Haydi HOBİNİ YARAT ile ödüllü yarışma yapalım

-

ödüllü yarışma

Bir yarışmaya ne dersiniz sevgili 10marifetçiler? Sonbahara girdiğimiz şu günlerde, sonbahar temalı bir ödüllü yarışma yapalım istedik. Yarışmamızın eşlikçisi, HOBİNİ YARAT. Birbirinden keyifli işler ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak kalıp makineleri ile hobi dünyanızı renklendireceğinden emin olduğumuz HOBİNİ YARAT, bu yarışmanın sonununda, birinciye güzel bir SIZZIX makine ve kalıp, ikinci ve üçüncülere ise hediye çekleri hediye edecek.

Biliyorsunuz, yakında tam gününü ve yerini açıklayacağımız bir sergimiz var. Bu yarışmaya göndereceğiniz tüm işler, aynı zamanda sergi için kullanılacak. Yani hem yarışmada şansınızı denemiş hem de sergimizin amacına katkıda bulunmuş olacaksınız. Bildiğiniz gibi sergimizin tüm geliri, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na aktarılacak. Bu iş birliği için de HOBİNİ YARAT’a teşekkürler…

ödüllü yarışma

Yarışmamızın konusu, “sonbaharda evimi süslüyorum”. Teknik ve malzeme seçimi serbest, tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Evinizin herhangi bir köşesinde kullanabileceğiniz bir obje yaratmanızı bekliyoruz. Duvar süsü, kapı süsü, Amerikan servis, resim çerçevesi,… hepsi olabilir.

Ne duruyoruz, hemen başlasın yarışma… 12 Ekim’e kadar  bekliyoruz çalışmalarınızı. ,
Yarışmanın jürisi, HOBİNİ YARAT ekibi. Kararı onlar verecek, işler sergiye gideceği için bize gelecek. HOBİNİ YARAT, değerlendirme için eserlerin fotoğraflarını kullanacak. İşin hem kendisini hem de yapım aşamalarını fotoğraflamanızı ve info@hobiniyarat.com adresine göndermenizi bekliyorlar. O güzel fotoğraflarla 10marifet’e de yazı gönderebilirsiniz tabii. Ama zaten dediğim gibi, işlerin kendisini 10marifet ofisine gönderiyorsunuz diğer sergi işleri gibi.

Etiket olarak “2012 sonbahar yarışması” eklerseniz seviniriz.

Sorularınız olursa biz her zaman buradayız… İyi şanslar.

67 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  aa ne kadar güzel bir düşünce:) hem o makinadan istiyorum hem de sergiye tekrar bir şeyler göndermek istiyorum:) süper!

 2. Avatar photo

  aaa yarışma varmış ben görmedim :) ben katılırdım da yarışmada kesin birinci olurum diye katılmıyorum dermişim :) bu makine ne işe yarıyor hiçbir bilgim yoktur.

 3. Avatar photo

  Ben göördüğüm günden beri ara ara düşünüyorum ne yapabilirim diye.. Aklıma bir fikir gelmişti ama onu kargoyal gönderene kadar paramparçça olur :( Kararsızım açıkçası :)

 4. Avatar photo

  Hahaha yarışma süresi o kadar kısa değil be canım :) Aklımda uzun zamandır kendime yapmak istediğim bir fikir var ve onu geliştirmeye çalışıyorum kafamda kırılmayacak bir kıvama getireyim hiç olmazsa :) Bakalım :)

 5. Avatar photo

  şenay sen kırılmayacak yapsan ne olur iş kargoda bitiyor en iyisi elinle teslim et istanbul’a :) kargo kırmaya niyetliyse kırar zaten :)

 6. Avatar photo

  :) evet hem sergiye katılmak (bazılarınız için yeniden katılmak, doğru) hem de hediye kazanmak için iyi bir fırsat olacak bu.

 7. Avatar photo

  ev için bir şeyler yapmak konusunda pek yaratıcı olduğumu zannedmiyorum. bu yarışmaya şenay gibi koli kutusundan çekmece yapabilen yetenekli hanımlar daha uygun :)

 8. Avatar photo

  @zulaltan :) kendinizi hafife almayın. bununla beraber her konuya herkesin eğilimi olacak diye bir şey yok. ilgi alanları farklı farklı. ev süsleme konusunda kendini iyi hissedenleri bekliyoruz o zaman :)

 9. Arkadaşlar Ödül harika!!!.
  Ben bu makineyi uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum. Keçeden metale kadar bir çok malzeme ile çalışabiliyorum. Herkese tavsiye ederim.

 10. Avatar photo

  @suslukeceler; hayır maalesef önceden gönderilenler dahil olamıyor.

  @pinarservetli; bilgi için teşekkürler. ne tarz metal ile sonuç verebiliyor?

 11. Avatar photo

  anladım, evet, o anlamda da çok işe yarayabilir. bakır düşünmüştüm ben de. takılarınızı da bekleriz o zaman…

 12. Avatar photo

  hazırlananların şimdiden ellerine sağlık. yine belirteyim: işlerin kendisini bizim ofise, fotoğrafları ise info@hobiniyarat.com adresine gönderiyorsunuz. işlerin yapım aşamaları da footğraflanmış olmalı. fotoğraflarınızı mümkün olduğunca güzel ve net çekmeye çalışın ki işin güzelliği ortada olsun. ne de olsa sadece fotoğrafa bakarak seçecekler kazananı.

