-

10marifet buluşması

Sevgili marifetli arkadaşlarım, istiyorum ki arada sırada bir araya gelelim, birbirimizin yüzünü görelim, muhabbet edelim. Hatta bunu farklı şehirlerde yapabilir hale gelelim, organize olalım, etkinlikler düzenleyelim. Yavaş yavaş… Bir kahvaltı etkinliği konuşuldu birkaç marifetli arkadaş arasında; aktarayım: Okulların açılmasını izleyen hafta sonu (21 Eylül), İstanbul’da güzel bir yerde, bütçeleri fazla zorlamadan ama keyifli ve leziz bir kahvaltıya gelirim diyenler çıkar mı? Aşağı yukarı bir sayı edinirsek organizasyona girişeceğiz zira, o nedenle sormak istedim. O zaman elleri görelim…

GELİŞME:

Kahvaltı planında yer konusunda anlaşmaya vardık. Kendisi de bir hobi canavarı olan Fidan Hanım’ın Arnavutköy’deki şahane evinde buluşuyoruz. Burası bir hobi evi olarak şekillenmeye başlamış güzel bir mekan. Fidan Hanım istiyor ki hobisi olan malzemesini kapsın gelsin, sohbet muhabbet olsun, paylaşılsın, güzel vakti geçirilsin, öğrenilsin… Biz 21 Eylül Cumartesi günü, saat 10:00′da toplanalım, 15:00′e kadar keyfimizce kahvaltımızı yapalım, sohbet edelim, kaynaşalım dedik. Fidan Hanım ve kardeşi kahvaltı için bize güzel şeyler hazırlayacak, çaylar içilecek, bu güzel ortamın keyfine varacağız, oradaki el işi çalışmalarını da mıncıklarız o arada :) 
Tarih: 21 Eylül

Saat: 10:00 – 15:00 arası

Yer: Arnavutköy, Bakkal Sk. NO: 14 (Arnavutköy İskelesi karşısındaki otobüs durağında indiniz diyelim, minicik park gibi bir yerden balıkçıların sıralandığı iç sokağa geçiyorsunuz, denize arkanızı verip sola doğru ikinci sokağa ilerliyorsunuz, sokak adı yazıyor. Birkaç basamaklık bir merdiveni çıkınca köşedeki ev. Gerekirse, arka kısmında büyük bir otopark varmış ve Fidan Hanım’ın adını söyleyince uygun bir fiyat uyguluyorlarmış.)

Fiyat: 30 TL (Fidan Hanım ödemeyi önceden alacak ki hazırlıkları yapabilsin. Böyle peşinen para istemek tatlı bir durum gibi gelmiyor bana ama samimi bir organizasyon bu, o da kişisel ve özenli bir hazırlık yapmanın peşinde. Bu nedenle sizden ricam, katılacak olanların bize bir e-mail atması. Ben size hesap numarası vereceğim. aylin@pilli.com adresine yazın isterseniz.)

Hadi bekliyoruz :)

NOT: Fotoğraf, sevgili deniza17’nin bu çalışmasından.

94 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Elif hanım, İstanbul’u toparlamayı becerelim, İzmir de hiç olmayacak şey değil. Ankara da radarımda bu arada. Bursa zaten kolay. Böyle böyle yayılırız artık :) O yüzden İstanbul’dan elleri görmeye devam edelim :)

 2. Avatar photo

  Seçenekler artıyor, turneye çıkacağız demek yakında :) Marmaris’teki ev sahibimiz de belli oldu ;)

  @leynum, sizi de yazdık o zaman, süper. Çoğalıyoruz. Haydi İstanbul’daki marifetçiler, bekliyoruz isteklileri.

 3. Avatar photo

  @worldofdiamond; zevk duyarız katılmanızdan ama uluslararası katılım bekliyordum desem yalan olur :) size sıkıntı olmasın?

 4. Avatar photo

  Sofya uzak yer değil. Sadece 2 tane oğlum var eşime bırakıp gelmem lazım günübirlik. Eşim müsait olmazsa o sıkıntı olabilir sadece yoksa başka sorun olmaz buluşuruz inş :)

 5. Avatar photo

  bende gelirim de,,,,, nereye? İstanbul çok büyük, kahvaltı diye evden çıkıp akşam beş çayı saatine varmakda var mekana:-)))) yeri bellimi

 6. Avatar photo

  @worldofdiamond; vallahi uzak değil haklısınız ama gene de ülke sınırlarının dışı olması nedeniyle insanda bir hayret uyandırıyor ister istemez :) başımız üstüne, umarım görüşebiliriz.

  @sevalala; haklısınız :) arnavutköy tarafında bir yerde şu an aklımız müstakbel organizasyon için.

