Brezilya nakışına devam, örnekler

-

brezilya-nakisi-ornek-3

Nakış ve dikiş ilgi alanıma girdiği için daha çok bu konuları sizinle paylaşıyorum, brezilya nakışının tekniklerinin öğretildiği siteden sonra, bu nakış tekniğinin modellerin bulunduğu bir derleme yaptım size. Brezilya nakışı tekniği ile yapılmış harika panolar, örtü işlemeler, özellikle çiçeklerin işlendiği, renk renk çerçeveler, tablolar. Brezilya nakışı oldukça göz dolduran bir nakış tekniği; bu teknik ile bizde de bol bol örtü ve bohça işleme çalışmaları yapılıyor diye biliyorum. Bunlar daha çok yabancı kaynaklarda bulup biriktirdiğim brezilya nakışı resimleri. Umarım size fikir ve ilham verir.

EDİTÖR NOTU: Brezilya nakışı, oldukça zarif ve sofistike bir nakış türüdür. Sık dokunmuş kumaş üstüne işlenir. Nakış iğnesi olarak brezilya nakışı iğnesi özel olarak alınır. 3 boyutlu ve kabarık duran bir nakış çeşididir. Brezilya nakışında floş ip kullanmak en iyi sonucu verir. Saten, keten, koton gibi kumaşlar üzerine işleme yapabilirsiniz. Deneme yanılma ile kendi işlemelerinizi, böyle güzel resimlere bakarak yapabilir, örnekleri çıkarabilirsiniz. Size yardımcı olmak için birkaç tane de video derledik. Bunlarda da brezilya el nakışı nasıl işlenir, basitçe anlatılıyor. En aşağıda bunları da bulabilirsiniz:

brezilya-nakisi-ornek-2 brezilya-nakisi-ornek-1 brezilya-nakisi-cicek-ornegi brezilya-nakisi-mor-cicekler-ornek brezilya-nakisi-isleme-ornek brezilya-nakisi-ornek brezilya-nakisi-pembe-cicek-isleme-ornegi brezilya-nakisi-isleme-ornegi brezilya-nakisi-pembe-cicekli-ortu-modeli

 

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
elbar

dreamandmermaid.blogspot.com http://emeksensin.com/elbar

2 yorum gelmiş

  1. makaleci

    ben birşey soracağım; bir dergiden kanaviçe örnekle 2 tablo yaptım çocuk odasına,o modelleri bu sitede fotoğraflayıp koysam olurmu?zira bu modelleri link vermek istedim ama dergi detay göstermiyor,yani içindekileri okutmuyor…ama model sonuçta benim yarattığım bir model de değil, nasıl burada sunabileceğim?

  2. shane

    makaleci, derginin linki verilemiyorsa ismini vererek işlerinizin fotoğraflarını koyabilirsiniz. site ile ilgili sorularınızı bana mesaj ile yöneltebilirsiniz. teşekkürler.

Bir Cevap Yazın