 13. Avatar photo

  ben de yeniden birşeyler göndereyim istiyorum , ne zaman keçelerime elimi atsam hep bir engel çıkıyor
  umarım bu haftasonu halledebilirim :D

 14. Avatar photo

  Elimizde bir iş var, bu gidişle makineyi o kazanacağa benziyor ;) Gündemimizde zaten sergi varken karıştırmak için değil ama hakikaten görmeyip de isteyen arkadaşlar olabilir diye düşünerek hatırlatıyorum. İş göndermek için de 8 gün kaldı sadece. Sergi için de aynı şey aslında ama neyse ki ikisi de aynı yere gidecek: sergi standına :)

 15. Avatar photo

  shane, ben yarın yolluyorum inşallah kargoyu:) yarışma için de sergi için de ayrı şeyler göndereceğim:)son zamana kaldı ama bu seferlik vaktinde gelir umarım:)

 16. Avatar photo

  ne şanslı kişiymiş yarışmada tek olup ödülü kapacak, bilseydim o tek kişi ben olurdum yaptığım şey kötü olurdu ama yarışmada kimse olmayınca ben kazanırdım, birinciliğin garanti olduğu böyle bir yarışma mı var yahu :D

 17. Avatar photo

  @zulaltan; artık garanti değil, ecerce de girdi işin içine :)

  @ecerce; harikasınız. çok teşekkürler, hevesle bekliyoruz.

 18. Avatar photo

  neeee!! ecerce varsa benim hiç şansım yok zaten. sevgili shane, tanıdığınız, bildiğiniz tek kişilik bir yarışma var mı acep ? :D

 19. Avatar photo

  10marifete ve bu platformun yaratıcı bayanlarına yakışır bir proje ,big shot uzun zamandır istediğim bir makine ,tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.Haydi kızlar iş başına :)))

 20. Avatar photo

  sergi için duvar süsü yaparken aklıma gelen fikirle yarışma için de bir duvar süsü yaptım ve bugün ikisi beraber yola çıktılar :D umarım kargonun azizliğine uğramadan sağ salim ulaşır 10marifet ofisimize :D

 21. Avatar photo

  harika bir makinaya benziyor;)Ben daha önce farkında degildim bu yarışmanın,sergi için gönderdigim kapı süsünün bilsem yapım aşamalarını fotograflardım:( neyse kısmet degimiş..merakla şimdi bu makina kimin olacak diye bekliyorum)bol şans herkese tabi…

 22. Avatar photo

  Bugün bitimine kadar e-maillerinizi gönderebilirsiniz, yarışmaya dahil olacaktır. Sergiye şu an için yetişmeyecektir bugün kargoya verilen çalışmalar ama dilerseniz haftaya gönderebilirsiniz, serginin ikinci ayağına ekleriz.

 23. Avatar photo

  ablacım tebrik ediyorum seni , Nuray hanımı ve 3. arkadaşımızı. Emeklerinize sağlık. Hepsi de çok güzel olmuştu. ;) Hakkaniyetli bir yarışma oldu .

 24. Avatar photo

  Aaa belli oldu mu :) Kızlar hepinizi gönülden tebrik ediyorum ellerinize sağlık. Hayatınızda ve diğer yarışmalarda da başarılar dilerim :)

 25. Avatar photo

  Yarışmaya katılanlar çalışmalar arasında sonbahar esintisi çalışmam görünmüyor :( Dereceye gireceğimden değil de neden yokki acaba benim çalışmam :( O kadar uğraştım görsele bile girememişim :D

 26. Avatar photo

  gokceng, senin emeğiin çooook büyük.ben de seni tebrik ediyorum.
  yagmuryurek, sen ve filiz katılmıyor diye katıldım aslında :)) dimi filiiiiz?
  tekrar teşekkürler Şenaycığıım, çok sayfa var hepsine baktın mı?

 27. Avatar photo

  Hobini yarat ın satfasında katlan ve kazananlar diye bir görsel var filizcim. Katılımcılara bakayım görmediğim birşey var mı acaba dedim ama benim karmaşa çalışmam yok :)
  Shane in yazdığı kazananlar yorumundaki buradan kısmına tıkla göreceksin bir video var …

 28. Avatar photo

  Senay hanımcım facebook’tan mesaj ya da mail at istersen, eklerler. Benim perinin de yapım aşamasındaki fotoğraflarından birini koymuşlardı, ben serzenişte bulununca hemen arayıp düzelttiler sağolsunlar :)

 29. Avatar photo

  Merhaba,hediyem bugün geldi.Hobiniyarat ekibi çok hızlıydı ,dün telefonda görüştük, bugün öğlen hediyem geldi. On marifet ailesine ve hobiniyarat ailesine bizlere bu heyecanı yaşattıkları ,en önemlisi korunmaya muhtaç çocuklar vakfı için, bu güzel yarışma ve sergiyi düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum:)

 30. Avatar photo

  bu yarışmayı kaçırdığıma çok üzüldüm tam bir sizix hayranıyım.Harikalar yaratabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...