 7. Avatar photo

  katılmayı çok isterdim 11 aylık bebeğimle pendikten arnavutköye gelmek çok zor. neyse artık bu taraflarda yapılan bir kahvaltıda buluşuruz. size iyi eğlenceler.

 8. Avatar photo

  keşke hepiniz gelebilseniz ama tabii ki şartlar uyamayabiliyor, illa ki buluşuruz.

  o zaman 21 eylül’e kilitlenelim, biz de organizasyona girişelim :) gelişmelerden haberdar edeceğim.

  sevgiler :)

 9. Avatar photo

  sevgili esencan, zevkle yazıyoruz sizi de :) maalesef çocuksuz, bir daha sefere daha büyük bir organizasyona girişip çocuklar için de düzenek kurarız belki?

 10. Avatar photo

  Önümüzdeki hafta nurcanla birlikte 6-7-8 eylülde değirmendere festivalinde olucaz , orda 10marifetli arkadaşlarımızla görüşme imkanımız olacak , onlarlada konuşacağız , sizi bilgilendiririm, hatta keşke sizde gelebilseydiniz :))

 11. Avatar photo

  @ze_ze06; Ankara olayını kafamızda tutuyoruz. Sanırım uzak olmayan bir tarihte ayarlamaya çalışacağız.

  @anekzura; çok sevgiler, yine çok keyifli geçecek eminim. Bu sene ayarlayamadım ama seneye bu tarz etkinliklere sık katılmaya çalışacağız umuyorum. Konuşuruz sizinle de, deneyiminizden faydalanırız :) Evet konuşun siz de, bakalım kaç kişi daha getireceksiniz :)

 12. Avatar photo

  Yeni haberim oldu,buyk bir aksilik cikmazsa gelmez miyiiiim :) Insallah hem sizinle hem diger hobi sever arkadaslarla tanismak ne guzel olacak diye dusunuyorum :)
  Sevgilerimle.

 13. Avatar photo

  Harika bir grup olacak, bu hafta içinde yerini ve saatini tam olarak duyuracağım size çok büyük bir ihtimalle. Detayları buradan öğrenebileceksiniz. Sevgiler, mutlu hafta sonları herkese…

 14. 21 eylüle az kaldı :) benide ekle listeyee… ama gelmem mümkün,fakat bir aksilik olmassa gelirim gelmezsem kızmak yook ! :) O:) İstanbul’un tam olarak neresinde?

 15. Avatar photo

  Alternatif olarak Kabataş’ta Saat kule cafe var. açık hava, manzarası da hoş. Bana heryer uyar. Sadece öneri olsun diye yazdım :) Sevgiler

 16. Avatar photo

  @elvindesign; teşekkürler alternatif öneri için. konuşacağım yer ile görüşeyim, sonrasında ileteceğim. gelecek olmanıza sevindim :)

 17. Avatar photo

  İstanbullular her konuda çok aktifler.Güzel ve eğlenceli bir organizasyon olacak eminim,şimdiden iyi eğlenceler.
  not:Olası İzmir buluşmasında görüşmeyi çok isterim :)

 18. Avatar photo

  @hatirlikahve; o da olacak, aklıma koydum bir kere :) yeter ki görüşmeye niyetli çok insan çıksın ki biz de kalkıp gelelim :) ama onu ayrıca başka bir başlık altında konuşacağız. teşekkürler, sevgiler…

 19. Avatar photo

  Merhaba arkadaşlar. Kahvaltı planında yer konusunda anlaşmaya vardık. Kendisi de bir hobi canavarı olan Fidan Hanım’ın Arnavutköy’deki şahane evinde buluşuyoruz. Burası bir hobi evi olarak şekillenmeye başlamış güzel bir mekan. Fidan Hanım istiyor ki hobisi olan malzemesini kapsın gelsin, sohbet muhabbet olsun, paylaşılsın, güzel vakti geçirilsin, öğrenilsin… Biz 21 Eylül Cumartesi günü, saat 10:00’da toplanalım, 15:00’e kadar keyfimizce kahvaltımızı yapalım, sohbet edelim, kaynaşalım dedik. Fidan Hanım ve kardeşi kahvaltı için bize güzel şeyler hazırlayacak, çaylar içilecek, bu güzel ortamın keyfine varacağız, oradaki el işi çalışmalarını da mıncıklarız o arada :) Bakın o güzel ev şurada görülüyor: http://ilkblogdenemem.blogspot.com/2013/05/benim-de-hobim-olsunnnnnndiyorsanz.html

  Şu durumda, özetleyelim:

