Pazartesi, Ekim 24, 2016
Bir rica, bir de bilgi

Bir rica, bir de bilgi

10

taş boyama balık

Merhaba, 10marifet’i sevdiğiniz ve katkıda bulunduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yalnız sitemle karışık bazı şikayetler adığımız için bir ricada bulunmaya karar verdik: Bu sitenin takipçi ve hedef kitlesi, diğer pillinetwork sitelerinden biraz değişik. Anneler, ev hanımları, İngilizce bilmeyen hobi sahipleri de burada. İngilizce linklerden bir şey anlamamaktan dolayı sıkıntılılar. Ricamız, İngilizce linklerdeki bilgileri özet olarak da olsa Türkçeye çevirmeniz. Böylece onlar da rahatça takip edebilir.

Bir konu daha var: Her ne kadar pillinetwork sitelerindeki mantık, yazılarımızı linklerle zenginleştirmek olsa da, burada olay daha farklı. Yaptığınız, boyadığınız, ördüğünüz, diktiğiniz, kısacası ürettiğiniz herhangi bir şeyin fotoğrafını çekerek buraya koyarsanız, bu işlere meraklı olanlar için ilham kaynağı yaratmış olursunuz. 10marifet’in bu yönü açığa çıksın istiyoruz. Maruzatlarımız bunlardan ibaret. Her zaman bekleriz.

Not: Fotoğraftaki taş boyama çalışması bir yakınımıza ait. Çok güzel değil mi?

10 YORUMLAR

  1. evet. herkes üretmeli. neden ordan burdan ekliyoruz ki..sonuçta ordan burdan olanlar tekrar başkaları tarafından yollanır.haydi üreten ve geliştiren insanlık. merhaba

  2. evet bende siteye ilk girdiğimde yaratıcı fikirler bulurum bende yaparım diyodum ama sürekli bir link verme ve ingilizce siteler mevcut, bunla ilgili nereye danışabilirim diye düşünürken bu yazıyı gördüm çok yerinde bir tespit bence de. ben kendi yaptığım çerçeveyi ekledim fotoğrafını çekerek herkesten de böyle hamleler bekliyoruz :)

  3. siteyi gördüğümden beri evimin güzide köşelerinde kendi elimle yaptığım şeyleri çekip yollayasım, hatta yapıp yapıp çekesim var, yalnız ne yazık ki siteyi görmüş olma devrem makinamın eve gelen hırsız tarafından çalınmış olduğu döneme denk geliyo. acı çekiyorum bu durumda. o yüzden, en yakın zamanda inşallah.

  4. size çok geçmiş olsun. dilerim bir an önce daha da güzel bir makineniz olur ve biz de eserlerinizden mahrum kalmamış oluruz…

  5. Kesinlikle katılıyorum,sevgili Shane!Ancak hala bu önemli detayı dikkate alan yok gibi…Kimisi kendi el becerilerini sergiler,kimisinin belki elinden gelmiyor olabilir.O yüzden,hoşuna giden veya gerçekten yarar sağlanacağına inandığı siteler için link verebilir.Ama bunu yaparken,yabancı dili olmasa bile en azından yapılışı hakkında tahminler yürütebilir.Çünkü beğenmek,bir şekilde anlamayı gerektirir,değil mi arkadaşlar?

  6. sevgili shane;çok haklısın. sözünü dinledim. 2 çalışma gönderdim. ama ben yapmadım. mecburen konu ile ilgili siteyi ekledim. zaten arkadaşlarda yorum yaparken pek çok detayı açıklıyorlar.”ya hiç vaktim yok benim:( ama yapabildiklerimi de göndereceğim.

  7. ellerinize sağlık. katkılarınızla site günden güne daha güzelleşip konusunda da daha bir bilgi ve paylaşım kaynağı haline geliyor…

  8. slm ben sizden boyama tekniği konusunda bilgi almak istemiştim ama baş yazınızdaki kararınız benim için olumlu ben calışmamdanda bir örnek yollamıştım benimki yaşlılıkta vakit gecirmek ama bu arada da bir şeyler üretmek sizlerin yoğun mesainizde başarılar dilerim.