Pazartesi, Ekim 24, 2016
Ağustos ayı marifetlilerinin hediyeleri

Ağustos ayı marifetlilerinin hediyeleri

18

Screen Shot 2014-08-09 at 14.26.11

Ağustos için de iki Ayın Marifetlisi olacak ve iki hediye vermenin keyfine varacağız biz de: Arnica Süpürgeç ve Arnica Izgara. Ayın Marifetlisi olmak için sadece biraz detaylı yazılar istiyoruz biliyorsunuz, başka bir değişiklik, bir seçici kurul filan yok. Yazın son günlerinde bu armağanları kazanmak isterseniz, buyrun detaylara buradan bakın.

KAZANANLAR BELLİ OLDU:

1. gelincikzmn

2. yerliastronot

Tebrik ederiz! Adreslerinizi bize e-maille bildirin ki, hediyeleriniz size ulaşsın.

Teşekkürler.

 

18 YORUMLAR

 1. Anlatımlı yazılarınızı bekliyoruz, bu ay yılın en sakin ayı olduğu için bu kapsama giren yazılar çok az, bu da şimdiden sonra gönderecek olanların şansının çok olduğu anlamına gelebilir ;)

 2. Çok sevindim bunu duyduğuma:) Hatta artık ayın marifetlisi seçilmiyor mu acaba diye soruyordum kendi kedime.

  Peki bir sorum var, daha önce gönderilen ve ayın marifetlisi kriterlerine uymayan gönderileri detaylandırıp revize etme şansımız var mı? Çünkü fazla uzun olacağı ve yapım aşaması resimlerinin pek de estetik olmayışı dolayısıyla ekleme yapmamıştım ilk gönderdiğim post için. En az üç resim şartına da uyamamıştım bu sebepten.

 3. Hazır sormuşken bir soru daha sorayım. Gönderdiğim yazı daha önce blogumda yayınlanmamış olacak peki 10marifette yayınlandıktan sonra blogumda yayınlamamda bir sakınca var mı? Ya da eş zamanlı yayınlanmış olması sorun olur mu?
  Teşekkür ederim şimdiden.

 4. @ilimilmek; aslında bu şekilde düşünmemiştik ama evet, olabilir. başına bir not düşersiniz, bunu yeniden hazırlıyorum diye, biz de eskisini kaldırıp yenisini o şekilde yayına alırız.

  eş zamanlı değil de, 10marifet’te yayınlandıktan sonra tabii ki blogunuzda yer alabilir.

  biz aksini söyleyene kadar her ay ayın marifetlisi seçeceğimizi düşünebilirsiniz :) ödülleri de sürekli duyurmaya çalışıyorum.

  bu ayın bitmesine 1 hafta var. haydi anlatımlı yazıları bekliyoruz…
  sevgiler.

 5. Teşekkür ederim cevabınıza. Şuan teknik bir aksaklık (resim küçültememe) yaşıyorum. Resim sayısı ortalama 10 adet, yapım aşamaları için sanırım 4-6 resimden tek resim yapmak en mantıklısı. Fakat yine de fotoğraflarım devasa MB larda. Resimleri küçültür küçültmez dumanı üzerinde tüten çalışmalarımla karşınızda olacağım. Eli kulağında desem yeridir :)

 6. Sitenizi beğenerek takibediyorum ama yaptıklarını gönderen arkadaşlar kadar marifetli olamadığımdan şimdilik yalnızca takip etmekle yetiniyorum :)

  Benim nacizane ufak bir önerim olacak. Ayın marifetlisi yarışmasından hariç bir de geri dönüşüm yarışması yapsanız. Bu sitede bu işe gönül vermiş bir sürü arkadaş olduğunu görüyorum. Onların dışında kalanları da cesaretlendirecek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak böyle bir etkinliğin herkese çok faydası olur diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz? :)

 7. @ebkaran; geri dönüşüm yarışması bizim de aklımızda olan bir proje aslında. yapabiliriz, umuyorum ki yakın zamanda. teşekkür ederiz öneriniz için :)

 8. Çoook teşekkür ederim sevgili shane internetimde bir sıkıntı vardı sonuçları şimdi gördüm. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam, inanın benim için bunun anlamı çok büyük…
  Bütün 10 marifet ekibine ve burada paylaşım ve yorum yapan tüm bloggerlara sonsuz teşekkür ediyorum. çok güzel içerikler paylaşan yerliastronotu da tebrik ediyorum…

 9. Gelincikzmn ve Yerliastronot’un çalışmalarını beğeni ve takdirle izledim yorumlarımda belirtmiştim, burada da ayrıca tebrik etmek isterim her ikisini de.