  Tarih: 21 Eylül
  Saat: 10:00 – 15:00 arası
  Yer: Arnavutköy, Bakkal Sk. NO: 14 (Arnavutköy İskelesi karşısındaki otobüs durağında indiniz diyelim, minicik park gibi bir yerden balıkçıların sıralandığı iç sokağa geçiyorsunuz, denize arkanızı verip sola doğru ikinci sokağa ilerliyorsunuz, sokak adı yazıyor. Birkaç basamaklık bir merdiveni çıkınca köşedeki ev. Gerekirse, arka kısmında büyük bir otopark varmış ve Fidan Hanım’ın adını söyleyince uygun bir fiyat uyguluyorlarmış.)
  Fiyat: 30 TL (Fidan Hanım ödemeyi önceden alacak ki hazırlıkları yapabilsin. Böyle peşinen para istemek tatlı bir durum gibi gelmiyor bana ama samimi bir organizasyon bu, o da kişisel ve özenli bir hazırlık yapmanın peşinde. Bu nedenle sizden ricam, katılacak olanların bize bir e-mail atması. Ben size hesap numarası vereceğim. aylin@pilli.com adresine yazın isterseniz.)

  Hadi bekliyoruz :)

 20. Avatar photo

  Büyük bir ihtimalle bir aksilik olmazsa sizlerle birlikte olayı arzuluyorum. Yalnız aranıza geç katılabilirim çünkü saat 13 gibi çıkıyorum işten.

 21. Avatar photo

  Keşke azıcık daha erken çıkabilseniz, saat üçe kadar oradayız ama, bekleriz… Keyifli olacağa benziyor.

 22. Avatar photo

  @asena, @yasemintaki; @akdenizli; bekliyoruz. mail adresim yukarıdaki yorumda, yazışalım.

  @sedakcal; çocuklu bir organizasyon olarak düşünmedik aslında. sizin rahat etme durumunuza bağlı, karar sizin. daha büyük çocuk olsa ortada koşup oynayacak yer yok ama bebek daha sabit sonuçta :)

 23. Avatar photo

  16 Eylül’de annem ameliyat oluyor. Herşey yolunda giderse sanırım ben de gelebilirim. 18 Eylül gibi kesinleşir gelip gelmeyeceğim.

 24. Avatar photo

  Sevgili @sesiber, annenize şimdiden sonsuz şifa diliyorum, hepinize kolaylıklar. Görüşmeyi çok isteriz :)

 25. Avatar photo

  Yazının içine buluşma ile ilgili detayları ekledim, yorumlarda kaçıranlar olur çünkü. Mutlaka bekliyoruz, bu arada yerin de bir şekilde sınırlı olduğunu söylemem lazım. Hadi, listemizi oluşturuyoruz.

 26. Avatar photo

  kesin gelirim diyenlerin bendeki listesi uzuyor. 30 kişiyi aşınca yer sıkıntısı olacak, mekan sahibinin uyarısı o şekilde. hadi, kesin geliyorum diyenler el kaldırsın mı?

 27. Avatar photo

  geleceğiz evet, ciddi ciddi düşünüyoruz. önce istanbul kahvaltımızı bir yapalım, onu planlamaya geçeceğiz.

 28. Avatar photo

  Gelmeyi çok istiyorum. İki kişiyiz. Geç farkettim. Sizinle beraber olmak çok keyifli olacaktır. Görüşmek üzere:))

 29. Avatar photo

  Herkese selam uzun zamandır siteye girip sadece takip edebiliyorum,yorum yazamıyorum, blogumu bile ihmal ettim ki hobilerim zaten hayal oldu diyebilirim :( Güzel haber 2.bebeğime hamileyim ve beni biraz zorluyor , o yüzden gezme tozma olaylarına çok nadir dahil oluyorum, hayırlısıyla bebeğime kavuşayım hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim :D hepinize iyi eğlenceler, selamlar , sevgiler ;)

 30. Avatar photo

  @elvindesign; tamamdır, görüşüyoruz :)

  @bzgr72; harika olur. bekliyoruz. kesin diyelim mi? liste yapıyoruz çünkü, sayı önemli.

  @40yama; bekleriz. kesinleştirirseniz harika olur.

  @ayamaya; aaa çok sevindim :) güzel kızınız çok mutludur mutlaka. görüşmeyi çok isterdik ama sıkıntı çekmenizi elbette istemeyiz. mutluluklar, sevgiler, paylaştığınız için teşekkürler.

 31. Avatar photo

  sadece son 5 kişilik yer kaldığı bilgisini aldım, lütfen eğer gelecekseniz bilgi verin, zor durumda kalınmasın olur mu? sevgiler…

 32. Avatar photo

  Bir türlü müsait olup gelip tanışamadım :( Ama bu buluşmaların daha süreceğini düşünüyorum birine denk gelirim herhalde..
  Büyük ve güzel bir buluşma olacak gibi,şimdiden keyifli sohbetler dilerim..:)
  Sevgiler..

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...