Ahşap mobilya boyama – zımparasız

-

ahsap-mobilya-nasil-boyanir-22
Merhaba. Ahşap büfe dolabımı boyamadan önce işe biraz araştırma yaparak başladım. Yaptığın ön araştırmalarda Polisan anti aging x1 kullanan arkadaşların daha güzel sonuçlar aldığını öğrendim. Başlamak için cesaret gerekiyordu, bir hamlede karar verip önce küçük bir parça boyayıp zımpara gerekip gerekmeyeceğini görmek istedim. Yaptığım deneme sonrasında zımpara yapmadan sadece boyamaya karar verdim. Kullandığım boya ilk aşamada tabii ki kapatmadı. Yandık deyip önce korktum, sonra ikinci üçüncü dördüncü derken hayalim gerçekleşti. Son olarak kulpları da değiştirirsem yeni görünüm elde edeceğimi düşünüp işe koyuldum. Kulplar da yenilendi, sonuç yorgunluğa değecek güzellikte oldu. Mobilyalarını boyayarak yenilemek isteyenlere fikir vermesi dileği ile…

ahsap-mobilya-boyama-ornekleri

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

4 yorum gelmiş

  1. Merhaba.Çalışmanızı çok beğendim,tebrik ederim çok güzel olmuş :) Bende de tıpkı sizdeki gibi ufak bir çekmece vardı,onu çok eskidiği için dolap yapmaya karar verdim. Fakat üzeri çok parlak,yani vernikli oluyor sanırım.Araştırmalarıma göre vernikli yüzeyler zımparasız boya tutmuyormuş.Zımpara yapacak mekanım da yok malesef toz vs. gibi sıkıntı yaşarım diye korkuyorum.Zımparasız boya uygulasam tutar mı sizce?

  2. merhaba özlem hanım;
    ben zımpara yapmadan boyadım sorun olmadı .vernik yapmayı düşünüyorsanız beyaz boyaya yat verniği uygulamayın sarartıyor.

Bir Cevap Yazın