Ağustos ayı marifetlilerinin hediyeleri

-

Screen Shot 2014-08-09 at 14.26.11

Ağustos için de iki Ayın Marifetlisi olacak ve iki hediye vermenin keyfine varacağız biz de: Arnica Süpürgeç ve Arnica Izgara. Ayın Marifetlisi olmak için sadece biraz detaylı yazılar istiyoruz biliyorsunuz, başka bir değişiklik, bir seçici kurul filan yok. Yazın son günlerinde bu armağanları kazanmak isterseniz, buyrun detaylara buradan bakın.

KAZANANLAR BELLİ OLDU:

1. gelincikzmn

2. yerliastronot

Tebrik ederiz! Adreslerinizi bize e-maille bildirin ki, hediyeleriniz size ulaşsın.

Teşekkürler.

 

18 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Anlatımlı yazılarınızı bekliyoruz, bu ay yılın en sakin ayı olduğu için bu kapsama giren yazılar çok az, bu da şimdiden sonra gönderecek olanların şansının çok olduğu anlamına gelebilir ;)

 2. Avatar photo

  Çok sevindim bunu duyduğuma:) Hatta artık ayın marifetlisi seçilmiyor mu acaba diye soruyordum kendi kedime.

  Peki bir sorum var, daha önce gönderilen ve ayın marifetlisi kriterlerine uymayan gönderileri detaylandırıp revize etme şansımız var mı? Çünkü fazla uzun olacağı ve yapım aşaması resimlerinin pek de estetik olmayışı dolayısıyla ekleme yapmamıştım ilk gönderdiğim post için. En az üç resim şartına da uyamamıştım bu sebepten.

 3. Avatar photo

  Hazır sormuşken bir soru daha sorayım. Gönderdiğim yazı daha önce blogumda yayınlanmamış olacak peki 10marifette yayınlandıktan sonra blogumda yayınlamamda bir sakınca var mı? Ya da eş zamanlı yayınlanmış olması sorun olur mu?
  Teşekkür ederim şimdiden.

 4. Avatar photo

  @ilimilmek; aslında bu şekilde düşünmemiştik ama evet, olabilir. başına bir not düşersiniz, bunu yeniden hazırlıyorum diye, biz de eskisini kaldırıp yenisini o şekilde yayına alırız.

  eş zamanlı değil de, 10marifet’te yayınlandıktan sonra tabii ki blogunuzda yer alabilir.

  biz aksini söyleyene kadar her ay ayın marifetlisi seçeceğimizi düşünebilirsiniz :) ödülleri de sürekli duyurmaya çalışıyorum.

  bu ayın bitmesine 1 hafta var. haydi anlatımlı yazıları bekliyoruz…
  sevgiler.

 5. Avatar photo

  Teşekkür ederim cevabınıza. Şuan teknik bir aksaklık (resim küçültememe) yaşıyorum. Resim sayısı ortalama 10 adet, yapım aşamaları için sanırım 4-6 resimden tek resim yapmak en mantıklısı. Fakat yine de fotoğraflarım devasa MB larda. Resimleri küçültür küçültmez dumanı üzerinde tüten çalışmalarımla karşınızda olacağım. Eli kulağında desem yeridir :)

 6. Avatar photo

  Sitenizi beğenerek takibediyorum ama yaptıklarını gönderen arkadaşlar kadar marifetli olamadığımdan şimdilik yalnızca takip etmekle yetiniyorum :)

  Benim nacizane ufak bir önerim olacak. Ayın marifetlisi yarışmasından hariç bir de geri dönüşüm yarışması yapsanız. Bu sitede bu işe gönül vermiş bir sürü arkadaş olduğunu görüyorum. Onların dışında kalanları da cesaretlendirecek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak böyle bir etkinliğin herkese çok faydası olur diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz? :)

 7. Avatar photo

  @ebkaran; geri dönüşüm yarışması bizim de aklımızda olan bir proje aslında. yapabiliriz, umuyorum ki yakın zamanda. teşekkür ederiz öneriniz için :)

 8. Avatar photo

  Çoook teşekkür ederim sevgili shane internetimde bir sıkıntı vardı sonuçları şimdi gördüm. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam, inanın benim için bunun anlamı çok büyük…
  Bütün 10 marifet ekibine ve burada paylaşım ve yorum yapan tüm bloggerlara sonsuz teşekkür ediyorum. çok güzel içerikler paylaşan yerliastronotu da tebrik ediyorum…

 9. Avatar photo

  Gelincikzmn ve Yerliastronot’un çalışmalarını beğeni ve takdirle izledim yorumlarımda belirtmiştim, burada da ayrıca tebrik etmek isterim her ikisini de.

 10. Avatar photo

  bu arada belirteyim; birinci ve ikinci olan arkadaşlar, aranızda anlaşarak hediyelerin paylaşımını yapabilirsiniz. normalde birinciye ızgara, ikinciye süpürgeç şeklinde bir hediye dağılımı var ama ihtiyacınıza göre değiş tokuş yapmak isterseniz lütfen bize yazın. ama tabii ki ancak iki kişi de isterse bunu yapabiliriz.