 10. bu arada belirteyim; birinci ve ikinci olan arkadaşlar, aranızda anlaşarak hediyelerin paylaşımını yapabilirsiniz. normalde birinciye ızgara, ikinciye süpürgeç şeklinde bir hediye dağılımı var ama ihtiyacınıza göre değiş tokuş yapmak isterseniz lütfen bize yazın. ama tabii ki ancak iki kişi de isterse bunu yapabiliriz.

 11. Bir de bir sorum olacak; Cuma günü gönderdiğim ve yayına alınmayan yazılar Eylül ayına mı devrediyorlar yoksa Ağustos ayının kapsamında mı kalıyorlar.
  Akıbetleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 12. Sevgili @ilimilmek; hangi tarihle yayına alınırlarsa o ayın kapsamına giriyorlar. Sitede göründükleri tarih esas alınmış oluyor yani. Muazzam detaylı güzelim yazılarınız için sizi de ayrıca kutlarım, gerçekten çok faydalı olduklarına emin olabilirsiniz.

 13. Teşekkür ederim Shane, gerçekten de hepsini zevkle ve özenle hazırladım, umarım dediğiniz gibi faydalı olurlar.
  Bu yarışma bana kendi kapasitemi görmem açısından hayli yardımcı oldu bunun için ayrıca teşekkür ederim.
  Göndermiş olduğum tüm çalışmaları bu son 1 hafta içerisinde yaptım, gerçi yarışma kuralları arasında böyle bir şart yoktu fakat şahsen daha önce yapmış olduğum çalışmaları eklemenin etik olmayacağını diğer yarışan arkadaşlara haksızlık etmiş olacağımı düşündüm. Bu sebeple de bir çok çalışmamın yazım aşamaları haftasonuna kaldılar ve artık yayınlanmayacağını anlamış olduğum yazılarımı gönderemedim ve bu da rekabet şansımı ortadan kaldırmış oldu.
  Size naçizane önerim yarışma kriterlerini daha belirgin hale getirmeniz belirsizliklere ve kötü sürprizlere mahal vermemek adına faydalı olacaktır.En azından en son hangi gün yazı kabul edeceğinizi baştan belirtebilirsiniz. Her yarışmanın son katılım günü hatta saati vardır. (çok mu detaycıyım :) )

 14. Becerikli ve yaratıcılığa sahip insanların bir araya gelmesini sağlayan ve böyle bir etkinliği düzenleyen 10marifet.org sitesine teşekkürlerimi iletiyorum öncelikle…

  Sonrada gerek burada gerekse bloguma gelerek ziyaret ve yorumlarını eksik etmeyen diğer arkadaşlara sonsuz teşekkürler…

  Darısı diğer arkadaşların başına :))

 15. @ilimilmek; dediğim gibi, harika hazırlanmış yazılarınız için teşekkür ederiz. daha önce yapmış olduğunuz çalışmaları eklemeniz zaten elde yapım aşamaları yoksa pek kolay değil, pek de karşılaştığımız bir şey değil zaten öylesi bir yazı yenileme. ideal olan, zaten aşamalı fotoğraflayarak yollamak. sizin yazılarınız içerik anlamında çok zengin. yeniden ellerinize sağlık.

  bu bir yarışma değil. her ay devam eden bir etkinlik. yarışmalarımız olduğunda, söylediğiniz şekilde saat bilgisi de içeren duyurularımız oluyor. bu ödüllü etkinlikte ise kazananı sadece katılımcılar belirleyebilir. sayıca ne kadar fazla “detaylı, tarifli, anlatım aşamalı” yazı gönderirseniz, ödülü alma ihtimaliniz o kadar artar. belirttiğimiz gibi, ayın başlangıç ve bitiş günleri arasında bahsi geçen zengin içerikli yazıları en fazla yayına girmiş olan kişi kazanmış oluyor. ayın son gününde gelen yazıların o gün yayına çıkması zor. o nedenle lütfen son ana bırakmayın demiştim. belki o kısım zor anlaşıldı. saat bilgisi vermem zor; onayda az yazı vardır, ertesi gün yayına girer bir yazı. çok sıkışıktır, o zaman bir sonraki güne kalır. ama tabii ki sonraki ayın “ayın marifetlisi” olmak için o aya avantajla başlamış olursunuz o zaman da. bu açıklamayı etkinlik yazısına da ekleyeyim o halde ki, biraz daha anlaşılabilsin. teşekkürler. bekliyoruz yazılarınızın devamını.

 16. @yerliastronot; çok teşekkür ederiz. 10marifet, 8 senedir yayında. biz yayına başladığımızda ne bloglar vardı ne Facebook. internetin o günüyle bu günü arasındaki onca farka rağmen hala faydalı ve çok fazla ziyaret edilen bir kaynak olmamız, bizim için en büyük gurur kaynağı. bu da sizlerin sayesinde oluyor. biz de sitede etkinlikleri, yarışmaları sıkça düzenlemeye çalışıyoruz ki böyle küçük heyecanlar, sürprizler olsun.