 11. Avatar photo

  Bir de bir sorum olacak; Cuma günü gönderdiğim ve yayına alınmayan yazılar Eylül ayına mı devrediyorlar yoksa Ağustos ayının kapsamında mı kalıyorlar.
  Akıbetleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 12. Avatar photo

  Sevgili @ilimilmek; hangi tarihle yayına alınırlarsa o ayın kapsamına giriyorlar. Sitede göründükleri tarih esas alınmış oluyor yani. Muazzam detaylı güzelim yazılarınız için sizi de ayrıca kutlarım, gerçekten çok faydalı olduklarına emin olabilirsiniz.

 13. Avatar photo

  Teşekkür ederim Shane, gerçekten de hepsini zevkle ve özenle hazırladım, umarım dediğiniz gibi faydalı olurlar.
  Bu yarışma bana kendi kapasitemi görmem açısından hayli yardımcı oldu bunun için ayrıca teşekkür ederim.
  Göndermiş olduğum tüm çalışmaları bu son 1 hafta içerisinde yaptım, gerçi yarışma kuralları arasında böyle bir şart yoktu fakat şahsen daha önce yapmış olduğum çalışmaları eklemenin etik olmayacağını diğer yarışan arkadaşlara haksızlık etmiş olacağımı düşündüm. Bu sebeple de bir çok çalışmamın yazım aşamaları haftasonuna kaldılar ve artık yayınlanmayacağını anlamış olduğum yazılarımı gönderemedim ve bu da rekabet şansımı ortadan kaldırmış oldu.
  Size naçizane önerim yarışma kriterlerini daha belirgin hale getirmeniz belirsizliklere ve kötü sürprizlere mahal vermemek adına faydalı olacaktır.En azından en son hangi gün yazı kabul edeceğinizi baştan belirtebilirsiniz. Her yarışmanın son katılım günü hatta saati vardır. (çok mu detaycıyım :) )

 14. Avatar photo

  Becerikli ve yaratıcılığa sahip insanların bir araya gelmesini sağlayan ve böyle bir etkinliği düzenleyen 10marifet.org sitesine teşekkürlerimi iletiyorum öncelikle…

  Sonrada gerek burada gerekse bloguma gelerek ziyaret ve yorumlarını eksik etmeyen diğer arkadaşlara sonsuz teşekkürler…

  Darısı diğer arkadaşların başına :))

 15. Avatar photo

  @ilimilmek; dediğim gibi, harika hazırlanmış yazılarınız için teşekkür ederiz. daha önce yapmış olduğunuz çalışmaları eklemeniz zaten elde yapım aşamaları yoksa pek kolay değil, pek de karşılaştığımız bir şey değil zaten öylesi bir yazı yenileme. ideal olan, zaten aşamalı fotoğraflayarak yollamak. sizin yazılarınız içerik anlamında çok zengin. yeniden ellerinize sağlık.

  bu bir yarışma değil. her ay devam eden bir etkinlik. yarışmalarımız olduğunda, söylediğiniz şekilde saat bilgisi de içeren duyurularımız oluyor. bu ödüllü etkinlikte ise kazananı sadece katılımcılar belirleyebilir. sayıca ne kadar fazla “detaylı, tarifli, anlatım aşamalı” yazı gönderirseniz, ödülü alma ihtimaliniz o kadar artar. belirttiğimiz gibi, ayın başlangıç ve bitiş günleri arasında bahsi geçen zengin içerikli yazıları en fazla yayına girmiş olan kişi kazanmış oluyor. ayın son gününde gelen yazıların o gün yayına çıkması zor. o nedenle lütfen son ana bırakmayın demiştim. belki o kısım zor anlaşıldı. saat bilgisi vermem zor; onayda az yazı vardır, ertesi gün yayına girer bir yazı. çok sıkışıktır, o zaman bir sonraki güne kalır. ama tabii ki sonraki ayın “ayın marifetlisi” olmak için o aya avantajla başlamış olursunuz o zaman da. bu açıklamayı etkinlik yazısına da ekleyeyim o halde ki, biraz daha anlaşılabilsin. teşekkürler. bekliyoruz yazılarınızın devamını.

 16. Avatar photo

  @yerliastronot; çok teşekkür ederiz. 10marifet, 8 senedir yayında. biz yayına başladığımızda ne bloglar vardı ne Facebook. internetin o günüyle bu günü arasındaki onca farka rağmen hala faydalı ve çok fazla ziyaret edilen bir kaynak olmamız, bizim için en büyük gurur kaynağı. bu da sizlerin sayesinde oluyor. biz de sitede etkinlikleri, yarışmaları sıkça düzenlemeye çalışıyoruz ki böyle küçük heyecanlar, sürprizler olsun.

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...